Kredi Haber
Toki Kayaşehir 160 Bin TL’ye Ev
3

Toki Kayaşehir’de yapımı devam edilen 605 konut için 2 Nisan ve 11 Nisan tarihlerinde talep toplanacak. Kuraya katılmak isteyen vatandaşların 5 bin TL peşinat tutarını bankaya yatırmaları gerekiyor. 25 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek kura çekimi ile talihliler belli olacak.

Ayda 667 TL taksit ödeyip 12 yılda ev sahibi olabilirsiniz. TOKİ, orta gelir grubuna yönelik evlerini satışa çıkardı. Toki Kayaşehir’deki 605 dairesinin yapımını tamamladı. En ucuz daire 160 bin TL, en pahalısı 620 bin TL. Vatandaşlar 2 ila 11 Nisan arasında başvuru yapabiliyor. 43 metrekarelik bir daireyi satın almak istiyorsanız 160 bin TL. Ancak 144 ayda ödemek isterseniz de yaklaşık olarak da 64 Bin TL peşinat ödeyeceksiniz. Ve ayda 667 TL taksitle ev sizin olabiliyor. Geniş aileler için de 143 ila 148 metrekarelik 4+1 daire tipleri inşa edildi. Yaklaşık fiyatı 536 Bin TL’den başlıyor. Eğer 2.236 TL taksit ödeyebilirim diyorsanız 144 ayda daire sizin olabilir.

192 aile TOKİ’den 3+1 daireye sahip olabilecek. En küçüğü 116, en büyüğü 127 metrekare 3+1 dairelerin. 384 Bin TL peşin fiyatı olan bu dairelere 1.602 TL taksitle sahip olabilirsiniz. Eğer tercihinizi 2+1 daireden kullanmak isterseniz en küçük daire 69, en büyüğü ise 107 metrekare. Fiyatı ise peşin olarak 237 Bin TL. Eğer taksitlerim ucuz olsun diyorsanız %40’ını yani 95 Bin TL’sini ödedikten sonra ayda 991 TL taksit ödeyerek 2+1 daireye sahip olabiliyorsunuz.

Uygun fiyata ev sahibi olmanın şartlarına gelince… 18 yaşını doldurmuş olmak, daha önce Toki’den hiç konut sahibi olmamanın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İstanbul’da ikamet etmek, bankaya 5 Bin TL harç yatırmak aranan diğer şartlar. Başvurular 2 – 11 Nisan tarihleri arasında Toki satış ofislerine yapılacak. 605 tarihli 25 Nisan’daki kura çekiminde belli olacak.

(Mayıs 2018 Güncelleme)

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından yaptırılan Kayaşehir konutlarının kura çekimi yapıldı ancak 605 konutun verileceği çekilişe yaklaşık 17 bin kişi katılınca başvuranların büyük bir bölümü hayallerine kavuşamamanın hüznünü yaşadı.

Kimi hayallerine kavuştu, kimi ise hayallerini bir sonraki çekilişe bıraktı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir’de yapılan evlerin kura çekimi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Kurada daire alma şansı kazananların mutluluğu görülmeye değerdi. Kayaşehir Toplu Konut Projesi’ne yaklaşık 17 bin kişi katıldı. Erken saatlerde çekilişin yapılacağı salonu dolduran vatandaşın heyecanlı bekleyişi saatler sürdü. Binlerce kişi Kayaşehir’de yapılan 605 konutlu projenin kura çekilişine katıldı ama salonda bulunan herkes mutlu şekilde ayrılamadı. Kura çekiminde hayal kırıklığı yaşayanların üzüntüsü gözlerinden okundu. Başvurularda öncelik şehit yakınları, gaziler ve engellilere tanındı. Kurada ismi çıkmayanların tek isteği projelerin devamı oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 3 Yorum Var)
  1. sekerci dedi ki:

    sizinn yapdiginiz durumu iyi olanlari ilgilendiriyo kiracikarla alakasi yok siz cok zekalisinizda biz zekassiz bi kere 100 bin tl pesin param olsa tokiden ev almam

  2. Bülent tiryaki dedi ki:

    2 1 ev almak istiyorum

  3. MESUT dedi ki:

    Efendim avcılar kayasehir bahçeli evlerde hazırda anahtar teslim daireleriniz varmi?varsa nasil yararlanabiliriz hemen yerleşmem lazim cvp lutfen başvurmamız nasil olcak nasil yol izlememiz gerekiyor

BİR YORUM YAZ