Kredi Haber
Türkiye için Kazanç Vakti – Emlak Konut Kampanyası
2

Kurban bayramı öncesinde dolar kurunda yaşanan inanılmaz dalgalanma için Maliye bakanlığından yapılacak açıklamalar olmuştu. Bu açıklamalarda ekonominin en önemli sektörlerinden birisi olarak kabul edilen inşaat için çalışmaların yapılacağı ve bunun bayram sonrasında açıklanacağı duyurulmuştu. Açıklama 28 Ağustos 2018 tarihinde yapılan toplantı ile duyuruldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklama ile gayrimenkul sektöründe yapılacak olan kampanya hakkında merak edilen konuların tamamına açıklama getirmiş oldu. İnşaat sektörünün önünde ki azalma trendinin önüne geçmesi ve ülkemizin şuan için en önemli büyüme kaynaklarından birisi olan sektörün artışının devam ettirmesi bu yöntemle amaçlanıyor.

KONUTTA İNDİRİM KAMPANYASI

Konut sektöründe başlatılan bu kampanya belirli bir süre boyunca aralıksız olarak devam edecek. 2 ay sürecek olan kampanya 29 Ağustos 2018 tarihinde start alacak ve 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. Bu kampanya içerisinde dikkat çeken en önemli detay faizlerin %0,98 çekilmesi olacaktır. Son günlerde doların yükselişini engellemek için çıkan faizlerin bu yöntemle önüne geçmiş olacak ve sektörün satışlarda sekteye uğramasının da önüne geçilmiş olacak.

Tabi bu 2 aylık kampanya içerisinde sadece faiz oranının aşağı çekilmesi yer almıyor. Aynı zamanda vatandaşlar ev alırken ödemek zorunda kaldıkları %20’lik kısım da %10’a çekilecektir. Bu kampanya ile hem alıcı hem de satıcıya büyük bir avantaj sağlanmış olacaktır. Kampanyaya dahil olan kurumlardan birisi olan Emlak Konut önemli bir yapılandırmaya gidiyor. Eğer bu kuruma olan borcunuzu öderseniz yüzde 24’lük bir primden yararlanma şansınız var. En önemli nokta ise Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yapıldı. Açıklama da ev almak yerine parasını döviz ve altında durduran vatandaşlarımızı yakından ilgilendiriyor. Ev almak için altın veya döviz bozduran kişiler eğer ev aldıktan sonra bunların herhangi birinin kurunda artış yaşanırsa aynı oranda artışın evin borcundan düşüleceğinin garantisini veriyor. Bu da insanların ev alsalar da altın veya dövizden zarar edecek hesapların içerisine girmesinin de önüne geçmiş oluyor.

2 aylık kampanya koşulları bakıldığında öne çıkan en önemli detayları maddeler halinde sizler ile paylaşalım. Bu güzel kampanya sayesinde 100 bine yakın dairenin satılmasının amaçlandığını da belirtelim.

 • %0,98 aylık faiz oranı
 • 120 ay vade
 • %10 Peşinat
 • %10 Peşin İndirimi
 • Ay ara ödemede %15 indirim
 • Ay ara ödemede %15 İndirim

 

Bu kampanyanın ev alacaklara ne kadar önemli bir avantaj sağladığını yapacağımız bir örnek açıklama ile ifade etmeye çalışalım. Değeri 300 bin TL olan bir daireni şuan ki kampanya ile 10 yıl vadeli alınması halinde ödenecek miktarı kısaca açıklayalım. Peşin ödemede %10 indirim ile daire fiyatı 270 bin TL’ye düşecektir. Bu da daire için peşinatın 27 bin TL olması anlamına geliyor. 12. Ay ve 24. Ay için %15 ile olacak ödemeler ise 40 bin 500 TL olacaktır. Geriye kalan yani %0,98 faiz oranı ile kredilendirilecek olan tutar 162 bin TL olacaktır. Bu da ayık olarak 2,302 T L ödenmesi anlamına geliyor. 10 yıl vadeli alınacağı tahmin edildiğinde ödenecek toplam miktar 384 bin TL olacaktır. İlk 6 ayda kamu bankaları tarafından buna benzer bir kampanya yapılmıştı. Ancak şimdi ki kampanya konut sektöründe yer alan firmalar tarafından yapılması aslında kampanyanın ne kadar da gerçekçi olduğunun bir başka ispatı olarak karşımıza çıkıyor. 100 bin konut kotası olduğunu ve eğer ev almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
 1. ismail evci dedi ki:

  Bu kampanya kapsamında Adana ilindeki peojeleri öğrenmek istiyorum.

 2. Baransel dedi ki:

  Bu kampanya izmir ve ilçelerindede geçerli mi acaba konu hakkında bilgi verebilir mısınız?

BİR YORUM YAZ