Kredi Haber
Toya Moda
0

İstanbul Avrupa Yakası Küçükçekmece ilçesinde hayata geçirilecek olan Toya Moda projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

486 konutun bulunduğu ve teslimlerine Aralık 2016’da başlanan Toya Moda projesi daire fiyatları 680 Bin TL’den başlıyor.

Modanın mimari ile buluştuğu Toya Moda, İstanbul’un en hızlı değerlenen bölgesi Basın Ekspres Yolu’nda hayata geçiyor. Batısında Küçükçekmece, doğusunda Güneşli ve Bahçelievler bölgelerini kapsayan E-5 ve TEM otoyollarını birleştiren Basın Ekspres Yolu ve çevresi yeni Maslak hattı olarak değerlendiriliyor. Toya Moda’nın yer aldığı Basın Ekspres yoluyla Mahmutbey Köprüsü arasında kalan bölüm merkezi iş alanı olarak kabul edilmesi, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, otel-kongre merkezleri ve önemli ulaşım ağlarıyla yatırım değerini gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor.

Çevresinde yer alan Holiday İnn Airport Otel, Hilton, Radisson Blu Conference & Airport Hotel ve Wow Airport Otel yerli önemli konferanslara ve yerli-yabancı birçok katılımcıya ev sahipliği yapıyor. Bunların yanında Toya Moda Türkiye’nin en büyük ve en popüler alışveriş merkezlerinden Mall of İstanbul, Capacity, Marmara Forum, Starcity, Aqua Florya ve A Plus AVM’ye olan yakın konumuyla dünya markalarını ayağınıza getirirken başta Medipol Üniversitesi Hastanesi olmak üzere Acıbadem Atakent ve Tem Hospital gibi sağlık kuruluşlarının çevrelediği bir lokasyonda yer alıyor. Toya Moda iş, alışveriş ve sağlık merkezlerinin ekseninde yer almasının yanı sıra Okyanus Koleji, Doğa Koleji, Fatih Koleji, Arel Koleji gibi eğitim kurumlarıyla Kültür Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitenin odak noktasında.

Toplamda Basın Ekspres çevresinde 63 ilköğretim okulu olup 11 adet lise, 4 adet Anadolu Lisesi, 13 adet meslek lisesi, 18 adet Anadolu, 1 adet rehberlik araştırma merkezi, 1 adet halk eğitim merkezi, 2 Oçem ve 1 adet meslek eğitim merkezi, 1 adet 58 yatak kapasiteli öğretim evi, 14 adet spor salonu bulunmaktadır. Ödüllü mimar Bünyamin Derman imzası taşıyan Toya Moda’nın ortak alan ve iç mekanlarındaki en ince detaylar dünyaca ünlü tasarım markası Dice Kayek tarafından tasarlanıyor.

Yatırım uzmanları tarafından İstanbul’un değeri her geçen gün artan bölgesi olarak kabul edilen Basın Ekspres Yolu’nda yaşama dair ihtiyacınız olan her şeyin ve her yerin yanı başınızda yer alacağı yepyeni bir yaşam alanı Toya Moda ile hayat buluyor.

Toya Moda

Fiyatlar

Toya Moda projesi 61 ile 155 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 680 Bin TL ile 1 Milyon 674 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 61 m² – 74 m² 680 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
2+1 Daireler 92 m² – 123 m² 1 Milyon 163 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar
3+1 Daireler 149 m² – 155 m² 1 Milyon 674 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar

Toya Moda ne zaman teslim – Toya Yapı güvencesi ile İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlere Aralık 2016 itibari ile başlandı.

İletişim

  • Adres: Tevfik Bey Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No: 33 Sefaköy Küçükçekmece – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 86 92
  • Mail Adresi: info@toyayapi.com
  • İnternet Adresi: toyamoda.com

Toya Moda Nerede

Toya Moda, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Küçükçekmece ilçesinde hayata geçiriliyor. Küçükçekmece konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 650 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 30. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 9’luk kısım üniversite mezunu.

Atatürk Havalimanı’na 3 kilometre, Bakırköy İDO İskelesi’ne 6 kilometre ve Yenikapı İDO İskelesi’ne 10 kilometre uzaklıkta olan Toya Moda, İstanbul’da ulaşımın en yoğun olduğu E-5’in hemen yanı başındaki konumuyla da her gün milyonları taşıyan metro ve metrobüs duraklarına 3 kilometre uzaklıkta. Ayrıca planlanan Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli metrosuna sadece yürüme mesafesinde. Dünya’nın en önemli ulaşım noktalarından biri olan Atatürk Havalimanı’na, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ne, Fuar ve Kongre Merkezi CNR Expo’ya yakınlığıyla bölgede önemli bir yatırım fırsatı sunuyor. Toya Moda ayrıca Dünya Ticaret Merkezi, mobilya piyasasının merkezi Masko, tekstil piyasasının kalbinin attığı Tekstilkent ve İstanbul’un en hareketli ticaret merkezlerinden İstoç’un yakınında yer alıyor.

Toya Moda

Küçükçekmece Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Küçükçekmece ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,4 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.451 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Küçükçekmece ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 260 Bin TL ile 430 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Küçükçekmece’de metrekare birim fiyatları 1.386 TL iken, günümüzde ortalama 3.451 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.350 TL ile 2.250 TL arasında olduğu ve Toya Moda projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %76 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %64 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Toplam 4 bloktan oluşan Toya Moda’da stüdyodan 3+1’e her ihtiyaca yönelik balkonu ve teraslı daire seçenekleri bulunuyor. Açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness, çocuk oyun alanları, müzik, resim, heykel atölyeleri ve kapalı basket sahası gibi sosyal olanakların yer aldığı proje geniş alanları ve yeşil binalarıyla Leed sertifikası Altın Seviye Adayı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ