Kredi Haber
Toki Öder Gibi Ev Nasıl Alınır?
0

Günümüz şartlarında belirli bir seviyede gelir gücü olan kişiler önceliklerini konut sahibi olma üzerine kuruyor. Gerçekleşen kentsel dönüşümler ve hayata geçirilen konut projeleri ile başta İstanbul olmak üzere satılık daire sayısında meydana gelen artış ile hayalini kurduğunuz evi, yaşamak istediğiniz ilçede bulmanız biraz daha kolay bir hale geliyor. Fakat konut alımı gerçekleştirmeden önce birkaç hususa dikkat etmeniz halinde alırken kazançlı çıkabilirsiniz. Zamanında konut arayışına geçmek, ekonomik şartları ve konut projeleri kampanyalarını dikkatli bir şekilde yakından takip etmek diyebiliriz.

Gelişim gösteren bölgelerden konut alımı gerçekleştirmeniz halinde aradığınız evi daha uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Eğer ki alışveriş merkezlerinin, eğitim ve sağlık kurumlarının bulunduğu bir ilçeden ev almaya kalkarsanız daha yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak yapımı planlanan ya da inşa aşamasında projelerin olduğu bir bölgeden ev sahibi olmayı düşünürseniz orta vadede hem karlı bir yatırım yapmış hem de uygun fiyatla ev sahibi olma fırsatını yakalamış olursunuz. Ve unutmamanız gereken bir diğer nokta mevsimsellik. Konut fiyatları ilkbahar ve yaz dönemlerinde artış göstermektedir. Kış şartlarında taşınmanın daha güç ve zahmetli olması, genellikle evliliklerin yaz bahar ve yaz dönemlerinde gerçekleşmesi ile talep artar ve fiyat yukarı yönlü ivme kazanır. Bu yüzden sonbahar ve kış dönemlerinde araştırma yapmak daha karlı bir seçenek olacaktır.

Konut kredisi ile ev sahibi olmak günümüz şartlarında hayli zorlu bir süreci de beraberinde getiriyor. En uygun kredi fırsatından faydalandığınızı düşünsek bile banka faiz oranlarının yüksek olmasından kaynaklı almayı düşündüğünüz evin bedelinin 2-3 katı kadar geri ödeme yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. İnşaat sektörü tabiri caizse ekonominin can damarı ve en ufak bir gelişme olumsuz yönde etki edebiliyor. Ekonomik şartlardan meydana gelen dövizde ki dalgalanmalar ev fiyatlarının ciddi manada artmasına neden olabiliyor. Bu yüzden konut satın almadan önce ekonomik gelişmeleri takip etmeli ve ev almak için en doğru zamanı beklemelisiniz.

TOKİ ÖDER GİBİ TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMAK

TOKİ ÖDER GİBİ TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMAK

Yüksek faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için kurulan birkaç kuruluş, taksitle ve kira öder gibi ev sahibi olunmasına olanak sağlıyor. Eğer maddi gücünüz iyi değil ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği Toki başvurularına katılarak da ev sahibi olabilirsiniz. Ancak başvuru yapabilmeniz için aranan belli başlı şartlar var. Kısaca özet geçmek gerekirse daha önce hiç konut sahibi olmamanız, belli bir gelir seviyesinin altında olmanız gibi…

“Toki projeleri ve kampanyalarından haberdar olmak için https://www.satilikdairekonut.com/category/toki adresini takip edebilirsiniz.”

Katılımevim Faizsiz Ev Sahibi Yapıyor

Katılımevim, konut sahibi olmak isteyenlere, tasarruf yaparak ve ek ödemelere tabi olmadan faizsiz olanaklar sağlıyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun firmanın sunmuş olduğu model ve kampanyalardan birine dahil olarak peşinatlı ya da peşinatsız bir şekilde ev alımı gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme dahil olabilmek isteyen herkes başvuru yapabilir. Konutun yanı sıra, araba, arsa, dükkan ya da ruhsatlı iş makinaları alabileceğiniz Katılımevim, faiz ve vade farkı uygulamıyor. 10 ay ile 360 aya kadar taksit seçeneğinizin bulunduğu sistem ile en kısa sürede almak istediğiniz eve ya da arabaya sahip olabilirsiniz. Sistemden ayrılmak istemeniz halinde gerçekleştirmiş olduğunuz ödemeleri iade alabilirsiniz.

200 Bin TL değerinde bir konut almak istediğinizi varsayalım ve aylık 2 Bin TL taksit ödeyebileceğinizi düşünelim. Sizin gibi ayda 2 Bin TL ödeme yapan 100 kişinin gerçekleştirdiği ödemeler ile her ay 1 kişi konut sahibi olur. Evi ne zaman alacağınız ise noter huzurunda gerçekleşen kura sonucu ile belirlenir.

Hedefevim ile Ev ve Araba Sahibi Olabilirsiniz

Konut ve araç sahibi olmak isteyen herkes, Hedefevim kampanyalarından ve sunmuş olduğu yöntemlerden faizsiz bir şekilde faydalanabilir. Sisteme dahil olmak isteyenler ödeme gücüne göre istedikleri kampanyaya dahil olabilir. Katılımcılar çalışma ücreti dışında herhangi bir ödeme gerçekleştirmez. Alternatiflerinden en belirgin farkı ise aylık taksit tutarlarına kira yardımı adı altında ek yükümlülükler getirilmez. Ev alma sırası size geldiğinde beklemez, teslim tarihiniz ile birlikte işlemler gerçekleştirilir ve hayalini kurduğunuz eve faizsiz bir şekilde sahip olursunuz.

Finansevim – Faizsiz Ev ve Araba Finansman Sistemi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her birey Finansevim sistemine dahil olabilir. Çekiliş, Vade Ortası ve Relax Ödeme Fonu adı altında 3 ayrı modeli bulunan sistemde peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Peşinat ödeme gücüne sahip olmayan kişiler kendi ödeme güçlerine göre var olan kampanyalara katılabilir. Ancak peşinat ödemesi gerçekleştirmek sistem mantığı gereğince daha avantajlıdır. Türkiye’nin dilediğiniz yerinden dilediğiniz eve Finansevim sistemi ile sahip olabilirsiniz. Teslim tarihi geldiğinde hayalini kurduğunuz eve kavuşursunuz.

Benzer sistem ile ev ve araba sahibi olabileceğiniz diğer sistemler;

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ