Kredi Haber
Yeni Kredi Kartı Başvurusu
0

Yeni Kredi Kartı Başvurusu

Bireylerin alışveriş, satın alma gibi pek çok alışkanlıklarını önemli düzeyde etkileyen cazip ödeme aracıdır. Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan kredi kartı, düzenli bir şekilde hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu

Öncelikle tüm yasal düzenlemelerde olduğu gibi 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Kişi eğer belirtilen yaşın altındaysa ailesinin kredi kartı alım sözleşmesi ile onay vermesi gerekmektedir. Ayrıca belgelenebilir bir gelire sahip olmak da kredi kartı alım şartları arasında yer almaktadır. Çünkü banka sizin yapacağınız borcu ödeyebilme imkanına sahip olup olmadığınıza bakmak istemektedir.

Başvuru için gerekli koşullar sağlanıyorsa kişi herhangi bir banka şubesine giderek ya da internet sitelerinden başvurusunu yaparak talep de bulunabilir. Ayrıca mobil uygulamalar ve telefon bankacılığı aracılığıyla da kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Alırken Kredi Notu Önemi

Kredi notu oluşturmak kredi alımı için önemlidir. 5 yıl süreyle hiçbir bankada kişi işlem yapmamışsa kredi notu oluşması güçleşir. Bu nedende 0 kredi notuyla başvuruda bulunurlar. Tabi bunun yanında herhangi bir evrak ya da kefil durumu gibi şartlara bile ihtiyaç duymadan kredi kartı veren bankalar da günümüzde mevcuttur.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı

Kişinin gelir durumuna göre kredi kartı limiti belirlenmektedir. Kredi limiti ilk yıl gelirin iki katı verilirken sonrasında ise dört katına kadar çıkarılabilmektedir. Siciliniz bozuk ise kredi kartı almanız zorlaşacaktır. Bu yüzden başvuru yaparken bu durumu da göz önünde bulundurun.

Kredi Notu Nedir?

Finansal geçmişin ortak bir kuruluşta toplanması ve analiz edilmesi sonucu oluşan puana denilmektedir.

Kredi Notunun Yükseltilmesi İçin Neler Yapılabilir?

Kişi kredi kartı ödemelerini otomatik ödeme şeklinde planlayarak hesabını aktif kullanmalıdır. Ayrıca kredi kartı borçlarını ödeme zamanını geçirmeden önce ödemesi de kişinin kredi notu için önem arz eden bir husustur. Eğer otomatik ödeme talimatı seçeneğini kullanmıyorsanız kira ya da faturalarınızı banka aracılığıyla yaparak bankadaki işlem hacminizi genişletmelisiniz.

Hesabınıza yüklü para giriş ve çıkış işlemleri ile bankanızın size olan güvenini sağlayabilirsiniz. Kredi notunuzun olumsuz etkilenmemesi için kullanmadığınız kredi kartı ya da hesap durumunuz varsa bunları kapatmanız en doğrusu olacaktır. Kişilerin bankadan sürekli kredi istemesi banka tarafından para ihtiyacı olduğu algısı oluşturacağı için kredi notunu olumsuz etkiler. Yani ödemelerde sıkıntı yaşanır durumu gibi bir algı oluşmuş olur.

Kaç Tane Kredi Kartına Sahip Olabilirsiniz?

Kişilerin kaç kredi kartı kullanabileceği hakkında herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Tek bir banka ile çalışma da söz konusu olmadığı gibi kişi istediği kadar hesap açma ve kart başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

İlk Defa Kredi Kartı Alacak Kişilere Öneriler

Kredi kartı her ne kadar da alışveriş için cazip bir yol olarak görülse de yapılan harcamaların kısa bir süre sonra ödeneceği unutulmamalı ve buna göre hareket edilmelidir. Bu bilince sahip olarak ödemeler zamanında yapılmalı ve taksitli alışverişin ödemeleri de dikkate alınmalıdır.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Gelir belgesi, sadece bazı durumlarda talep edilen bir belgedir. Eğer siz bir bankada müşteriyseniz ve ödemelerinizi düzenli olarak yapıyor iseniz, o bankanın ürünlerini kullanıyorsanız sizi tanıyordur. Sizi tanıyan bir bankaya yapacağınız gelir belgesiz kredi kartı başvurusu daha çabuk sonuç vermektedir. Başvuru yaparken öncelikle maaş müşterisi olduğunuz veyahut mevduat hesabınız olduğu bankayı tercih ederseniz işiniz çok daha kolay olacaktır.

İşsizler için en hızlı başvuru yöntemi bankaların resmi şubeleri aracılığıyla yapacağınız başvurulardır. Çünkü banka şubelerinden yaptığınızda sizden evrak isteyebilirler.  Maaş müşterisi değilseniz ve siciliniz temizse öğrenci veyahut ev hanımı olarak veyahut sicili bozuk olmayan bir işsiz olarak da gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Hızlı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartına en hızlı başvuru yöntemi müşteri hizmetlerini arayarak veyahut internet sitelerinden kredi kartına online başvuru yaparak yapılabilmektedir. Sizlere tavsiyemiz en güvenilir başvuru yöntemi olarak şubelere bireysel olarak ve bizzat başvuru yapmanızdır.

Akbank http://www.akbank.com.tr/

Denizbank http://www.denizbank.com/

Finans Bank http://www.finansbank.com/

Şekerbank http://www.sekerbank.com.tr/

TC Ziraat Bankası http://www.ziraat.com.tr/

Türk Ekonomi Bankası http://www.teb.com.tr/

Türkiye Garanti Bankası http://www.garanti.com.tr/

Türkiye Halk Bankası http://www.halkbank.com.tr/

Türkiye İş Bankası http://www.isbank.com.tr/

Vakıflar Bankası http://www.vakifbank.com.tr/

Yapı ve Kredi Bankası https://www.yapikredi.com.tr

Başvuru yaparken lütfen şııbelere bireysel olarak başvuru yapınız. Herhangi bir aracı veyahut komisyoncu kullanmayınız. İnternet ortamında kimseye bilgilerinizi vermeyin. Satilikdairekonut.com herhangi bir kişisel bilgi talep etmemekte ve başvuru almamaktadır. Sadece bilgilendirme amaçlı hizmet vermektedir. Lütfen başvurularınızı şahsen olarak şubelere yapınız.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ