Kredi Haber
Vadişehir
0

İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir ilçesinde hayata geçirilecek olan Vadişehir projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

650 konutun bulunduğu ve teslimlerin 2018 yılında yapılması planlanan Vadişehir projesi daire fiyatları 645 Bin TL’den başlıyor.

Vadişehir, Tem otoyolu ve metro durağının hemen yanı başında toplam 50 dönüm arazi üzerinde 650 konut ve 60 ticari ünitesiyle şimdiden Başakşehir’in simge projesi haline geliyor. Etrafında şekillenen mega projeler ve havaray Vadişehir’in değerine değer katıyor.

Tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3.Havalimanı, Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan ve tamamlandığında İstanbul’da yeni bir dönemi başlatacak olan Kanal İstanbul, 3.Köprü üzerinden geçerek İstanbul’u baştan başa bağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Türkiye’nin en büyük kent meydanının Başakşehir’de inşa edilmesi ise elbette tesadüf değil.

Vadişehir

60 bin metrekare üzerine inşa edilen kent meydanı, kafeleri, restoranları, mağazaları ve 380 bin metrekarelik şehir parkı ile Başakşehir’i İstanbul’un en değerli çekim merkezi haline getiriyor. Tamamlandığında 5 bin yatak kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük sağlık kenti olacak olan Şehir Hastanesi Başakşehir’i vazgeçilmez bir merkez haline getiriyor. Vadişehir’de pencerenizi her açtığınızda su yolları ve göletleriyle içinizi huzurla dolduran bir vadi manzarasıyla karşılaşacaksınız. Sizi yemyeşil bir yaşam bekliyor.

Vadişehir projesinde nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Burada boş vaktiniz değil dolu dolu yaşadığınız anlar olacak. Yüzme salonu, fitness center, sauna, türk hamamı, koşu ve yürüyüş yolları, hobi odası ve daha onlarca ayrıcalık her anı daha mutlu bir an yaşamanız için tasarlandı. Vadişehir’in bunca ayrıcalığı elbette özel bir korumayı hak ediyor. Kartlı araç ve yaya giriş-çıkışı, kapalı devre kamera kayıt sistemi, 7/24 uzman güvenlik ekibi, yangın ve duman alarmı, kapalı otoparklarda yangın söndürme sistemi, daire içlerinde güvenlikle irtibat sağlayan görüntülü intercom sistemi.

Fiyatlar

Vadişehir projesi 126 ile 225 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 645 Bin TL ile 1 Milyon 600 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 131 m² – 138 m² 645 Bin TL – 704 Bin TL
3+1 Daireler 152 m² – 185 m² 740 Bin TL – 977 Bin TL
4+1 Daireler 206 m² – 225 m² 1 Milyon 187 Bin TL – 1 Milyon 600 Bin TL

Vadişehir ne zaman teslim – Irmak Group ve Çolakoğlu Yapı ortaklığı ile İstanbul’un Başakşehir ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin 2018 yılında yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Başakşehir 1. Kısım Sabahattin Zaim Caddesi 810/1 Başakşehir – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 80 66
  • Mail Adresi: info@vadisehir.com.tr
  • İnternet Adresi: vadisehir.com.tr

Vadişehir Nerede

Vadişehir, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Başakşehir ilçesinde hayata geçiriliyor. Başakşehir konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 220 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 27. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 10’luk kısım üniversite mezunu.

Vadişehir

Başakşehir Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Başakşehir ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,1 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.768 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Başakşehir ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 280 Bin TL ile 470 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Başakşehir’da metrekare birim fiyatları 1.839 TL iken, günümüzde ortalama 3.769 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.000 TL ile 1.650 TL arasında olduğu ve Vadişehir projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %57 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %36 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

İhtiyaç duyduğınız ne varsa Vadişehir’de elinizin altında. Dilediğinizce alışveriş keyfi size sadece birkaç adım mesafede.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ