Kredi Haber
Toki %20 İndirim Kampanyası
1

Toki’den ev alanlara müjde! Ödemesi devam edenler %20 indirimle borcunu tamamen kapatıp evinin tapusunu alabilecek. Yani borcunu indirimle kapatma şansı için fırsat kapıda. Toki’nin %20’lik indiriminden sadece borcunun tamamını kapatıp tapusunu almak isteyen faydalanmayacak. Yine elinde birikmiş parası olanlar da bankaya gidip indirimden faydalanacak ve parayı ödedikten sonra kalan tutarı da yeniden taksitlendirebilecek. Kenarda köşede parası olmayanlar için bankalar devreye girecek. Özel faiz oranı ile konut sahipleri kredi verecek. 50 Bin TL’ye kadar faiz oranı 0,99 olacak.

Toki’den esnek ödeme imkanıyla %20 indirim kampanyası. Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine taksit ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yepyeni bir kampanya. Borcunun en az %25’ini kapatan alıcılara %20 indirim yapılıyor.

Peki %20 indirim nasıl uygulanıyor? Kalan borcunuzun tamamını ya da borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla daha fazlasını kapattığınızda %20 indirimden yararlanıyorsunuz. Örneğin kapatma tarihi itibariyle hesaplanan borç bakiyesi 100 Bin TL olan bir alıcı borcunun %50’si olan 50 Bin TL’yi kapatmak isterse bu meblağ üzerinden %20 indirim yapılıyor.  Bu durumda 50 Bin TL borç 40 Bin TL’ye inmiş oluyor. Bu sayede borcundan 10 Bin TL indirim sağlanmış oluyor. Geriye kalan 50 Bin TL borcunu da kalan vade ile taksitlendirerek ödemeye devam ediyor. 24 Nisan – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen kampanyadan taksit ödemeleri 2016 sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor. Borç bakiyeleri satış işleminin yapıldığı bankalardan sağlanıyor. İndirimden yararlanmak isteyenler aynı bankaların kredi imkanından da yararlanabiliyor. Detaylı bilgi için toki.gov.tr veya 444 86 54 iletişime geçebilirsiniz.

TOKİ öder gibi ev sahibi olabileceğiniz alternatif yöntemler için Birevim, Fuzulev, Finansevim ve Eminevim sistemlerini inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Hava azgi dedi ki:

    Bende ev almak istiyorum nerden basvuru yapabilirim

BİR YORUM YAZ