Kredi Haber
Toki Evleri 343 Lira Taksitle – 2020 Toki Başvuruları Nasıl Yapılır?
155

Toki sosyal konut satışlarıyla ilgili dar gelirlilerin merakla beklediği güzel haberler gelmeye başladı. En uygun konut projeleri Toki başvuruları için satış yapılacak olan projeler ile ilgili detaylar belli oldu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (Toki), 2020 yılında yeni konut projeleri için başvuru almaya başladı. Ev sahibi olmak isteyenler aylık uygun taksit fırsatından yararlanabilecek. En fazla kontenjanın İstanbul konut projelerine ayrıldığı Toki evleri hangi illerde, başvuru nasıl yapılır? İşte gelişmeler ve son detaylar…

Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan başvurular aracılığıyla kuraya katılabilmektedirer. Bunun yanında e-Devlet Kapısı sitesi üzerinden de başvuru şansı bulunmaktadır. E-Devlet sitesinden online olarak TOKİ başvurusu yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

 • E-Devlet Kapısı’na başvuru yollarından birini kullanarak giriş yapmalısınız. Sisteme e-Devlet şifresi, T.C. kimlik kartı, mobil imza, elektronik imza ve son olarak internet bankacılığı aracılığıyla giriş yapılabilmektedir.
 • E-Devlet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfasında karşımıza çıkan “Kurumlar” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Listelenen kurumlar sayfasında “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı” bulunmaktadır.
 • Kuruma tıklamanız halinde online olarak başvurabileceğiniz hizmetler görüntülenmektedir.
 • Hizmetler arasından “Konut/ İş Yeri Başvurusu” linkine tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru işleminizin tamamlanması amacıyla SMS ile size hesap numarası gönderilmektedir. Bu hesaba başvuru bedelini yatırarak başvuru adımınızı tamamlayabilirsiniz. Ödemeler için banka şubelerini gitmenize gerek bulunmamaktadır. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı aracılığıyla başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru işlemlerinizin son durumunu yine e-Devlet’e giriş yaparak aynı hizmet üzerinden görüntüleme imkanınız bulunmaktadır.

Toki evleri başvurusunda bulunacak olan vatandaşların daha önce konut sahibi olmaması şartı aranıyor. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut sahibi olmamaları ya da konut kredisi başvuruları da yapmamış olmaları gerekmekte. Bu şartları sağlayan ve 18 yaşından büyük tüm vatandaşların başvuru yapabileceği TOKİ konut başvuruları zaman zaman güncellenerek devam edecektir.

Toki Evleri Satılık

Düşük Taksitle Toki Evleri Başvuruları

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ülkenin farklı şehirlerinde konut inşalarına hız kesmeden devam ediyor. Düşük ve orta gelirli vatandaşlar için yapımına devam eden daireler için kura çekiliş tarihleri ve konut fiyatları açıklandı. 2020 yılına özel kampanya gerçekleştiren Toki, aylık 350-400 TL civarında başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak. İnşa ettiği konutlar ile özellikle daire almakta zorluk çeken vatandaşları ev sahibi yapan Toki, uygun ödeme koşullarına sahip seçenekler ile satışlarına devam ediyor. Düşük taksit tutarları ve uzun vade seçenekleri ile dar gelirliler artık ev sahibi olabilecek. Ancak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Alt gelir grubuna dahil olacak vatandaşlar borçları bitene kadar konutların bir başkasına devredemeyecek. Bazı projelerde ise alınan konutlarda ikamet etme zorunluluğu yer alıyor. Toki kuralarına katılmak isteyen vatandaşlar Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Toki evleri satış fiyatları, taksit tutarları ve başvuru şartları Toki resmi web sitesi toki.gov.tr adresinde yer alıyor.

14 Yılda 822 Bin Toki Evi Yapıldı

Kurulduğu 1984 yılından 2002 yılına kadar olan süreç boyunca 43 bin adet konutu yapımını tamamlayan Toki, geride bıraktığımız son 14 yıl içinde 822 bin konut üretimi gerçekleştirdi. 2016 yılında 65 bin, geçtiğimiz yıl ise 60 bin konut tamamlanırken, bu yıl da konut üretiminin aynı hızla devam etmesi bekleniyor. Toki’nin bu yıl 70 bin konutun yapımını tamamlayıp hedeflediği öğrenilirken 2023 yılı hedefi 1 milyon 200 bin olarak belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen konutlardan almak isteyenlerin bir takım şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Öncelikli olarak Toki evleri projelerinden haberdar olmak lazım. Bunun için resmi web sitesi olan www.toki.gov.tr adresinden Toki’nin satışa çıkaracağı tüm projeleri takip etmek mümkün.

Toki Evleri

Toki Evlerine Kira Öder Gibi Sahip Olabilirsiniz

Kira öder gibi sahibi olunabilecek Türkiye genelindeki Toki evleri, Toplu Konut İdaresi tarafından satışa çıkarıldı. Toki, dar gelirli vatandaşların merakla beklediği güzel haberi açıkladı. Ülkenin çok sayıda farklı yerinde konut inşasını hız kesmeden devam ettiren Toki, dar ve orta gelirlileri ilgilendiren konutlara başvuru tarihleri ve ödeme seçeneklerini açıkladı. Ev sahibi olması mümkün olmayan ve kiralık dairelerde yaşamlarını devam ettirmek zorunda kalan vatandaşlar, düşük taksit tutarları ile ev ve konut sahibi olabilecek.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Alt gelir grubuna dahil olan bireyler, borçlarının tamamını ödemeden sahibi oldukları evi bir başkasına devredemeyecek ya da satamayacak. Bazı projelerde ise borç ödemeleri tamamlanana kadar alınan evde ikamet etmeleri gerekebilecek. İkamet edilmediğinin tespit edilmesi sonrasında sözleşme tek tarafı olarak fesih edilebilecek. Kura usulü ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi yapılması hedeflenen kampanya kapsamında dahil edilen bazı projelere başvuru yapacaklarda hane halkı gelirinin 4.500 TL’yi aşmaması gerekecek. Toki tarafından satışa çıkarılacak olan konutlara sahip olabilmek için Ziraat Bankası ile Halkbank şubelerine başvuru yapılabilecek. Satışa çıkarılacak Toki evleri ve projeleri ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı ALO TOKİ hattından bilgi alınabilecek.

Toki Evleri Başvuruları

Toki Evlerine Başvurular Nasıl Yapılır

Toki projelerinden haberdar olduktan sonra bu projelere başvurunun nasıl yapılacağına gelirsek eğer öncelikli olarak başvuruyu yapacak kişinin 2 nüsha başvuru formunu alması, doldurması ve belirlenen tarihler arasında teslim etmesi gerekmekte. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta Toki evleri başvurularının şahsen yapılmasının gerekliliği.

Toki Evleri için Nereye Başvurulur

Toki konutlarına başvuru mercileri projenin bulunduğu il veya ilçeye göre değişkenlik göstermekte. Ancak başvurular genellikle belediye, valilik, kaymakamlığa yapılıyor. Proje başvurularının nereye yapılacağını yine projenin satış duyurusundan öğrenebilirsiniz.

Toki Evleri Başvuru için Gerekli Evraklar

Toki konutlarına başvururken bazı belgelerin temin edilmesi gerektiğini yazının içeriğinde belirtmiştik. Bu belgeleri sıralamak gerekirse; nüfus cüzdanı fotokopisi, aile bireylerinin TC kimlik numaraları varsa vergi sicil numaraları, projenin bulunduğu il veya ilçe sınırları içerisinde kaç yıldır ikamet edildiğini gösteren belge ve aile bireylerine ait kira veya benzeri bir gelirin bulunmadığını gösteren belge. Toki evleri ile ilgili gelişmeleri www.satilikdairekonut.com/category/toki adresinden takip edebilirsiniz. Toki başvuruları ve projeleri ile ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 155 Yorum Var)
 1. Alev yılmaz dedi ki:

  Toki konut larından faydalanmak istiyorum

  1. Cemil esgice dedi ki:

   SLM nasıl yarar lanabilirim düşük taksit li kampanyadan Esenyurt ta oturuyorum ama ikametgah im Ordu Fatsa Uygun Bir ev olsun da farketmez gerekirse Fatsa ya yerleşir in

  2. Guler dedi ki:

   Toki basvurusunda bulunmak istiyorum

   1. gulsen dedi ki:

    toki evlerine başvurmak için neden hane gelirine bakılıyor ödeyemeyen kişi zaten katılmaz. alacak olan kişiye yakınları annesi babası kardeşleri yardımcı olabilir.fedakarlik edebilirler neden bu kurallar koyuluyor mesela ben bekarım hanede sadece benim maaşım görünüyor ama zamanında ben onlara fedakarlık yaptığın için onlarda bana bir evim olsun diye yardım edeceklerine söz verdiler.hane geliri istenince birçok kişi bundan yararlanamayacak.

    1. Aslan dedi ki:

     zaten geliri DÜŞÜK olanlar katilabiliyor

    2. Adem yildiz dedi ki:

     Bende tokide yararlanmak istiyorum

   2. erkan dedi ki:

    merhabalar ben 20 yildir istanbulda ikamet ediyorum 2018 cumhurbaskanligi secimi dolaysiyla adres degisikligi yapmistim secimden sonra tekrar adres degisikligi yaptim simdi tokinin konutlarina basvurabilirmiyim

  3. Hasan çavuş dedi ki:

   Tokat merkezde tokide ev ustiyorum

  4. Yasemin Acar dedi ki:

   toki.gov.tr adresinde tum bilgiler şartlar mevcut

   1. Fethi Öztürk dedi ki:

    Emekli esnafım
    Çok istiyorum bir dairem olsun.
    65 yıldan beri İstanbul Kartal’da oturuyorum.
    Haberlerde izledim bende istifade etmek istiyorum. Nereye başvuru yapmam gerekiyor.? Şartlar nedir.?

 2. Gülşen dedi ki:

  İstanbul TOKİ konutlarından faydalanmak istiyorum dar gelirli vatandaş

 3. Umit dedi ki:

  Nerden ve nasil bas vurabilirim

  1. ibrahim duman dedi ki:

   izmir ayrancilarda oturmaktayim toki evlerinden yararlanmak istuorum nasil yararlana bilirim

 4. aygül ates dedi ki:

  benim evimyok diyarbakirda yasiyorum kiradayim esim cezaevinde iki kiz cocugum var cocuklarim kucuk calisamiyoeum sizin tokilerde ev almak istiyorum yardim istiyorum

  1. Veli kol dedi ki:

   İstanbul Bağcılar da oturuyorum 8. 9 senedir ikamet etmekteyim TOKİ’den ev almak istiyorum dar gerilliyim bana yardımcı olursanız sevinirim

  2. Toki dedi ki:

   Bana ulaşın size yardımcı olacayım

 5. Ebru dedi ki:

  Neden basvuru formu bulamiyorum ben de basvuru yapmak istiyorum kacirmadan ilk defa ev almak icin bu kadar istekli oldum cunku butceme cok uygun lutfen yardimci olur musunuz

  1. Harun ÖZHAN dedi ki:

   Harun ÖZHAN Mersin mutta kalıyorum başvuru yapmak istiyorum askeri ücretle çalışıyorum

   1. dilek dedi ki:

    slm.sadece tokinin 2 bin tl duyrulan bankaya yaptırmanız kuraya katılmanız için yeterli

    1. Sema akçelik dedi ki:

     Bende izmirde oturuyorum nasıl baş vurmamız lazım yardımcı olurmusunuz

  2. Nilgun dedi ki:

   Toki anlasma geregi yatirilan bankaya teminat harci yatiriliyo
   Yatirma esnasinda isim ve soyisim ile 5.000tl yatorilip
   Cekilis kuraya geciliyo kurada yuksek kat oda adeti sansa kaliyo yatirilan harc yinede adinizda kayitta kaliyo

  3. Elif Leong dedi ki:

   Toki başladığından beri kuraya sayısını hatırlamıyorum nedense çıkmıyor ama hileyle başkasının adına alınıp başvuranlar hatta iki kere toki’den ev çıkanlar var inşlh hak sahiplerine çıkar bu kezde katılacam çünkü başka türlü olmuyor umut dünyası

 6. Veli belten dedi ki:

  4 yıldır manisa ahmetli de oturuyorum toki konutun dan faydalanmak istiyorum

 7. akin dedi ki:

  s.a ben erzurumda yasiyorum suan erzurum icin toki konutlari basladimi

 8. No 05413859632 dedi ki:

  Başvuru nasıl yapabilirim ben mersinden

 9. Halil dedi ki:

  Bende bilgilendirilmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 10. Mujgen dedi ki:

  Vanda nasıl basvurabilirim

 11. Hamit cinar dedi ki:

  sivasda yaşıyorum emekliyim TOKİ’den ev istiyorum

 12. Deniz dedi ki:

  Şanlıurfada oturuyorum başvuruda bulunmak istedik fakat bankayada başvuru yerinede bu bilgi verilmemiş ne yapmamız lazım listede şanlıurfada var

 13. Fatma tuncay dedi ki:

  Bende istanbulda üsküdar çengelköyde oturuyorum kayınvaldemle,iki oğlum var,eşimde bende engelliyiz,bu toki evlerinden yararlanmak istiyoruz,lütfen yardımcı olun.nereye başvuracz

 14. Aysel Tumbas dedi ki:

  Bende Gaziantep te yaşıyorum burada varmı böyle imkanlarımız benim iki engelli oğlum var bana da geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 15. Tahsin kara dedi ki:

  Kocaelide oturuyorum nasıl başvurabiliyoruz tesekkurler

 16. Tahsin kara dedi ki:

  Kocaelide oturuyorum nasıl muracat ediliyor…

 17. Murat dedi ki:

  Kocaeli’de yok galiba bulamadım müracaat etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler saygılar

 18. Serap uluc dedi ki:

  Nasıl baş vurabilirim bulamıyorum .benim durumunda yok 2 çocuğum var

  1. Hasan7474 dedi ki:

   Evlimisiniz

 19. Serap uluc dedi ki:

  Kocaeli daricada oturuyorum

 20. Melda dedi ki:

  Tokat tann kira öder gibi ev sahibi Olmak istiyorum

 21. Cebrail dedi ki:

  Bir engelli vatandaş olarak Adana’da TOKİ İmanından yararlanmak istiyorum.

 22. SATILMIŞ ANAR dedi ki:

  Ankarada yaşıyorum 12 yıldır bende bende faydalanmak istiyorun ne yapmam gerekiyo

 23. Ahmet Rençber dedi ki:

  Aslında toki ynetimine bi uyarım evi ve durumu olan zenginler toki yi yönetimini aldatıyorlar nasılmı biliyormusunuz bilmşyrum ama durumu ve evi olmayan birinin kimliyiyle ev alan zenginler Bıktım yıllardır kıra ödemekten kendi evimize ihtiyçımız var kesinlikle ihtiyacı olanı araştırarak adalet saglanmasını taleb ediyorum

 24. erdem doğan dedi ki:

  Toki evine başvurmak istiyorum
  Annem babam ayrı evim yok
  Yardımcı olabilirmisiniz

 25. Nurdan dedi ki:

  Ben Erzurum da yaşıyorum 4 çocuğum var aydinda tokiye nasıl başvuruda buljnabilirim 2 cocugum benimle biri 3 buçuk diğeri 3 aylık hiç gelirim yok sosyal politikalardan aylık 500 tl alıyorum bana yardimci olun

 26. Sabiha dedi ki:

  ben Manisa da yaşıyorum iki tane çocuğum var biri 18 diyeri 1.5 yaşında eşim askâri ücret alıyor başka bir gelirimiz yok istediğimiz tek şey bir evimizin olması bize yardımcı olursanız çok mutlu oluruz

 27. İlkay özkan dedi ki:

  Tokatta ikamet ediyorum ev sahibi olmak istiyorum imkanı var mi

 28. İlkay özkan dedi ki:

  Ev sahibi olmak istiyorum olanak var mi

 29. Memnunebayram dedi ki:

  Denizlide yasiyorum bende tokiye basvurmak istiyorum cocuklarimla yanliz yasiyorum nerden basvuru yapiliyo acaba yardimci olurmusunuz pesinat oduyomuyuz

  1. Celal dedi ki:

   Memnune hanım ziraat bankasına sorarsanız bilgi alırsınız. Ben bir öğretmenim. Yinede sizin için sorarım.

 30. Hüseyin ekinci dedi ki:

  Osmaniye tokiye başvurmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 31. Harun ÖZHAN dedi ki:

  Mersin’de yaşıyorum askeri ücretle çalışıyorum başvuru yapmak istiyorum.

 32. Mehmet dedi ki:

  TOKİ evinden faydalanmak istiyorum Tarsus

 33. Gunay meral yeyen dedi ki:

  Nereye basvurucaz beylikduzu tokinin evlerinden faydalanmak istiyorum

 34. İlker Coşkun dedi ki:

  46 yaşındayım başımı sokacağım bir evim olamadı nasıl olacağımıda bilemiyorum istanbulda yaşıyorum bir cevap alabilirsem sevinirim

 35. Deniz yasar dedi ki:

  Ben konya dan nasıl yararlana bilirim yardımcı olabilirmisiniz

 36. Salih kahraman dedi ki:

  Engeliyim

 37. İlker koç dedi ki:

  Yıllardır kirada oturuyorum Artık bir evimin olmasını istiyorum

 38. Recep dedi ki:

  Bartın ulus ta nasıl TOKİ den daire alabilirim

 39. Neşe Berkem dedi ki:

  İzmirde toki evlerinden almak istiyorum kira öder gibi

 40. Neşe Berkem dedi ki:

  Izmir’de kira öder gibi toki evlerinden almak istiyorum çeşmede

 41. Deniz Yun dedi ki:

  Kastamonu da ne zaman yapılacak . Başvuru için ne yapmam gerekiyor

 42. Ayşe okkkalı dedi ki:

  Bende başvurmak istiyorum ne zaman yazılmalar başlıycak tokat merkez icin

 43. Çiğdem katmerlikaya dedi ki:

  Bende Amasya suluovada oturuyorum kirada ev sahibi bizi cıkartıyor ev satılıyor diye iki cocugum la ortada kalacaz bana da yardımcı olun lütfen ev fiyatları çok pahalı benimde bir evim olsun suluova da lütfen Allah rızası için cok bunalımdayım ESİM yetistiremiyor lütfen banada imkan sunun

 44. Ayse dedi ki:

  Bende bursa’da yasıyorum bursa’da projemiz yokmu 6yılda 6 ev degıstırdım ev sahıplerının kaprıslerınden rutubet ten bıktım

 45. Murat dedi ki:

  Benim hiç evim olmadı ben annemde dayımda kalıyo sokaktayım. Devlet bana hiç yardımcı olmadı toki ev almak istiyorum yardimci olurmusunuz???

 46. Murat dedi ki:

  yani anlatacak çok şeyler var. Bu numaradan arayin beni?

 47. Murat dedi ki:

  Benim babam 15 senedir bizi bırakip gitti hastalandi. 2 kardesiz biri ablam bide ben ablam evli. Ben ise çalisiyorum. Ama evim yokk devlettende şuana. Kadar hiç para almadik. Ve benim evim yok 25 yasindayim. Yardimci olursaniz duam sizinle???

 48. ismail yavuz dedi ki:

  Hatay antakya da toki başvurusu başlandı dendi ama başvuru kaydı yok bende başvuru kaydı yapmak istiyorum

 49. çigdem dedi ki:

  ben çigdem coskun orta gelirliler icin daire katilmak istiyorum istanbul esenyurta yasiyoruz babamla abim ceza evinde silivri ceza evinde annem le ikimiz calisiyoruz

 50. Nercivan dedi ki:

  Evi istiyorum 1+1de annem mi adina çok isitiyorum

 51. Şeyma Ören dedi ki:

  Kiradan kurtulmak…

 52. Elmas aşınmaz dedi ki:

  Eşim taksi şoförü bir kızım var
  Şirinevlerde 10 yıldır kirada oturuyorum
  Başvuru Şartları
  Nasıl ve nereden yapılıyor
  Bilgi verirmisiniz lütfen

 53. Hakan dedi ki:

  2+1 yada 3+1 taksit ne kadar ve ne zaman başvuru yapabilirim

 54. Abdulkadir KORKMAZ dedi ki:

  Sağ bacagim dizin beş parmak üstünde kesildi kazara av tüfeği ile vuruldum Gazi Antep İslahiye de oturuyorum İslahiye 2 inci etap 193 konutluk projede satışı yapılmayan C2/02 3+1 daireli konutta ki 5 numaralı daireyi ÖZÜRLÜ kadrosundan tarafıma satışının yapılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.
  Abdulkadir KORKMAZ

 55. Coşkun Akşehir dedi ki:

  Yüzde 85 engelli annem var annem ve ben emekliyim tokiden faydalanmak istiyorum.

 56. Bilge Durmaz dedi ki:

  Diyarbakirda yasiyorum nasil basvurabilirim

 57. Ahmet Tatar dedi ki:

  Nasıl başvuru yapabiliriz

 58. ünal bektaş dedi ki:

  Konya selcukluda tokiden ev almak istiyorum yardımcı olur musunuz

 59. Emrah Bulat dedi ki:

  Merhaba toki konutun dan yararlanmak istiyorum dargelirli bi aileyiz yardimci olurmusunuz ankara keçiören de kirada oturuyorum

 60. Evin Çiftçioğlu dedi ki:

  Denizli de toki yeni gelenler nasıl olabilir

  1. Ebru dedi ki:

   Hep duzmece her yerde haberlerde nette 15 20 pesinatla ew sahibi olun diyorlr bankaya gidiyosn kayit parasini yatirdiktan sonra 48le 80 bin arasi pesinat fiyatlari degisiyorz nasil bi duzmecedr bu ya

 61. Filiz tutan dedi ki:

  Merhaba toki dargelirli için ev almak istiyorum 5 çocuklu dul bi kadının asgari ücretle çalışıyorum istanbul esen yurtta kirada oturuyorum nasıl alınır baş vurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 62. Erol Kaygın dedi ki:

  Ben başvuru yaptım fakat bana cevap yeni geldi başvuru zamanı geçmiş nasıl Ev sahibi olabilirim lütfen cevap bekliyorum

 63. İbrahim Başbınar dedi ki:

  Nasıl öğrene bilirim yardımcı olurmusunuzz

 64. Cemile bilgili dedi ki:

  Osmancık ta oturuyordurmuyor um dul bir bayanım emekliyim

 65. Hidayet çiçe dedi ki:

  Bende eskişehir tepebaşında tilkiye yazılmak istiyorum

  1. Ayten dedi ki:

   Eskişehir TOKİ evlerinden faydalanmak istiyorum

 66. Havva tok dedi ki:

  Bende hatay payas çaglalık tokilerden başvuru yapmak istiyorum

 67. Harun Gökçe dedi ki:

  Selamünaleyküm ben toki evleri için başvuru yapmak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz

 68. Nusret dedi ki:

  Toki evlerine müracaatta bulunmak istiyorum,fakat nasıl ve nereye müracaat edileceği kousunda hiç bir bilgi sunulmamış,toki ilgilileri,lütfen yardımcı olurmusunuz

 69. Esin dedi ki:

  Selamun aleyküm biz 3kısılık kucuk bı aileyiz esim 2.200tl maas alıyor zor gecınıyoruz bende bilgi edinmek istiyorum nasip olursa bende bir ev almak ıstıyorum

 70. ERDAL zorba dedi ki:

  Tekirdağ Çorlu Çerkezköy kapaklı saray bölgerinde
  Projeleriniz varmı

 71. Esma dedi ki:

  Benim evim yok torbalida oturuyorum.ayrintili bilgi verirseniz sevinirim.tesekkurler

 72. Sehmus dedi ki:

  Nasil faydalanabilirim aydinda oturuyom ama baska yerdede olabilir.kirada oturuyom

 73. Nejdet dedi ki:

  Tokiye nasil ve nerde baş vurabilirim

 74. Filiz ugurlu dedi ki:

  Eşim%86engelli ev sagibi olmak istiyoruz artik

 75. Filiz ugurlu dedi ki:

  Esim %86engelli ev sagibi olmak istiyoruz artik başvuru nereye yapmammiz gerek

  1. dilek dedi ki:

   slm.tokinin ilân ettiği bankaya 2 bin tl yaptırmanız kuraya katılım için yeterli engelli kontenjanın dan oldunu belirtirseniz öncelik hakkı olabilir

 76. Dilara dedi ki:

  Ben Diyarbakirda oturuyorum ev sahibi olmak istiyorum şimdiye kadar hiç evim olmadı nasıl basvuru yapabilirim yardımcı olurmusunuz

 77. Nebahat Dipdere dedi ki:

  Nasıl muracaat edebilirim. Bilgi verirmisiniz

 78. Şahin dedi ki:

  Ben Antalya kaş ta oturuyorum % 63 engelliyim kaşta ev kirları 850 ile 1500 tele arasında ev fiyatları 350.000 binden başlayan.üst sınır fiyatı belli olmayan ucuk fiyatlarla satılıyor TOKİ için 5000 binden fazla imza toplandı ama bazı engellemelerden dolayı TOKİ Antalya Kaş ilcemize gelmedi lütfen bu konu ile ilgili bilgilendirilmek istiyorum SAYGILARIMLA
  Şahin EREN

 79. Hanife Biçak dedi ki:

  Diyarbakirda toki evleri basvurusu yapmak istiyorum toki basvuru şartlarına durumumuz uygundur

 80. Yadigâr çakır dedi ki:

  2 ki oğlum var tek başıma bakıyorum kira ödüyorum İstanbul kartal yaşıyorum nereden kayıt olabilirim yardımcı olabilirmisiniz

 81. Mehmet Ozuguzel dedi ki:

  Ev sahibi olmak istiyorum ev sahibi olmak istiyorum yorum yaz başka icraat yok ev sahibi olmak istiyorum tlf yazıyor um

 82. Dilek özdemir dedi ki:

  2+1toki evlerine nasi başvuru yapabilirim izmir de oturuyorum

 83. Sibel dedi ki:

  Bende tokiden yararlanmak istiyorum fakat eskişehire toki yapılmıyor emeklilere imkan tanımıyorlar yıllar öncesi ön baş vurusunda bulunduk geceden kuyruğa girdi emekliler herkezden 20 tl para aldılar fakat bir daha hiç ses seda çıkmadı şu andada toki çalışması hiç yok

 84. Ramazan dedi ki:

  Adana şeytanda oturuyorum toki evlerine nasil başvuru yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 85. Cengiz kursun dedi ki:

  Nasıl başvuru yapacaz k maraş pazarcik

 86. Erhan dedi ki:

  Toki Ankara evlerine başvuru yapmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim

 87. Erhan dedi ki:

  Diyarbakır tokiden ev almak istiyom 2+1 yada 3+1 nasil başvurulur bilgi almak istiyom

 88. Mustafa güneş dedi ki:

  İzmirde oturuyom kemalpasa toki evleriyle bilgi almak istiyo.

 89. Murat dedi ki:

  Slm elazigda yasiyorum. Calisiyorum ayda 600 tl kira verecegime tokiden ev alip tokiden alacagim taksitlere veririm en azindan kendi evim olmus olur yardimci olabilirmisiniz nasil basvuruyoruz hangi sayfalara ne yapmam gerektigini soylermisiniz tskler

 90. Yücel ALGAN dedi ki:

  ANKARA SİNCAN DAN Bİ. EV ALMAK İSTİYORUM TOKİDEN BİRAZ BESİN ATIM VAR LAKİN 05428312455 YÜCEL ALGAN

 91. Fatih dedi ki:

  Silifkede tokide ev sahibi olmak istiyorum nereye başvurabilirim

 92. Hatice derinkuyu dedi ki:

  Iyi gunler ben k marastan hatice derinkuyu ben esim den boşanmış bulunuyorum ikitane oglumvar kucuk zordurumdayim sesime ses olursaniz cok buyuk hayir işlemiş olcaksiniz benim bosanmis olmam ailem icin cok buyuk bir sorun onlara kalirsa o yuzden arkamda kimsem yok buraya bas vurmak istiyorum ama nasıl nereye baş vurscagimi bilmiyorum ayrıca 8 kizinci ayda diye gecmisiniz başlangıç tarihi mi son tarihimi aydınlatırsanız ve basvurular bittimi sesimi duyan olduysa lutfen aydinlatin allah razı olsun cok konustum galiba inşallah kafanızı sisirmedim Teşekkürler

 93. Havva dedi ki:

  Bende bir evim olsun istiyorum insaallah nasip olur izmirde oturuyorum

 94. Mustafa Akyol dedi ki:

  Kahramanmaraş toki evlerine baş vurmak istiyorum.

 95. Gaye gürel dedi ki:

  Izmır bornovadan ev sahibi olmak istiyorum kiralardan kurtulmak istiyorum lütfen

 96. Yusuf ziya esgel dedi ki:

  Slm KASTAMONU da yaşiyorum toki müracat için nereye müracat etmem gerekiyor bilgilendirir seniz sevinirim

 97. Sevda sertkaya dedi ki:

  Kocaeli bölgesinde tepkiden eve yazılmak istiyorum.

 98. Oğuz dedi ki:

  Erzincan ilinde yasiyorum.Devlet memurunun. TOKİ sahibi olmak istiyorum. Yeni evlendim. Başka türlü ev sahibi olmak mümkün gözükmüyor. Başka şehirler de olabilir. İzmir Denizli Konya yardımcı olurdaniz çok sevinirim. İyi günler kolay gelsin

 99. Gulsum dedi ki:

  Kocaide basiskelede kirada oturuyorum.toki konutlarindan ev almak istiyorum.Adim Gulsum Varol emekliyim.Nereye basvuracagim.

 100. İlhan akkus dedi ki:

  Lelamlar Giresun şebinkarahisar dan ev sahibi olmak istyorum işallah nesipse .

 101. Lütfiye kömürcü dedi ki:

  TOKİ’den kendi el emegimle bende ev sahibi olmak istiyorum tabi mümkünse

 102. Isa temiz dedi ki:

  Istanbul atasehir küçükbakkalköy de ötüyorum toki evlerinden yaralanmak istiyorum

 103. Isa temiz dedi ki:

  Istanbul atasehir küçükbakkalköy de otuyorum toki evlerinde yaralanmak istiyorum Adım isa temiz güvenliklikte caliyorum

 104. Mustafa vural dedi ki:

  İstanbul TOKİ’de ev sahibi olmak istiyorum

 105. HAMİT YILMAZ dedi ki:

  Ben emekli biriyim bursa toki evlerinden birini almak istiyorum nasıl faydalanır ım daha önce hiç evim olmadı kiralar dan bıktık lütfen yardımcı olurmu sunuz

 106. Hacer kömürcü dedi ki:

  Muğla milas örende oturuyorum. Mugla cevresinde evim olsun istiyorum.Emekli maaşı almaktayım anneden.uzerime hiç bir şey kayıtlı değil.

 107. Ebru babacan dedi ki:

  Ev almak istiyorum

 108. Zeynep ertem dedi ki:

  Dargelirliler icin yapilan toki konutlarindan almak istiyorum. Ankarada oturuyorum. Hangi şehir olursa olsun orasi benim için farketmez. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Yoksa bu siteyi buraya insanlari oyalamak icinmi koydunuz. Haber alamazsam öyle oldugunu düşüneceğim.

 109. Annagozel dedi ki:

  Bende dulum TOKİ evinden faydalanmak istiyorum

 110. Müjgan karakaş dedi ki:

  Bende toki ye yazdırmak istiyorum lütfen yardımcı olabilirmisinz

 111. Gülay dedi ki:

  Ben izmirde oturyorum bende toki evlerinden istiyorum nasıl nereye başvurmak geliyor

 112. Yıldız dedi ki:

  TOKİ Ankara’dan almak istiyor ne yapmam lazım

 113. Hasip dedi ki:

  Ben mersinde toki evlerinden faydalanmak istiyorum acaba nasil bilgi alabilirim

 114. Deniz dedi ki:

  Bursadan tepkiye başvurmak istiyorum

 115. Bilal oti dedi ki:

  Ben adana da toki sahibi olmak isdiyorum

 116. MESUT dedi ki:

  Iyi gunler tokatta kalıyorum kendi evim varbabamdan kalma daire tokkatta ama şu an istanbuldayım tam olarak yapılmış düşük gelirli için beylik düzü avcilar gibi semtlerdeki dairelere nasil ulaşılır nasil yararlanabilirim yardımcı olup yonlendirirseniz sevininirim cvp kutfen

 117. emine necili dedi ki:

  toki ev sahibi olmak istiyorum

 118. Ayşe dedi ki:

  Nereye ve nasıl başvurulur hiçbir bilgiye sahip değilim kaymakamlığa gittim kuralı sistemi asmışlar bu yok Ankara ikamet

 119. Rahim dedi ki:

  Tokiden ev sahibi olmak istiyorum bakmakla yükümlü olduğum annem ablam eşim ve kızım var 34 yasindayim dar gelirli bir eve çok ihtiyacı olan biriyim sesime ses olun lütfen selametle

 120. barış arık dedi ki:

  merabalar toki binalarin dan yaralanmak istiyorum

 121. Kumru can dedi ki:

  Mrb toki evlerinden bende yarslanmak istiyorum

 122. Ezgi dedi ki:

  Toki ev sahibi olmak istiyorm dönüş yapn lutfen

 123. Ramazan emir dedi ki:

  Konya dan nasıl başvurabilirim

 124. Elif Tüfekçioğlu dedi ki:

  Engeli amcam var TOKİ’den ev almak istiyorum bize dönüş yapabilirsiniz katllm sartlarl nelerdir bilgi almak istiyorum dar gelirliyim

 125. Mert sevinç dedi ki:

  Ben Batman’da yaşıyorum Batman da dar gelirli ailelere TOKİ yapılmasını istiyoruz şuan itibariyle TOKİ adı altında bir proje varmı lütfen bilgilendirin teşekkürler

 126. Ömer dedi ki:

  Toki evlerine kaydımı yaptırdım. Umarım bana çıkar.

 127. Meryem Kader dedi ki:

  Tokiden ev almak istiyorum nasıl basvurabılırım yardımcı olur musunuz?

 128. Nuri dedi ki:

  Izmır de oturuyorum başvuruları nereye yapılıyor bilgi alabilirmiyiz

 129. Gökhan Gültekin dedi ki:

  Selam aleyküm başvuru nasıl yapabilirim

 130. Bayram akar dedi ki:

  Kocaelı gebze de oturuyorum 18 yıldır yardımcı olursanız toki evlerine kayıt yaptırmak istiyorum.. Dar gelirliler için… Acil ..kiradan kurtulmak istiyorum herkes gibi lütfen..

 131. Veysel KAYA dedi ki:

  Benim evim yok kiradayım %96 engelli kızım var diğeri başka bir hastalıktan tedavi görüyor tokiden evsahibi olmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 132. Sercan dedi ki:

  Merhaba vanda oturuyorum tokiden faydalanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 133. Emine Vural dedi ki:

  Ben ve eşim engeliliyiz ama ben 5 defa yazıldı bana çıkmadı ne varki çıkmadı oturduğum evin heryerinden sular akıyor

BİR YORUM YAZ