Kredi Haber
Ziraat Bankası 0.99 Konut Kredisi! Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri?
0

Ziraat Bankası, 1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde konut, tüketici ve kurumsal kredi çekecek olan ya da çekmeyi düşünen vatandaşlar için oranlarını düşürdü. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, 1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, 500 bin türk lirasına kadar çekilecek konut kredilerinde uygulanan faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1’in altına çekerek aylık yüzde 0,99’a indirdi. Bu gelişme sonrası ev sahibi olmak isteyenler ve konut kredisi çekmek için faiz oranlarının düşmesini bekleyenler harekete geçti.

Ziraat Bankası, diğer yandan bu rakamın üzerinde olan 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında çekilecek konut kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19’a düşürdüğünü duyurdu. 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konut kredisi başvurusunda bulunulması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 oranı uygulanacağı belirtildi.

Kredi ile satış yapan konut projeleri, Ziraat Bankası ile anlaşma sağlamaları durumunda katkı payı ödeyerek daha düşük faiz oranları ile müşterilerinin kredi kullanmalarına olanak sağlayabilecek.

Ziraat Bankası 0.99 Konut Kredisi

TÜKETİCİ KREDİLERİ DE DÜŞTÜ

Konut kredisi faiz oranlarını düşüren Ziraat Bankası’ndan tüketici kredisi faiz oranlarıyla ilgili de güzel haberler geldi. Azami 60 ay vade için maaşlarını Ziraat Bankası’ndan alan müşterilerine özel olmak şartı ile yüzde 1,49’dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59’dan tüketici kredisi kullandıracak.

Bir diğer gelişme ise kurumsal müşterilere yönelik. Kredi değerlendirme notu A olan firmalar, yüzde 17 faiz olanağından yararlanarak Ziraat Bankası’ndan kurumsal kredi başvurusunda bulunabilecek. Kurumsal kredi faizleri; kredi değerlendirme notu B olan firmalara yüzde 17,50’den, C olan firmalara ise yüzde 18’den uygulanacak. Yapılandırma ve 24 aydan uzun vadeli kredilerde ise azami yüzde 19 faiz oranı uygulanacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ