Kredi Haber
Yeni Kart Başvurusu
0

Yeni Kart Başvurusu

Yeni kredi almak isteyen kişilere Bonusla yaptığı anlaşma karşılığında Bonus Kredi Kartı veren PTT 2018 yılından itibaren müşterilerine bonus anlaşmalı kredi kartı vermeyi durdurdu. Müşterilerine yeni kredi kartı vermeyi durdurduktan sonra kendi ürünü olan PTT Kartı müşterilerine sunmaya başladı. Peki nedir bu kart? Posta çeki hesabı olan kişilerin bakiyelerini kullanmasına olanak sağlayan bu kart aynı zamanda internet üzerinden alışveriş, fatura ödemeleri, atmlerden para çekimi gibi bir çok işlemde kullanılabilmektedir.

Yeni Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ? 

Kurumun Posta Çek Hesabına sahip vatandaşlarına kolaylık sağlayan PTT Karta sahip olmak çok kolay. Evinize yakın bir PTT Merkez Şubesine gidebilir ve başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Ya da eğer önceden mevcut bir posta çek hesabına sahip iseniz kartınız için sadece çağrı merkezine bağlanmanız ve talebinizi belirtmeniz yeterlidir. Sizlere bu aşamaları nasıl gerçekleştireceğinizi daha ayrıntılı açıklayalım.

Hızlı Kart Başvurusu Yapma 

Müşteri hizmetleri aracılığı ile PTT Kart Başvurusu yapmak için bilmeniz gereken sadece daha önceden bir posta çek hesabınızın olması gereklidir. PTT nin resmi internet sayfasında müşteri temsilcisine ulaşabileceğiniz çağrı merkezi iletişim numarası yer almaktadır. Bu numaradan müşteri temsilcisine bağlanarak talebinizi belirtiniz.

Müşteri temsilcisi, PTT Kart Başvurunuzun doğru adımlarla gerçekleşmesi için size bir takım kişisel bilgiler soracaktır. Güvenlik tedbirleri açısından önemli olan bu süreci tamamladıktan sonra başvuru işleminiz alınmış olur.

Şubelerden Kart Başvurusu Yapma

PTT Merkez Şubesine giderek PTT Kart Başvurusu yapmak istediğinizi görevli memura belirtiniz. Yanınızda nüfus cüzdanınızın bulunması gerekmektedir. Size PTT Kart Başvuru Formu verilecektir. Bu formda yer alan boşlukları doldurarak sizden istenilen bilgileri yazınız. Başvuru için sözleşme metnini imzalayarak hesap açılış ücretini vermeniz gerekmektedir. Sonrasında bilgilerinizin bulunduğu bir makbuz size verilerek işleminiz tamamlanacaktır.

Yeni Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Hemen hemen herkesin bildiği ve resmi her işlemde de gerekli görülen 18 yaşını doldurmuş olmak tabi ki ilk şarttır. 18 yaşını normalde doldurmamış ama mahkeme kararı ya da evlilik yolu ile ergin kılınmış kişilerde bu şartı sağlamış olur. Diğer gerek görülen şart ise T.C vatandaşı olmak ya da yabancı uyruklu gerçek ile tüzel kişi sınıfında bulunmaktır.

Yeni Kart Ne Zaman Teslim Edilir? 

PTT Kart Başvurunuzu ister çağrı merkezi aracılığı ile isterse de PTT Merkez Şubesine giderek başvuruda bulunmuş olun kartınız hemen teslim edilemez. Şahsınıza ait düzenlenen PTT Kartınız için hazırlık ve basım aşaması gereklidir. Bunun için de belirli ortalama bir süre geçmelidir. Hazırlık ve basım aşamaları sonucunda adresinize teslim edilecektir.

Kart Ücreti Var mıdır? 

PTT Kurumunun kullanıcılarına kolaylık sağlama amaçlı sunulan PTT Kart için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Sadece eğer posta çek hesabına sahip değil iseniz ve ilk defa başvuru yapmış bulunuyorsanız 5 TL bir ücret karşılığında hesabınız açılmış oluyor. Hesap açma bedeli olarak alınan ve adına Güven Akçesi denilen bu ücret sizin açılan hesabınıza yatırılır.

Kart Tesliminden Sonra Yapılması Gerekenler

PTT Kartına sahip olan tüm bireyler internet üzerinden PTT Kurumunun online işlemlerini gerçekleştirebilme imkanına sahiptir. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemelerinizde, para yatırma ya da çekme işlemlerinizde ve alışverişlerinizde bu kartı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Anlaşmalı bankalarda ve ATM lerde de kullanabileceğiniz PTT Kart ile internetten alışveriş de yapabilirsiniz. Tüm bu imkanları sağlayan kartınız adresinize teslim edilince önce şifre oluşturmanız gerektiğini unutmayınız. Bunun için eğer telefon numaranız kurumda kayıtlı ise çağrı merkezini arayarak şifrenizi alabilirsiniz. Değilse de size yakın bir PTT Şubesine giderek hem kart hem de internet şifrenizi alabilirsiniz. Güvenliğiniz için şifrenizi kimse ile paylaşmamanızı ve aldığınız şifreyi kolay olmayacak bir şekilde değiştirmenizi öneririz.

 

Sitemiz sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir kişisel bilgi veyahut ücret talebi yapılmamaktadır. Ptt Kart hakkında PTT Resmi Sitesini İncelemek İsterseniz: Siteye Git 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ