Kredi Haber
Yeniköy Konakları
0

İstanbul Avrupa Yakası Eyüp ilçesinde hayata geçirilecek olan Yeniköy Konakları projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

380 konutun bulunduğu ve teslimlerin Haziran 2019’da yapılması planlanan Yeniköy Konakları projesi daire fiyatları 660 Bin TL’den başlıyor.

Proje Genel Hatları

Tahmini teslim tarihi 2019 haziranı olarak öngörülen proje 22.300 m²’lik bir alanda 380 adet daireye yer veriyor. Projede daire seçenekleri 2+1’den 4+1’e değişirken daire büyüklükleri minimum net 60 m² ile maksimum net 121 m² arasında değişmekte.

Projenin 2+1’den başlayan daire seçenekleri günümüzde daha sık rastlanan çekirdek aile yapısına hitap ediyorken 4+1 daireler de daha geniş ailelere hitap ediyor. Ayrıca yakın zamanda projenin hemen yanı başında faaliyete geçecek okul da aileler için Yeniköy Konakları’nı avantajlı hale getiriyor.

Ferahlatan Mimari Detaylar

Yeniköy Konaklarının mimarisinde güneşe ayrı bir önem verilmiş ve tüm dairelerin güneş ışığından maksimum şekilde faydalanması istenmiş. Bununla beraber proje, tasarımdaki ufak detaylar ile iç mekanları daha ferah kıldığı konusunda iddialı.

Son yıllarda yapılan projelerde balkonlara çok fazla önem verilmemesine rağmen en küçük daireler için dahi 6 m²’lik balkon ayrılması Yeniköy Konakları’nı ayrıcalıklı yapan hususlardan bir diğeri.

Huzur Vaat Eden Sosyal İmkanlar

Eyüp’te doğa ile iç içe ağaçlarla çevrili bir yaşam sunması için tasarlanan projede çok sayıda aracın kullanımına ayrılan otopark ve 7/24 güvenlik hizmetleri huzurunuza huzur katmaya aday. Dostlarla kahve keyfi içi kafe/ restoran, eğlenceli vakitler için ayrılmış bilardo ve parti alanı ve çocuk oyun alanları ile merkezi sayılabilecek konumda yeşiller içindeki ender projelerden birini oluşturuyor Yeniköy Konakları.

Yeniköy Konakları

Fiyatlar

Yeniköy Konakları projesi 85 ile 205 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 660 Bin TL ile 1 Milyon 870 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 85 m² – 160 m² 660 Bin TL – 1 Milyon 380 Bin TL
3+1 Daireler 149 m² – 196 m² 1 Milyon 40 Bin TL – 1 Milyon 475 Bin TL
4+1 Daireler 199 m² – 205 m² 1 Milyon 308 Bin TL – 1 Milyon 870 Bin TL

Yeniköy Konakları ne zaman teslim – Yeni Yapı güvencesi ile İstanbul’un Eyüp ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Haziran 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Alibeyköy Eyüp – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 625 66 25
  • Mail Adresi: info@yenikoykonaklari.com.tr
  • İnternet Adresi: yenikoykonaklari.com

Yeniköy Konakları

Yeniköy Konakları Nerede

Yeniköy Konakları, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Eyüp ilçesinde hayata geçiriliyor. Eyüp konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 360 nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 32. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 10’luk kısım üniversite mezunu.

Konumu

Eyüp/ Alibeyköy’de yer alan Yeniköy Konakları projesi ile Levent ve Maslak 7 KM, Taksim ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ise yaklaşık 11 KM.  Hasdal – Kemerburgaz Yolu ile Hasdal Kavşağı üzerinden TEM’e bağlanma imkânı veren proje 2020’de bitirileceği açıklanan Büyük İstanbul Tüneli’ne olan yakınlığı ile her yere ulaşımı daha kolay hale getiriyor. Alibeyköy Tramvay durağı ve Cep Otogarları ile ulaşım konusu sorun olmaktan çıkıyor.

Eyüp Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Eyüp ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,34 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.514 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Eyüp ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 260 Bin TL ile 440 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Eyüp’te metrekare birim fiyatları 1.555 TL iken, günümüzde ortalama 3.514 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.400 TL ile 2.300 TL arasında olduğu ve Yeniköy Konakları projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %42 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %25 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Spor Olanakları

Yeniköy Konakları’nın spor olanakları arasında futbol basketbol sahaları, masa tenisi, açık ve kapalı yüzme havuzları ile tam donanımlı spor salonu yer almakta. Spordan sonra rahatlamanız için sauna da mevcut.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ