Kredi Haber
Vakıfbank 0.98 Konut Kredisi! Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri?
0

Vakıfbank konut kredisi hayata geçirilen uygulama ile birlikte %1’in altına düşürüldü. Ev almak isteyen vatandaşlar için gerçekleştirilen uygulamaya inşaat firmaları da destek vererek konut kredisi ile ev almanın kapısı aralandı. Vakıfbank anlaşmalı konut projelerinden ev almak isteyenler kampanyaya dahil olan şirketlerin de katkısı ile 500 bin TL’ye kadar 0.98 faiz oranından faydalanabilecek. Uygulama dahilinde konut kredisi ödemelerinin bir bölümü şirketlerin bankada ki ticari risklerine mahsup edilecek. Geriye kalan kısım ise şirketlere nakit akışı olarak sağlanacak.

Vakıfbank kredi kampanyası ile kredili müşterisi olan inşaat şirketlerinin hayata geçirdiği projelerden ev sahibi olmak isteyen bireysel müşteriler için Ziraat Bankası’nın ardından beklenen adımı attı. Anlaşmalı olan konut firmalarının stoklarında bulunan satılık konut sayılarının eritilmesi için kampanya başlattı. Buna göre Vakıfbank faiz oranları 0.98’e çekildi. 500 bin TL’ye kadar geçerli olacak konut kredisi kampanyası kapsamında ayrıca 120 ay vade seçeneği yer alıyor. Güncel Vakıfbank Konut Kredisi faiz oranları ile 500 bin TL’lik 120 ay vadeli konut kredisinde toplam ödeme tutarı aylık %2,09 faiz oranına göre 517 bin TL, aylık %1,78 faiz oranına göre ise 362 bin TL düşmüş olacak.

Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası’nın gerçekleştirmiş olduğu uygulamaya Vakıfbank’tan da destek geldi. Vakıfbank 0.98 konut kredisi bankanın anlaşmalı olduğu inşaat firmalarının da maliyetlerin bir kısmını üstlenmesi sebebiyle belirli konut projelerinde geçerli olacak. Vakıfbank’tan yapılan açıklamada “Hayata geçirilen 0.98 kredi uygulaması kapsamında gerçekleştirilecek olan kredi ödemelerinin bir kısmı inşaat şirketlerinin ticari risklerinden düşülecek, kalan kısmı ise firmalara nakit akışı olarak sağlanacak.” ibaresine yer verildi. Vakıfbank 0.98 konut kredisi şartlarından yararlanmak isteyenlerin anlaşmalı inşaat firmalarına ait projelerden ev sahibi olması gerekiyor. Dar gelirli ve düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olmaları hedeflenen Ziraat Bankası ve Vakıfbank 0.98 konut kredisi kampanyası sonrasında özel bankalardan nasıl bir tutum izleyeceği ise merak konusu.

Vakıfbank 0.98 Konut Kredisi! Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri

Vakıfbank 0.98 Konut Kredisi Anlaşmalı Konut Projeleri ve İnşaat Firmaları

Proje İsmi Lokasyon
Adım İstanbul Başakşehir İstanbul
Ağaoğlu Çekmeköy Park Çekmeköy İstanbul
Avrupark Bahçekent Bahçekent İstanbul
Ayazma Emlak Konutları Başakşehir İstanbul
Bahçeşehir Vaditepe Başakşehir İstanbul
Başkent Emlak Konutları Çankaya Ankara
Evora Denizli Merkezefendi Denizli
Evvel İstanbul Kayaşehir İstanbul
Gebze Emlak Konutları Gebze Kocaeli
İnistanbul Topkapı İstanbul
Körfezkent Körfez Kocaeli
Nevşehir Emlak Konutları Merkez Nevşehir
Nidapark Küçükyalı Maltepe İstanbul
Niğde Emlak Konutları Merkez Niğde
Sofaloca Ankara Etimesgut Ankara
Toya Next Bağcılar İstanbul
Transform Fikirtepe Kadıköy İstanbul
Uplife Kadıköy Kadıköy İstanbul

 

Ziraat Bankası anlaşmalı konut projeleri için tıklayın

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ