Kredi Haber
Toki Gaziantep İslahiye Satışları Başladı! Başvuru Tarihleri 8 Ocak – 29 Mart 2019
0

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, Gaziantep İslahiye ilçesinde yapımı devam etmekte olan 113 adet konutun, açık satış yöntemi ile satışa çıkarıldığını duyurdu. Toki Gaziantep İslahiye başvuruları 8 Ocak ile 29 Mart tarihlerinde yapılabilecek.

Dar ve orta gelirli vatandaşların uygun fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ, Gaziantep İslahiye’de inşası devam eden 113 adet konutu satışa sundu. Toki başvurularının 8 Ocak ile 29 Mart 2019 tarihlerinde yapılabileceği 63 metrekare büyüklüğe sahip 2+1 satılık dairelere 120.750 TL’den başlayan fiyatlar ve 402 TL’den başlayan taksitlerle sahip olunabilecek. 94 metrekare büyüklükte ki 3+1 satılık daireler ise 800 TL’den başlayan taksit tutarı ve 180.047 TL’den başlayan fiyatlara sahip olacak.

Gaziantep İslahiye ilçesi Fevzipaşa Mahallesi’nde yer alan Toki konutları başvuruları için alt gelir ve orta gelir grubuna yönelik satış duyuruları yapıldı. Duyuru kapsamında 13 adet 2+1, ve 100 adet 3+1 konut tipi satışı yapılacak. Başvuru önceliğine göre gerçekleştirilecek olan Toki satışında kura yöntemi uygulanmayacak.

2+1 KONUT FİYATLARI VE ÖDEME BİLGİLERİ

Toki Gaziantep Fiyatları

3+1 KONUT FİYATLARI VE ÖDEME BİLGİLERİ

Toki İslahiye Fiyatları

Konut seçimini yapan alıcılar %10 peşinat bedeli için 120 ay vade,%15 peşinat bedeli için 156 ay vade,%20 peşinat bedeli için 180 ay vade,10000 peşinat bedeli için 180 ay vade alternatifleri çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi; Konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 36 Aydır. Konut alıcıları sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra devir edebileceklerdir.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı satış duyuruları için tıklayınız –> Toki haberleri

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI

Toki Gaziantep İslahiye

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– Kimlikle başvuru yapılabilir (Kimliği ya da kaydı olmayan Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi için başvuru gerçekleştirecek olan vatandaşların 3 (üç ) yıl boyunca bölgede ikamet ettiklerini kanıtlar belge ibraz etmeleri gerekli)

– Alt gelir grubu projelerinde alım gerçekleştiren vatandaşlar, konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

– Sözleşme imzalanan konut için borç sona erene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin belirlenmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ