Kredi Haber
Toki’den Ucuz Konut Müjdesi
0

Ev sahibi olmak isteyenlere Toki’den müjde var. 2019’da düşük peşinat ve düşük taksitle onbinlerce konut satılacak. Projelerde öncelik dar gelirlilere verilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut, ev sahibi olmak isteyenlere müjdeyi verdi. Dar gelirli çalışanlar rahatlıkla ev sahibi olabilecek. “Önümüzde ki süreçte, dar gelirli vatandaşlarımızın çok rahat satın almasını sağlayacak koşullarda Türkiye genelinde önemli sayıda konut uygulamasını gerçekleştirmiş olacağız.” dedi. Satışa çıkarılan Toki evleri geçtiğimiz aylarda büyük talep almıştı.

TOKİ, 2018 yılında toplam 53 bin konut satışı gerçekleştirdi. 93 bin konutun inşası ise sürüyor. Konutların büyük çoğunluğu dar gelirli vatandaşlara satılacak.

TOKİ’DEN DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA GÜZEL HABER

Toki Düşük Taksitle Ev

Dar gelirli vatandaşlara müjdeli haber var. Toplu Konut İdaresi fiyatları ve taksit imkanı düşük yeni konutlar üretecek. Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut, dar gelirli vatandaşlara müjdeyi verdi. Bulut; bu konutların fiyatlarının da taksitlerinin de düşük olacağını söyledi. Toki, Türkiye genelinde 837 bin konut üretti. Bunun yüzde 85’i sosyal konut niteliğinde. Son zamanlarda bu oran daha da arttı.

MİLLET BAHÇELERİNDE SON DURUM

52 millet bahçesi için çalışmalar devam ediyor. 14 millet bahçesi proje aşamasında. Ocak ve Şubat ayında da yeni ihaleler yapılacak. Toki Başkanı Bulut, 81 şehre millet bahçesi inşa edeceklerini açıkladı. Ocak ayı içerisinde 3 adet millet bahçesinin ihalesi gerçekleştirilecek. Bu şehirler İstanbul Pendik, Batman ve Elazığ… Şubat ayında ise Sakarya, Eskişehir, Kayabaşı, Samsun ve Ankara İmrahor 1.etap olmak üzere 5 adet yeni millet bahçesinin daha ihalesi yapılacak. Bunların dışında Toki, 14 millet bahçesinin proje çalışmalarını sürdürüyor.

TOKİ’DEN DAR GELİRLİYE DÜŞÜK TAKSİTLİ KONUT

Toki Ucuz Konut

Toki Başkanı Ömer Bulut, sosyal konut projeleri ile ilgili çalışmaları anlattı. Kentsel dönüşüm için 2019’da İstanbul’da 3 bölge için adım atılacağını söyledi. Toki, dar gelirli aileler için rahat satın alınabilecek sosyal konut yapacak. Taksitleri düşük olacak. Nerede yapılacağı ise talebe göre belirlenecek. Toplu Konut İdaresi’nin hedefi daha fazla sosyal konut yapabilmek. Toki Başkanı Ömer Bulut bugüne kadar 837 bin toplu konut ürettiklerini, sayıyı artırmak için çalıştıklarını söyledi. Bulut, dar ve orta gelirli aileler için ön ödemeli konut sistemi hazırladıklarını söyledi. Toki Başkanı’nın verdiği bilgilere göre ön ödemeli sistem ile hangi illerde konut yapılacağı vatandaşın talebine göre belirlenecek. Talep toplama yöntemiyle konut ödemesi için farklı vade belirlenecek. Konutların teslimi 5, 7 ve 10 yıllık periyotlarda yapılacak. Toki Başkanı Bulut, kentsel dönüşüm ile ilgili Toki’nin bugüne kadar 59 ilde 163 proje gerçekleştirdiğini söyledi. Ve 2019 yılında İstanbul’da 3 bölgede yapılacak kentsel dönüşümlere dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ