Kredi Haber
Yeni Kredi Başvurusu
0

Yeni Kredi Başvurusu

Pek çok insan nakit para ihtiyacını kredi alarak karşılamaya çalışmaktadır. Bunun için çeşitli bankalara kredi başvurusunda bulunan pek çok kişi, kendisine uygun olan kredi ödeme seçeneklerini inceleyerek başvuruda bulunmaktadır. Her geçen gün sayıları artan kredi kullanıcıları için de artık kurumlar da adım atmaya başladı.

Bu noktada PTT kendine yeniliği ilke edinmiş ve vatandaşlara kolaylık sağlamayı amaçlayan bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Her geçen gün faaliyetlerine yenilerini ekleyerek ilerleyen PTT kredi verme konusunda da büyük bir adım atmıştır.

Bankaların kredi oranlarını düşürmesi ile kredilere yoğun talep artmıştır. Kredilere artan talep ile müşterilerine kredi olanağı sunan kurumlardan biri de PTT’dir. Bankalarla yaptığı anlaşma sayesinde müşterilerine verdiği hizmeti çeşitlendirmeye devam etmektedir.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT Merkez Şubeleri aracılığıyla kredi başvuruları alınarak kredi imkanı sağlanmaktadır. Ancak bunun için PTT üzerinden maaş alan emekliler ile bu kurumdan maaş almayan emekli ve çalışanlar için bazı şartlar belirtilmiştir.

PTT Kredisi, maaşını PTT den alanlar başvuru esnasında 84 yaşından büyük olmamalıdır. Ayrıca kredi notunun kredi kullanımına uygun olması ve aylık gelirinin yarısının de kredi ödeme taksitlerinde yeterli olması gereklidir. Maaşını PTT’den alan emeklilerden herhangi bir kefil talebinde bulunulmamaktadır.Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi kişinin maaşının yarısı kredi taksitlerini karşılıyor olmalı ve kişinin kredi notunun da kredi kullanımı için yeterli olması ve gelirinin belgelenebilir olması şartı vardır.

SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPMA

PTT vatandaşlara kolaylıkla kredi alabilsinler diye Aktifbank ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, emeklilere kefil ve şart sunmadan N Kolay Emekli Kredisi adıyla hizmet vermeye başlamıştır. Aktifbank PTT aracılığıyla kredi imkanı sağlarken sizlerden 80 yaşınızı doldurmamış olmanız gerektiğini belirtmiştir.

74.600 TL’ye kadar 60 ay vade imkanıyla sundugu kredi için vatandaşlara gönderdiği sms görüntüsü aşağıdadır. Şubeye gitmeden başvuru yapabilirsiniz.

Kredi sağlamada alt limit olarak 1.250 TL üst limit olarak ise 80.000 TL miktarlarını belirlemişlerdir. Bu imkanlardan faydalanmak isteyen bireyler maaşlarını PTT den alan emekli bireyler olmak zorundadır. Faiz oran ve vadeler hakkında ayrıntılı bilgileri ister PTT Şubesine giderek veyahut resmi sitesindeki ilgili sayfada bulabilirsiniz.

Kredinin faiz oranı; 3 – 60 ay vadede 1.250 TL-15.000 TL tutar aralığında farklı, 15.001 TL-80.000 TL tutar aralığında farklı olarak uygulanmaktadır. Kredi faiz oranları ilgili kurum tarafından güncellenebileceği için detaylı bilgi ve güncel faiz oranlarıyla başvuru esnasında istenilen şartları öğrenmek için PTT’nin sitesini incelemenizi öneririz. Bu şekilde başvuru şartlarını karşılayıp karşılayamadığınızı öğrenir ve zaman kaybının önüne geçersiniz.

Kredi başvurusunda bulunurken lütfen şubelere bireysel ve şahsen başvurunuz aracı ve komisyoncu kullanmayınız. Kimseye kişisel bilgilerinizi vermeyiniz. Sitemizde sadece bilgilendirme sunulmaktadır. Herhangi bir kişisel bilgi veyahut ücret talebinde bulunulmamaktadır. PTT Kredisi hakkında resmi sitesinde yer alan bilgiler ve güncel faiz oranlarına ulaşmak isterseniz eğer : PTT Sitesine Git 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ