Kredi Haber
Yeni Kredi Kartı Başvurusu
0

Üzerimizde nakit para taşımak, hele ki fazla miktar parayı yanımızda bulundurmamız gerekiyorsa bu çok riskli olabiliyor. İnsanlar bu kadar parayı yanlarında taşırken tedirgin olabiliyorlar. Bu riski ortadan kaldırmanın ve kendimizi daha güvende hissetmenin en pratik yolu, kredi kartı ya da banka kartı taşımaktır şüphesiz. Hem de bu kartlar, alışverişteki kullanım hızıyla da daha kullanışlı bir bakıma. Yazımızda bu kartlara nasıl sahip olabileceğiniz, ne gibi faydalarından yararlanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Hemen hemen her banka sorunsuzca size bir kredi kartı çıkarabilir. Artık kredi kartı sahibi olmak o kadar kolaylaştırıldı ki, başvurunuzu bir bankaya gitmeden, dakikalarca sıra beklemeden, internet üzerinden bile yapabilirsiniz. Tabi ki bu noktada, internet dolandırıcılarına dikkat etmemiz gerekiyor. İnternet üzerinden bilgilerinizi almak için bu şekilde kurulmuş birçok sahte sayfa bulunabilir. Bu tür durumları göz önünde bulundurduğumuzda bankaya gidip başvurunuzu orada yapmanız daha güvenilir olacaktır. Bankanın bireysel müşteri temsilcisi bu konuda bize yardımcı olacak sorumludur. Bu kişi sizden kredi kartı için gerekli bilgileri alıp sistem üzerine işleyecektir. Aynı zamanda size kredi kartıyla ilgili her bilgiyi en sağlıklı şekilde verecektir. Siz de müşteri temsilcinize merak ettiğiniz, aklınıza takılan tüm soruları sorup en doğru bilgiyi ondan alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuzdan sonra, kartın elinize ulaşma süreci ortalama 15 gündür. Bu 15 günlük süre içinde kredi kartınız onaylanma sürecinde geçerek basıldıktan sonra elinize ulaşır. Bekleme sürecinde, elinize ulaşımıyla ilgili bilgileri, yine bankada sorumlu bir müşteri temsilcisini arayarak öğrenmeniz mümkün. Eğer bankaya ilk defa kayıt açtırdıysanız, bilgileriniz işleneceğinden dolayı işlemin uzun sürmesi normaldir.

Bir bankada önceden sizin adınıza bir hesap açıldıysa ve siz kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız, önerimiz hesabınızın bulunduğu bankaya başvuru yapmanızdır. Çünkü bu bankayla bilgilerinizi daha önce paylaşmışsınız. Ayrıca banka, daha önceki ilişkilerinizde bir sorun yaşamadıysanız, size kartınızı daha çabuk verecektir.

Kredi kartının belki de en büyük kullanım amacı, üzerinizde nakit para taşımamanızdır. Ayriyeten, yüklü miktarda yapacağınız alışverişlerde, kredi kartıyla ödemelerinizi taksitlendirebilirsiniz. Ya da üzerinizde hiç nakit yokken ihtiyacınız olursa, bir atm üzerinden nakit avans çekebilmeniz mümkün. Günümüzde yaygın olarak kullanılan internet alışverişlerinde de kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Bankaların size sağladığı avantajlar birbirinden farklı olduğu için, müşteri temsilcileriyle görüşüp, size en uygun olan karta sahip olabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ