Kredi Haber
Ziraat Bireysel Emeklilik – İptal, Cayma ve İletişim
0

Bireysel emeklilik sistemi çalışma hayatı bittikten sonra insanların aynı standartlar içerisinde yaşamasına fırsat veren bir sistemdir. Zorunlu olarak başlatılan veya kendi isteğiniz ile dahil olunan bu sistemlerden cayma hakkınız ve iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

Ziraat Bireysel Emeklilik sistemi de dahil olmak üzere hangi tür vergi mükellefi olursanız olun %25’lik devlet desteği sağlanmaktadır. İsterseniz bankada bulunan hesabınızdan direkt olarak otomatik talimat verebileceğiniz gibi aylık düzenli bir şekilde ödeme de yapmanız mümkündür.

Sunulan sistemde ki planlarınızı yıl içerisinde 4 sefer değiştirme hakkınız bulunmaktadır. İstenmesi halinde katkı payı ödemelerini 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak yapabilme imkanınız da bulunmaktadır. Bu sistem SPK tarafından takip edilmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik

Ziraat Bankası zorunlu bireysel emeklilik sistemine dahil olanlar devletin onlara sunduğu desteği de olarak emekli olduklarında hayat standartlarına aynı şekilde devam etmektedir. Gerekli düzenlemelerin yapılması ile sisteme olduğu gibi devam edebileceğiniz gibi şirketle iletişime geçerek cayma veya iptal etme hakkını kullanma şansınız bulunmaktadır.

Sistem düzenli bir ödeme düzeniyle devam edeceği gibi isteyenler ne zaman isterlerse ek olarak katkı payı ödemelerini yaparak geri ödemelerini daha yüksek bir seviyeden alma şansına da sahip olabilmektedir. Yatırım yaptığımız miktar uzman portföy yöneticileri tarafından dikkatli bir şekilde yönetilmektedir. Bu sistemin tamamı şeffaf bir şekilde internet üzerinden rahatça takip edilebilmektedir. Bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenerek sorunsuz bir hizmetin verilmesi amaçlanmaktadır.

Ziraat Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat zorunlu bireysel emeklilik sistemine dahil edilenler istemeleri hakkında iptal etme hakkına sahiptir. Bu işlem telefon, internet veya mobil şube sistemlerini kullanarak rahatça devam ettirebilmektedir. Bu işlem internet üzerinden yapmak isteyenler bankanın internet sitesi üzerinden işlemi gerçekleştirebilirler.

Bankanın web sitesinin sağ üst tarafında bulunan “İnternet” butonuna basarak bireysel sekmesine tıklanmalıdır. Açılacak menüye kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve güvenlik numarasını yazarak giriş sekmesine basmalısınız. Cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyi gerekli noktaya yazarak giriş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş işleminin devamında “Değişikler ve Talepler” yazan noktaya tıklamalı, açılan bölümde otomatik katılımlı sözleşme noktası seçilir. Bu alanın sağ alt tarafında yer alan “Cayma Talebi bölümüne tıklanır. Onaylamak için karşınıza gelecek ekranda “Cayma Talebime Devam Etmek İstiyorum” yazan butona tıklayarak işlem noktalanır.

Bu işlemi yaptığınız ana kadar birikmiş olan paranız bankada ki hesabınıza aktarılarak işlem sonlandırılmış olursunuz.

Ziraat Bireysel Emeklilik İletişim Bilgileri

Ziraat Bireysel Emeklilik sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için müşteri temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz. Bunun için 0-850-222-97-00 numaralı telefonu aramanız gerekiyor. Hafta içi hizmet veren bu servis saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Emeklilik sistemiyle ilgili yüz yüze bilgi almak isteyenler için Ziraat Bankası şubeleri veya Ziraat Katılım Bankası şubelerine giderek yetkililer ile yüz yüze görüşme şansına sahiptir. Öneri, talep ve şikayetler için Ziraat Emeklilik’e ait web sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak gerekli iletişimi kurma şansına da sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bireysel Emeklilik Cayma

Ziraat Bireysel Emeklilik sisteminde cayma hakkını kullanmak isteyenler mobil şube üzerinden ya da sesli yanıt sistemini kullanarak bu işlemi gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Telefonla bu işlemi gerçekleştirmek için 0-850-222-97-00 numarasını aradıktan sonra sırayla 2-1-1 tuşlarını basmanız gerekiyor. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra 1 numarası tuşlanıp, devam eden konuşmada 4 numarasına başlanarak talep gerçekleştirilmiş olur.

Ziraat bankası mobil şube üzerinden de bu işlem gerçekleştirilmektedir. Menü simgesi üzerinden işlemler menüsüne tıklanması ve cayma talebi kıs bir sürede iletilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ