Kredi Haber
Toki İstanbul Kayaşehir Başvuru
11

Toki, İstanbul Kayaşehir Başvurularını bekleyenlere müjdeli haber geldi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamada İstanbul Kayaşehir’de 1.892 konutun kura ile satışa çıkarıldığı belirtildi. Mahalle konseptinde inşa edilecek olan ve orta gelirlilere yönelik gerçekleştirilecek olan Toki İstanbul Kayaşehir Başvuru süresi sona erdi.

İstanbul’da bir kez daha ucuz ev fırsatı doğdu. Toki yapımını tamamladığı toplu konutlar için kura düzenledi. Toki Kayaşehir‘de yapımı devam eden konut projesini tamamladı. İstanbul’lular yaklaşık 2 bin ucuz ev için sıraya girdi.

Toki Kayaşehir

Toki İstanbul Kayaşehir başvurularının ardından gerçekleştirilecek olan kura çekilişi ile birlikte ev sahipleri belirlenecek. Toki Kayaşehir’de konut fiyatları 144 bin TL’den başlıyor. En düşük taksit tutarı ise 603 TL olarak belirlendi. Toki İstanbul projelerinden Kayaşehir Evleri’ne internetten başvuru formu indirebilecek.

Toki’den İstanbul Kayaşehir’de Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin konut sahibi olmayan ve orta düzey gelir seviyesine sahip vatandaşlara kira öder gibi, taksitle ev sahibi olma fırsatını sunduğu 1.892 konutun inşasında önemli mesafe kat edilmiş durumda. Satışlar için gerekli koşulların oluştuğu proje ile farklı gelir düzeyine sahip vatandaşların minimum maliyet ile ev sahibi olması için gerekli ödeme yöntemleri belirlendi. Fiyatların 144 Bin TL ile 477 Bin TL arasında değişkenlik gösterdiği Kayaşehir Toki Evleri internetten başvuru şartlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Toki’den Ucuz Ev Fırsatı

5 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında müracaatlar alınacak ve 4 Ekim’de de kuralar çekilmiş olacak. Türkiye’nin dört bir yanında konut inşa eden Toki‘nin İstanbul’daki evlerinde sona gelindi. Mahalle konsepti ile yapılan binalar çok yakın bir zaman içerisinde kura ile sahiplerini bulacak. Toki‘nin orta gelir grubuna hitap eden projesinde blokların altı dükkanlarla dolu. 1.893 daireden, 193 adeti 1+1 olarak tasarlandı. 46 ila 72 metrekare arasında değişen ebatlarda daireler bulunuyor. Fiyatları ise 144 bin TL’den başlıyor 283 bin TL’ye kadar çıkıyor.

En uygun ödeme koşulları ise 144 ay vadeli aylık 603 lira. 1.023 adet 2+1 daire bulunuyor. Yaklaşık 70 metrekare ile 102 metrekare arasında değişen ebatlarda evler bulunuyor. Yaklaşık fiyatı ise 220 bin TL ile 411 bin TL arasında değişen fiyatlara satılıyor. Eğer 144 ay vadeli, en düşük bütçeli bir ödeme yaparak 920 TL taksitle Toki Kayaşehir projesinde ev sahibi olabilirsiniz.

102 metrekare ile 127 metrekare arasında değişen ebatlarda bulunuyorlar. Yaklaşık 340 bin TL ila 477 bin TL arasında fiyata satılıyor. En düşük maliyetle 144 ay vade ile ödeme yapmak isterseniz aylık bin 412 TL taksit tutarı ile ev sahibi olabilirsiniz.

Toki’nin İstanbul Kayaşehir’de satışa sunduğu ve 1.892 konutun yer aldığı proje ile mahalle kültürünü tekrar canlandırmak amaçlanıyor. Konsept itibari ile geliştirilmiş semt kültürünü ön plana çıkarılacağı Toki Kayaşehir Evleri’ne farklı gelir düzeyine sahip vatandaşların bir arada bulunacağı, esnaf ile insanların bir arada olduğu, birlik ve beraberlik ile mutlu bir ortamın sağlanması planlanan yaşam alanı içerisinde tek katlı dükkanlar, bisiklet parkurları, spor sahaları, cami ve alışveriş yapılabilecek çarşı, kafeler ve restoranlar yer alacak.

Toki İstanbul Kayaşehir Başvuru Şartları

 • Konut sahibi olmamak
 • Tc vatandaşı olmak
 • En geç 31.12.2015 itibari ile İstanbul’da yaşıyor olmak
 • Kişinin kendisi, eşi ya da çocuklarına ait tapu kaydı olmamak
 • Geriye dönük Toki’den konut almamak
 • Konut kredisi kullanmamış olmak
 • 18 yaşını doldurmak

Şartlarını belgeler ile kanıtlayan vatandaşlar Toki İstanbul Kayaşehir Evleri’nde yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuruda bulunabilecek.

Ucuz ev sahibi olmak isteyenler için Toki başvuruları 5 Eylül’de başlayacak ve 20 Eylül’de sona erecek. Katılım bedeli olarak bankaya 5 bin TL yatıranlar 4 Ekim’de kura çekimine katılacak. Katılım şartları ise diğer projeler ile aynı. Başvuranların konut sahibi olmaması, 2 yıldır İstanbul’da yaşıyor olması ve daha önce Toki‘den hiç konut almamış olması gerekli.

Toki konut projeleri Kayaşehir ile sınırlı kalmayacak. Yakın bir zamanda Silivri ve Tuzla ilçelerinde projeler hayata geçirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 11 Yorum Var)
 1. Feray çuhadar dedi ki:

  Madem milleti düşünüyorsunuz önce o tarafa yada site yapacağınız her neresi varsa önce oraya yol,metro,yada metro
  Büs yapsanız sonra site yapsanız olmazmı?insanlar trafikte sinir sahibi hasta oluyor ,hep kazanmayı düşünmeyin birde insan için öncelik tanıyıp önce ulaşımı yapın lütfen

  1. Mahmut Ergün dedi ki:

   Tebrik ederim mesajınız için keşke…

 2. Nizamettin akkaya dedi ki:

  Hic evim yok hayalim tek bir ev ne olur banada yardimci olun 30 senedir istanbilda kiralarda surunuyorum

 3. Serdar topuz dedi ki:

  Mrb

 4. Mehmet dedi ki:

  Merhaba 4 senedir kiracıyım banada yardımcı olur musunuz lütfen evli 1 çoçuk var

 5. Emine dedi ki:

  3+1 mk nedir acaba peşinatti fazla verince acantaj hakkinda fark oluyomu

 6. Güneş Cihan dedi ki:

  Merhaba 35 yıldır kiracıyim yardımcı olursanız çok sevinirim

 7. Güneş Cihan dedi ki:

  Lütfen çok ihtiyacım var 35 yıldır kiracıyim

 8. Mahmut Ergün dedi ki:

  Evlenmek istiyorum ama bir evim yok kiradayım biz gençlerede yol açın yön verin yardımcı olun lütfen Allah rızası için bu parası olan herkes için çok basit birşey bizden yüz çevirmeyin lütfen bana yardımcı olun bizi duyun artık bunalım içindeyim artık lütfen

 9. Cengiz dedi ki:

  çok biliyorsun

 10. Esma dedi ki:

  Merrata bende kiraciyim banada yardim city olurmusunuz

BİR YORUM YAZ