Toki Evleri 343 Lira Taksitle – 2020 Toki Başvuruları Nasıl Yapılır?

Toki sosyal konut satışlarıyla ilgili dar gelirlilerin merakla beklediği güzel haberler gelmeye başladı. En uygun konut projeleri Toki başvuruları için satış yapılacak olan projeler ile ilgili detaylar belli oldu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (Toki), 2020 yılında yeni konut projeleri için başvuru almaya başladı. Ev sahibi olmak isteyenler aylık uygun taksit fırsatından yararlanabilecek. En fazla kontenjanın İstanbul konut projelerine ayrıldığı Toki evleri hangi illerde, başvuru nasıl yapılır? İşte gelişmeler ve son detaylar…

Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan başvurular aracılığıyla kuraya katılabilmektedirer. Bunun yanında e-Devlet Kapısı sitesi üzerinden de başvuru şansı bulunmaktadır. E-Devlet sitesinden online olarak TOKİ başvurusu yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

 • E-Devlet Kapısı’na başvuru yollarından birini kullanarak giriş yapmalısınız. Sisteme e-Devlet şifresi, T.C. kimlik kartı, mobil imza, elektronik imza ve son olarak internet bankacılığı aracılığıyla giriş yapılabilmektedir.
 • E-Devlet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfasında karşımıza çıkan “Kurumlar” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Listelenen kurumlar sayfasında “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı” bulunmaktadır.
 • Kuruma tıklamanız halinde online olarak başvurabileceğiniz hizmetler görüntülenmektedir.
 • Hizmetler arasından “Konut/ İş Yeri Başvurusu” linkine tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru işleminizin tamamlanması amacıyla SMS ile size hesap numarası gönderilmektedir. Bu hesaba başvuru bedelini yatırarak başvuru adımınızı tamamlayabilirsiniz. Ödemeler için banka şubelerini gitmenize gerek bulunmamaktadır. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı aracılığıyla başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvuru işlemlerinizin son durumunu yine e-Devlet’e giriş yaparak aynı hizmet üzerinden görüntüleme imkanınız bulunmaktadır.

Toki evleri başvurusunda bulunacak olan vatandaşların daha önce konut sahibi olmaması şartı aranıyor. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut sahibi olmamaları ya da konut kredisi başvuruları da yapmamış olmaları gerekmekte. Bu şartları sağlayan ve 18 yaşından büyük tüm vatandaşların başvuru yapabileceği TOKİ konut başvuruları zaman zaman güncellenerek devam edecektir.

Toki Evleri Satılık

Düşük Taksitle Toki Evleri Başvuruları

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ülkenin farklı şehirlerinde konut inşalarına hız kesmeden devam ediyor. Düşük ve orta gelirli vatandaşlar için yapımına devam eden daireler için kura çekiliş tarihleri ve konut fiyatları açıklandı. 2020 yılına özel kampanya gerçekleştiren Toki, aylık 350-400 TL civarında başlayan taksitlerle ev sahibi yapacak. İnşa ettiği konutlar ile özellikle daire almakta zorluk çeken vatandaşları ev sahibi yapan Toki, uygun ödeme koşullarına sahip seçenekler ile satışlarına devam ediyor. Düşük taksit tutarları ve uzun vade seçenekleri ile dar gelirliler artık ev sahibi olabilecek. Ancak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Alt gelir grubuna dahil olacak vatandaşlar borçları bitene kadar konutların bir başkasına devredemeyecek. Bazı projelerde ise alınan konutlarda ikamet etme zorunluluğu yer alıyor. Toki kuralarına katılmak isteyen vatandaşlar Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Toki evleri satış fiyatları, taksit tutarları ve başvuru şartları Toki resmi web sitesi toki.gov.tr adresinde yer alıyor.

14 Yılda 822 Bin Toki Evi Yapıldı

Kurulduğu 1984 yılından 2002 yılına kadar olan süreç boyunca 43 bin adet konutu yapımını tamamlayan Toki, geride bıraktığımız son 14 yıl içinde 822 bin konut üretimi gerçekleştirdi. 2016 yılında 65 bin, geçtiğimiz yıl ise 60 bin konut tamamlanırken, bu yıl da konut üretiminin aynı hızla devam etmesi bekleniyor. Toki’nin bu yıl 70 bin konutun yapımını tamamlayıp hedeflediği öğrenilirken 2023 yılı hedefi 1 milyon 200 bin olarak belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen konutlardan almak isteyenlerin bir takım şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Öncelikli olarak Toki evleri projelerinden haberdar olmak lazım. Bunun için resmi web sitesi olan www.toki.gov.tr adresinden Toki’nin satışa çıkaracağı tüm projeleri takip etmek mümkün.

Toki Evleri

Toki Evlerine Kira Öder Gibi Sahip Olabilirsiniz

Kira öder gibi sahibi olunabilecek Türkiye genelindeki Toki evleri, Toplu Konut İdaresi tarafından satışa çıkarıldı. Toki, dar gelirli vatandaşların merakla beklediği güzel haberi açıkladı. Ülkenin çok sayıda farklı yerinde konut inşasını hız kesmeden devam ettiren Toki, dar ve orta gelirlileri ilgilendiren konutlara başvuru tarihleri ve ödeme seçeneklerini açıkladı. Ev sahibi olması mümkün olmayan ve kiralık dairelerde yaşamlarını devam ettirmek zorunda kalan vatandaşlar, düşük taksit tutarları ile ev ve konut sahibi olabilecek.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Alt gelir grubuna dahil olan bireyler, borçlarının tamamını ödemeden sahibi oldukları evi bir başkasına devredemeyecek ya da satamayacak. Bazı projelerde ise borç ödemeleri tamamlanana kadar alınan evde ikamet etmeleri gerekebilecek. İkamet edilmediğinin tespit edilmesi sonrasında sözleşme tek tarafı olarak fesih edilebilecek. Kura usulü ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi yapılması hedeflenen kampanya kapsamında dahil edilen bazı projelere başvuru yapacaklarda hane halkı gelirinin 4.500 TL’yi aşmaması gerekecek. Toki tarafından satışa çıkarılacak olan konutlara sahip olabilmek için Ziraat Bankası ile Halkbank şubelerine başvuru yapılabilecek. Satışa çıkarılacak Toki evleri ve projeleri ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı ALO TOKİ hattından bilgi alınabilecek.

Toki Evleri Başvuruları

Toki Evlerine Başvurular Nasıl Yapılır

Toki projelerinden haberdar olduktan sonra bu projelere başvurunun nasıl yapılacağına gelirsek eğer öncelikli olarak başvuruyu yapacak kişinin 2 nüsha başvuru formunu alması, doldurması ve belirlenen tarihler arasında teslim etmesi gerekmekte. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta Toki evleri başvurularının şahsen yapılmasının gerekliliği.

Toki Evleri için Nereye Başvurulur

Toki konutlarına başvuru mercileri projenin bulunduğu il veya ilçeye göre değişkenlik göstermekte. Ancak başvurular genellikle belediye, valilik, kaymakamlığa yapılıyor. Proje başvurularının nereye yapılacağını yine projenin satış duyurusundan öğrenebilirsiniz.

Toki Evleri Başvuru için Gerekli Evraklar

Toki konutlarına başvururken bazı belgelerin temin edilmesi gerektiğini yazının içeriğinde belirtmiştik. Bu belgeleri sıralamak gerekirse; nüfus cüzdanı fotokopisi, aile bireylerinin TC kimlik numaraları varsa vergi sicil numaraları, projenin bulunduğu il veya ilçe sınırları içerisinde kaç yıldır ikamet edildiğini gösteren belge ve aile bireylerine ait kira veya benzeri bir gelirin bulunmadığını gösteren belge. Toki evleri ile ilgili gelişmeleri www.satilikdairekonut.com/category/toki adresinden takip edebilirsiniz. Toki başvuruları ve projeleri ile ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak iletebilirsiniz.

Yorumlar (155 Yorum)

 • Alev yılmaz

  Nisan 16, 2018 - 4:47 pm

  Toki konut larından faydalanmak istiyorum

  • Cemil esgice

   Mayıs 16, 2018 - 12:56 pm

   SLM nasıl yarar lanabilirim düşük taksit li kampanyadan Esenyurt ta oturuyorum ama ikametgah im Ordu Fatsa Uygun Bir ev olsun da farketmez gerekirse Fatsa ya yerleşir in

  • Guler

   Mayıs 23, 2018 - 10:41 am

   Toki basvurusunda bulunmak istiyorum

   • gulsen

    Ekim 17, 2018 - 11:16 pm

    toki evlerine başvurmak için neden hane gelirine bakılıyor ödeyemeyen kişi zaten katılmaz. alacak olan kişiye yakınları annesi babası kardeşleri yardımcı olabilir.fedakarlik edebilirler neden bu kurallar koyuluyor mesela ben bekarım hanede sadece benim maaşım görünüyor ama zamanında ben onlara fedakarlık yaptığın için onlarda bana bir evim olsun diye yardım edeceklerine söz verdiler.hane geliri istenince birçok kişi bundan yararlanamayacak.

    • Aslan

     Ekim 31, 2018 - 7:57 am

     zaten geliri DÜŞÜK olanlar katilabiliyor

    • Adem yildiz

     Mart 10, 2019 - 3:23 pm

     Bende tokide yararlanmak istiyorum

   • erkan

    Mart 11, 2019 - 6:40 pm

    merhabalar ben 20 yildir istanbulda ikamet ediyorum 2018 cumhurbaskanligi secimi dolaysiyla adres degisikligi yapmistim secimden sonra tekrar adres degisikligi yaptim simdi tokinin konutlarina basvurabilirmiyim

  • Hasan çavuş

   Haziran 23, 2018 - 8:44 pm

   Tokat merkezde tokide ev ustiyorum

  • Yasemin Acar

   Eylül 25, 2018 - 12:15 pm

   toki.gov.tr adresinde tum bilgiler şartlar mevcut

   • Fethi Öztürk

    Mart 6, 2019 - 7:17 pm

    Emekli esnafım
    Çok istiyorum bir dairem olsun.
    65 yıldan beri İstanbul Kartal’da oturuyorum.
    Haberlerde izledim bende istifade etmek istiyorum. Nereye başvuru yapmam gerekiyor.? Şartlar nedir.?

 • Gülşen

  Nisan 16, 2018 - 11:58 pm

  İstanbul TOKİ konutlarından faydalanmak istiyorum dar gelirli vatandaş

 • Umit

  Nisan 17, 2018 - 12:09 pm

  Nerden ve nasil bas vurabilirim

  • ibrahim duman

   Ekim 3, 2018 - 11:11 am

   izmir ayrancilarda oturmaktayim toki evlerinden yararlanmak istuorum nasil yararlana bilirim

 • aygül ates

  Nisan 17, 2018 - 6:00 pm

  benim evimyok diyarbakirda yasiyorum kiradayim esim cezaevinde iki kiz cocugum var cocuklarim kucuk calisamiyoeum sizin tokilerde ev almak istiyorum yardim istiyorum

  • Veli kol

   Eylül 19, 2018 - 12:25 pm

   İstanbul Bağcılar da oturuyorum 8. 9 senedir ikamet etmekteyim TOKİ’den ev almak istiyorum dar gerilliyim bana yardımcı olursanız sevinirim

  • Toki

   Kasım 16, 2018 - 7:57 pm

   Bana ulaşın size yardımcı olacayım

 • Ebru

  Nisan 17, 2018 - 6:02 pm

  Neden basvuru formu bulamiyorum ben de basvuru yapmak istiyorum kacirmadan ilk defa ev almak icin bu kadar istekli oldum cunku butceme cok uygun lutfen yardimci olur musunuz

  • Harun ÖZHAN

   Mayıs 7, 2018 - 10:20 pm

   Harun ÖZHAN Mersin mutta kalıyorum başvuru yapmak istiyorum askeri ücretle çalışıyorum

   • dilek

    Ağustos 21, 2018 - 5:13 pm

    slm.sadece tokinin 2 bin tl duyrulan bankaya yaptırmanız kuraya katılmanız için yeterli

    • Sema akçelik

     Eylül 19, 2018 - 9:00 pm

     Bende izmirde oturuyorum nasıl baş vurmamız lazım yardımcı olurmusunuz

  • Nilgun

   Eylül 5, 2018 - 9:37 pm

   Toki anlasma geregi yatirilan bankaya teminat harci yatiriliyo
   Yatirma esnasinda isim ve soyisim ile 5.000tl yatorilip
   Cekilis kuraya geciliyo kurada yuksek kat oda adeti sansa kaliyo yatirilan harc yinede adinizda kayitta kaliyo

  • Elif Leong

   Mart 9, 2019 - 10:47 am

   Toki başladığından beri kuraya sayısını hatırlamıyorum nedense çıkmıyor ama hileyle başkasının adına alınıp başvuranlar hatta iki kere toki’den ev çıkanlar var inşlh hak sahiplerine çıkar bu kezde katılacam çünkü başka türlü olmuyor umut dünyası

 • Veli belten

  Nisan 17, 2018 - 6:44 pm

  4 yıldır manisa ahmetli de oturuyorum toki konutun dan faydalanmak istiyorum

 • akin

  Nisan 18, 2018 - 6:57 pm

  s.a ben erzurumda yasiyorum suan erzurum icin toki konutlari basladimi

 • No 05413859632

  Nisan 18, 2018 - 10:15 pm

  Başvuru nasıl yapabilirim ben mersinden

 • Halil

  Nisan 19, 2018 - 1:33 am

  Bende bilgilendirilmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 • Mujgen

  Nisan 19, 2018 - 6:44 pm

  Vanda nasıl basvurabilirim

 • Hamit cinar

  Nisan 19, 2018 - 9:39 pm

  sivasda yaşıyorum emekliyim TOKİ’den ev istiyorum

 • Deniz

  Nisan 20, 2018 - 7:07 pm

  Şanlıurfada oturuyorum başvuruda bulunmak istedik fakat bankayada başvuru yerinede bu bilgi verilmemiş ne yapmamız lazım listede şanlıurfada var

 • Fatma tuncay

  Nisan 20, 2018 - 8:13 pm

  Bende istanbulda üsküdar çengelköyde oturuyorum kayınvaldemle,iki oğlum var,eşimde bende engelliyiz,bu toki evlerinden yararlanmak istiyoruz,lütfen yardımcı olun.nereye başvuracz

 • Aysel Tumbas

  Nisan 20, 2018 - 9:06 pm

  Bende Gaziantep te yaşıyorum burada varmı böyle imkanlarımız benim iki engelli oğlum var bana da geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 • Tahsin kara

  Nisan 20, 2018 - 10:23 pm

  Kocaelide oturuyorum nasıl başvurabiliyoruz tesekkurler

 • Tahsin kara

  Nisan 20, 2018 - 10:24 pm

  Kocaelide oturuyorum nasıl muracat ediliyor…

 • Murat

  Nisan 21, 2018 - 8:02 am

  Kocaeli’de yok galiba bulamadım müracaat etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler saygılar

 • Serap uluc

  Nisan 21, 2018 - 7:51 pm

  Nasıl baş vurabilirim bulamıyorum .benim durumunda yok 2 çocuğum var

  • Hasan7474

   Kasım 1, 2018 - 2:50 pm

   Evlimisiniz

 • Serap uluc

  Nisan 21, 2018 - 7:52 pm

  Kocaeli daricada oturuyorum

 • Melda

  Nisan 21, 2018 - 10:12 pm

  Tokat tann kira öder gibi ev sahibi Olmak istiyorum

 • Cebrail

  Nisan 24, 2018 - 7:08 am

  Bir engelli vatandaş olarak Adana’da TOKİ İmanından yararlanmak istiyorum.

 • SATILMIŞ ANAR

  Nisan 24, 2018 - 6:51 pm

  Ankarada yaşıyorum 12 yıldır bende bende faydalanmak istiyorun ne yapmam gerekiyo

 • Ahmet Rençber

  Nisan 25, 2018 - 1:56 am

  Aslında toki ynetimine bi uyarım evi ve durumu olan zenginler toki yi yönetimini aldatıyorlar nasılmı biliyormusunuz bilmşyrum ama durumu ve evi olmayan birinin kimliyiyle ev alan zenginler Bıktım yıllardır kıra ödemekten kendi evimize ihtiyçımız var kesinlikle ihtiyacı olanı araştırarak adalet saglanmasını taleb ediyorum

 • erdem doğan

  Nisan 25, 2018 - 11:18 pm

  Toki evine başvurmak istiyorum
  Annem babam ayrı evim yok
  Yardımcı olabilirmisiniz

 • Nurdan

  Nisan 27, 2018 - 5:22 pm

  Ben Erzurum da yaşıyorum 4 çocuğum var aydinda tokiye nasıl başvuruda buljnabilirim 2 cocugum benimle biri 3 buçuk diğeri 3 aylık hiç gelirim yok sosyal politikalardan aylık 500 tl alıyorum bana yardimci olun

 • Sabiha

  Nisan 29, 2018 - 12:55 am

  ben Manisa da yaşıyorum iki tane çocuğum var biri 18 diyeri 1.5 yaşında eşim askâri ücret alıyor başka bir gelirimiz yok istediğimiz tek şey bir evimizin olması bize yardımcı olursanız çok mutlu oluruz

 • İlkay özkan

  Nisan 29, 2018 - 4:46 pm

  Tokatta ikamet ediyorum ev sahibi olmak istiyorum imkanı var mi

 • İlkay özkan

  Nisan 29, 2018 - 4:48 pm

  Ev sahibi olmak istiyorum olanak var mi

 • Memnunebayram

  Mayıs 3, 2018 - 11:06 pm

  Denizlide yasiyorum bende tokiye basvurmak istiyorum cocuklarimla yanliz yasiyorum nerden basvuru yapiliyo acaba yardimci olurmusunuz pesinat oduyomuyuz

  • Celal

   Mayıs 20, 2018 - 2:20 pm

   Memnune hanım ziraat bankasına sorarsanız bilgi alırsınız. Ben bir öğretmenim. Yinede sizin için sorarım.

 • Hüseyin ekinci

  Mayıs 6, 2018 - 1:36 pm

  Osmaniye tokiye başvurmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 • Harun ÖZHAN

  Mayıs 7, 2018 - 10:21 pm

  Mersin’de yaşıyorum askeri ücretle çalışıyorum başvuru yapmak istiyorum.

 • Mehmet

  Mayıs 9, 2018 - 11:22 am

  TOKİ evinden faydalanmak istiyorum Tarsus

 • Gunay meral yeyen

  Mayıs 9, 2018 - 9:11 pm

  Nereye basvurucaz beylikduzu tokinin evlerinden faydalanmak istiyorum

 • İlker Coşkun

  Mayıs 15, 2018 - 9:29 pm

  46 yaşındayım başımı sokacağım bir evim olamadı nasıl olacağımıda bilemiyorum istanbulda yaşıyorum bir cevap alabilirsem sevinirim

 • Deniz yasar

  Mayıs 16, 2018 - 9:57 pm

  Ben konya dan nasıl yararlana bilirim yardımcı olabilirmisiniz

 • Salih kahraman

  Mayıs 20, 2018 - 1:02 am

  Engeliyim

 • İlker koç

  Mayıs 20, 2018 - 1:22 pm

  Yıllardır kirada oturuyorum Artık bir evimin olmasını istiyorum

 • Recep

  Mayıs 21, 2018 - 7:54 pm

  Bartın ulus ta nasıl TOKİ den daire alabilirim

 • Neşe Berkem

  Mayıs 22, 2018 - 1:14 pm

  İzmirde toki evlerinden almak istiyorum kira öder gibi

 • Neşe Berkem

  Mayıs 22, 2018 - 1:17 pm

  Izmir’de kira öder gibi toki evlerinden almak istiyorum çeşmede

 • Deniz Yun

  Mayıs 23, 2018 - 1:52 am

  Kastamonu da ne zaman yapılacak . Başvuru için ne yapmam gerekiyor

 • Ayşe okkkalı

  Mayıs 26, 2018 - 4:02 pm

  Bende başvurmak istiyorum ne zaman yazılmalar başlıycak tokat merkez icin

 • Çiğdem katmerlikaya

  Mayıs 28, 2018 - 1:38 am

  Bende Amasya suluovada oturuyorum kirada ev sahibi bizi cıkartıyor ev satılıyor diye iki cocugum la ortada kalacaz bana da yardımcı olun lütfen ev fiyatları çok pahalı benimde bir evim olsun suluova da lütfen Allah rızası için cok bunalımdayım ESİM yetistiremiyor lütfen banada imkan sunun

 • Ayse

  Mayıs 30, 2018 - 1:47 am

  Bende bursa’da yasıyorum bursa’da projemiz yokmu 6yılda 6 ev degıstırdım ev sahıplerının kaprıslerınden rutubet ten bıktım

 • Murat

  Haziran 3, 2018 - 10:50 pm

  Benim hiç evim olmadı ben annemde dayımda kalıyo sokaktayım. Devlet bana hiç yardımcı olmadı toki ev almak istiyorum yardimci olurmusunuz???

 • Murat

  Haziran 3, 2018 - 10:53 pm

  yani anlatacak çok şeyler var. Bu numaradan arayin beni?

 • Murat

  Haziran 3, 2018 - 10:56 pm

  Benim babam 15 senedir bizi bırakip gitti hastalandi. 2 kardesiz biri ablam bide ben ablam evli. Ben ise çalisiyorum. Ama evim yokk devlettende şuana. Kadar hiç para almadik. Ve benim evim yok 25 yasindayim. Yardimci olursaniz duam sizinle???

 • ismail yavuz

  Haziran 4, 2018 - 9:49 am

  Hatay antakya da toki başvurusu başlandı dendi ama başvuru kaydı yok bende başvuru kaydı yapmak istiyorum

 • çigdem

  Haziran 4, 2018 - 7:50 pm

  ben çigdem coskun orta gelirliler icin daire katilmak istiyorum istanbul esenyurta yasiyoruz babamla abim ceza evinde silivri ceza evinde annem le ikimiz calisiyoruz

 • Nercivan

  Haziran 5, 2018 - 2:19 pm

  Evi istiyorum 1+1de annem mi adina çok isitiyorum

 • Şeyma Ören

  Haziran 12, 2018 - 5:34 pm

  Kiradan kurtulmak…

 • Elmas aşınmaz

  Haziran 18, 2018 - 1:33 pm

  Eşim taksi şoförü bir kızım var
  Şirinevlerde 10 yıldır kirada oturuyorum
  Başvuru Şartları
  Nasıl ve nereden yapılıyor
  Bilgi verirmisiniz lütfen

 • Hakan

  Haziran 18, 2018 - 8:30 pm

  2+1 yada 3+1 taksit ne kadar ve ne zaman başvuru yapabilirim

 • Abdulkadir KORKMAZ

  Haziran 21, 2018 - 1:41 pm

  Sağ bacagim dizin beş parmak üstünde kesildi kazara av tüfeği ile vuruldum Gazi Antep İslahiye de oturuyorum İslahiye 2 inci etap 193 konutluk projede satışı yapılmayan C2/02 3+1 daireli konutta ki 5 numaralı daireyi ÖZÜRLÜ kadrosundan tarafıma satışının yapılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.
  Abdulkadir KORKMAZ

 • Coşkun Akşehir

  Haziran 22, 2018 - 1:01 pm

  Yüzde 85 engelli annem var annem ve ben emekliyim tokiden faydalanmak istiyorum.

 • Bilge Durmaz

  Haziran 23, 2018 - 2:05 pm

  Diyarbakirda yasiyorum nasil basvurabilirim

 • Ahmet Tatar

  Haziran 24, 2018 - 7:10 pm

  Nasıl başvuru yapabiliriz

 • ünal bektaş

  Haziran 25, 2018 - 4:27 pm

  Konya selcukluda tokiden ev almak istiyorum yardımcı olur musunuz

 • Emrah Bulat

  Haziran 27, 2018 - 11:59 pm

  Merhaba toki konutun dan yararlanmak istiyorum dargelirli bi aileyiz yardimci olurmusunuz ankara keçiören de kirada oturuyorum

 • Evin Çiftçioğlu

  Temmuz 1, 2018 - 8:58 pm

  Denizli de toki yeni gelenler nasıl olabilir

  • Ebru

   Mart 21, 2019 - 12:17 am

   Hep duzmece her yerde haberlerde nette 15 20 pesinatla ew sahibi olun diyorlr bankaya gidiyosn kayit parasini yatirdiktan sonra 48le 80 bin arasi pesinat fiyatlari degisiyorz nasil bi duzmecedr bu ya

 • Filiz tutan

  Temmuz 2, 2018 - 9:55 am

  Merhaba toki dargelirli için ev almak istiyorum 5 çocuklu dul bi kadının asgari ücretle çalışıyorum istanbul esen yurtta kirada oturuyorum nasıl alınır baş vurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Erol Kaygın

  Temmuz 6, 2018 - 9:53 pm

  Ben başvuru yaptım fakat bana cevap yeni geldi başvuru zamanı geçmiş nasıl Ev sahibi olabilirim lütfen cevap bekliyorum

 • İbrahim Başbınar

  Temmuz 8, 2018 - 11:37 pm

  Nasıl öğrene bilirim yardımcı olurmusunuzz

 • Cemile bilgili

  Temmuz 9, 2018 - 12:20 am

  Osmancık ta oturuyordurmuyor um dul bir bayanım emekliyim

 • Hidayet çiçe

  Temmuz 9, 2018 - 8:30 pm

  Bende eskişehir tepebaşında tilkiye yazılmak istiyorum

  • Ayten

   Ekim 5, 2018 - 11:13 pm

   Eskişehir TOKİ evlerinden faydalanmak istiyorum

 • Havva tok

  Temmuz 10, 2018 - 11:33 pm

  Bende hatay payas çaglalık tokilerden başvuru yapmak istiyorum

 • Harun Gökçe

  Temmuz 15, 2018 - 5:01 pm

  Selamünaleyküm ben toki evleri için başvuru yapmak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz

 • Nusret

  Temmuz 19, 2018 - 4:47 pm

  Toki evlerine müracaatta bulunmak istiyorum,fakat nasıl ve nereye müracaat edileceği kousunda hiç bir bilgi sunulmamış,toki ilgilileri,lütfen yardımcı olurmusunuz

 • Esin

  Temmuz 20, 2018 - 10:26 pm

  Selamun aleyküm biz 3kısılık kucuk bı aileyiz esim 2.200tl maas alıyor zor gecınıyoruz bende bilgi edinmek istiyorum nasip olursa bende bir ev almak ıstıyorum

 • ERDAL zorba

  Temmuz 21, 2018 - 2:51 pm

  Tekirdağ Çorlu Çerkezköy kapaklı saray bölgerinde
  Projeleriniz varmı

 • Esma

  Temmuz 23, 2018 - 2:09 pm

  Benim evim yok torbalida oturuyorum.ayrintili bilgi verirseniz sevinirim.tesekkurler

 • Sehmus

  Temmuz 27, 2018 - 10:51 pm

  Nasil faydalanabilirim aydinda oturuyom ama baska yerdede olabilir.kirada oturuyom

 • Nejdet

  Temmuz 29, 2018 - 9:24 am

  Tokiye nasil ve nerde baş vurabilirim

 • Filiz ugurlu

  Temmuz 30, 2018 - 11:13 pm

  Eşim%86engelli ev sagibi olmak istiyoruz artik

 • Filiz ugurlu

  Temmuz 30, 2018 - 11:16 pm

  Esim %86engelli ev sagibi olmak istiyoruz artik başvuru nereye yapmammiz gerek

  • dilek

   Ağustos 21, 2018 - 5:16 pm

   slm.tokinin ilân ettiği bankaya 2 bin tl yaptırmanız kuraya katılım için yeterli engelli kontenjanın dan oldunu belirtirseniz öncelik hakkı olabilir

 • Dilara

  Temmuz 31, 2018 - 3:22 pm

  Ben Diyarbakirda oturuyorum ev sahibi olmak istiyorum şimdiye kadar hiç evim olmadı nasıl basvuru yapabilirim yardımcı olurmusunuz

 • Nebahat Dipdere

  Ağustos 1, 2018 - 11:31 am

  Nasıl muracaat edebilirim. Bilgi verirmisiniz

 • Şahin

  Ağustos 21, 2018 - 1:37 am

  Ben Antalya kaş ta oturuyorum % 63 engelliyim kaşta ev kirları 850 ile 1500 tele arasında ev fiyatları 350.000 binden başlayan.üst sınır fiyatı belli olmayan ucuk fiyatlarla satılıyor TOKİ için 5000 binden fazla imza toplandı ama bazı engellemelerden dolayı TOKİ Antalya Kaş ilcemize gelmedi lütfen bu konu ile ilgili bilgilendirilmek istiyorum SAYGILARIMLA
  Şahin EREN

 • Hanife Biçak

  Ağustos 21, 2018 - 11:47 am

  Diyarbakirda toki evleri basvurusu yapmak istiyorum toki basvuru şartlarına durumumuz uygundur

 • Yadigâr çakır

  Ağustos 22, 2018 - 12:42 am

  2 ki oğlum var tek başıma bakıyorum kira ödüyorum İstanbul kartal yaşıyorum nereden kayıt olabilirim yardımcı olabilirmisiniz

 • Mehmet Ozuguzel

  Ağustos 24, 2018 - 9:41 am

  Ev sahibi olmak istiyorum ev sahibi olmak istiyorum yorum yaz başka icraat yok ev sahibi olmak istiyorum tlf yazıyor um

 • Dilek özdemir

  Ağustos 25, 2018 - 9:08 pm

  2+1toki evlerine nasi başvuru yapabilirim izmir de oturuyorum

 • Sibel

  Eylül 6, 2018 - 12:33 am

  Bende tokiden yararlanmak istiyorum fakat eskişehire toki yapılmıyor emeklilere imkan tanımıyorlar yıllar öncesi ön baş vurusunda bulunduk geceden kuyruğa girdi emekliler herkezden 20 tl para aldılar fakat bir daha hiç ses seda çıkmadı şu andada toki çalışması hiç yok

 • Ramazan

  Eylül 6, 2018 - 10:26 am

  Adana şeytanda oturuyorum toki evlerine nasil başvuru yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 • Cengiz kursun

  Eylül 6, 2018 - 11:02 am

  Nasıl başvuru yapacaz k maraş pazarcik

 • Erhan

  Eylül 6, 2018 - 5:42 pm

  Toki Ankara evlerine başvuru yapmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim

 • Erhan

  Eylül 6, 2018 - 6:40 pm

  Diyarbakır tokiden ev almak istiyom 2+1 yada 3+1 nasil başvurulur bilgi almak istiyom

 • Mustafa güneş

  Eylül 9, 2018 - 2:04 am

  İzmirde oturuyom kemalpasa toki evleriyle bilgi almak istiyo.

 • Murat

  Eylül 9, 2018 - 1:39 pm

  Slm elazigda yasiyorum. Calisiyorum ayda 600 tl kira verecegime tokiden ev alip tokiden alacagim taksitlere veririm en azindan kendi evim olmus olur yardimci olabilirmisiniz nasil basvuruyoruz hangi sayfalara ne yapmam gerektigini soylermisiniz tskler

 • Yücel ALGAN

  Eylül 9, 2018 - 3:26 pm

  ANKARA SİNCAN DAN Bİ. EV ALMAK İSTİYORUM TOKİDEN BİRAZ BESİN ATIM VAR LAKİN 05428312455 YÜCEL ALGAN

 • Fatih

  Eylül 15, 2018 - 2:38 pm

  Silifkede tokide ev sahibi olmak istiyorum nereye başvurabilirim

 • Hatice derinkuyu

  Eylül 15, 2018 - 9:31 pm

  Iyi gunler ben k marastan hatice derinkuyu ben esim den boşanmış bulunuyorum ikitane oglumvar kucuk zordurumdayim sesime ses olursaniz cok buyuk hayir işlemiş olcaksiniz benim bosanmis olmam ailem icin cok buyuk bir sorun onlara kalirsa o yuzden arkamda kimsem yok buraya bas vurmak istiyorum ama nasıl nereye baş vurscagimi bilmiyorum ayrıca 8 kizinci ayda diye gecmisiniz başlangıç tarihi mi son tarihimi aydınlatırsanız ve basvurular bittimi sesimi duyan olduysa lutfen aydinlatin allah razı olsun cok konustum galiba inşallah kafanızı sisirmedim Teşekkürler

 • Havva

  Eylül 16, 2018 - 9:09 am

  Bende bir evim olsun istiyorum insaallah nasip olur izmirde oturuyorum

 • Mustafa Akyol

  Eylül 16, 2018 - 3:33 pm

  Kahramanmaraş toki evlerine baş vurmak istiyorum.

 • Gaye gürel

  Eylül 16, 2018 - 8:01 pm

  Izmır bornovadan ev sahibi olmak istiyorum kiralardan kurtulmak istiyorum lütfen

 • Yusuf ziya esgel

  Eylül 16, 2018 - 8:01 pm

  Slm KASTAMONU da yaşiyorum toki müracat için nereye müracat etmem gerekiyor bilgilendirir seniz sevinirim

 • Sevda sertkaya

  Eylül 17, 2018 - 4:31 pm

  Kocaeli bölgesinde tepkiden eve yazılmak istiyorum.

 • Oğuz

  Eylül 18, 2018 - 11:27 am

  Erzincan ilinde yasiyorum.Devlet memurunun. TOKİ sahibi olmak istiyorum. Yeni evlendim. Başka türlü ev sahibi olmak mümkün gözükmüyor. Başka şehirler de olabilir. İzmir Denizli Konya yardımcı olurdaniz çok sevinirim. İyi günler kolay gelsin

 • Gulsum

  Eylül 18, 2018 - 11:50 am

  Kocaide basiskelede kirada oturuyorum.toki konutlarindan ev almak istiyorum.Adim Gulsum Varol emekliyim.Nereye basvuracagim.

 • İlhan akkus

  Eylül 19, 2018 - 10:14 pm

  Lelamlar Giresun şebinkarahisar dan ev sahibi olmak istyorum işallah nesipse .

 • Lütfiye kömürcü

  Eylül 20, 2018 - 4:50 pm

  TOKİ’den kendi el emegimle bende ev sahibi olmak istiyorum tabi mümkünse

 • Isa temiz

  Eylül 20, 2018 - 10:56 pm

  Istanbul atasehir küçükbakkalköy de ötüyorum toki evlerinden yaralanmak istiyorum

 • Isa temiz

  Eylül 20, 2018 - 10:58 pm

  Istanbul atasehir küçükbakkalköy de otuyorum toki evlerinde yaralanmak istiyorum Adım isa temiz güvenliklikte caliyorum

 • Mustafa vural

  Eylül 26, 2018 - 3:59 pm

  İstanbul TOKİ’de ev sahibi olmak istiyorum

 • HAMİT YILMAZ

  Eylül 30, 2018 - 12:51 am

  Ben emekli biriyim bursa toki evlerinden birini almak istiyorum nasıl faydalanır ım daha önce hiç evim olmadı kiralar dan bıktık lütfen yardımcı olurmu sunuz

 • Hacer kömürcü

  Eylül 30, 2018 - 1:41 pm

  Muğla milas örende oturuyorum. Mugla cevresinde evim olsun istiyorum.Emekli maaşı almaktayım anneden.uzerime hiç bir şey kayıtlı değil.

 • Ebru babacan

  Eylül 30, 2018 - 10:04 pm

  Ev almak istiyorum

 • Zeynep ertem

  Ekim 4, 2018 - 12:22 pm

  Dargelirliler icin yapilan toki konutlarindan almak istiyorum. Ankarada oturuyorum. Hangi şehir olursa olsun orasi benim için farketmez. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Yoksa bu siteyi buraya insanlari oyalamak icinmi koydunuz. Haber alamazsam öyle oldugunu düşüneceğim.

 • Annagozel

  Ekim 5, 2018 - 11:04 am

  Bende dulum TOKİ evinden faydalanmak istiyorum

 • Müjgan karakaş

  Ekim 5, 2018 - 1:51 pm

  Bende toki ye yazdırmak istiyorum lütfen yardımcı olabilirmisinz

 • Gülay

  Ekim 6, 2018 - 12:15 pm

  Ben izmirde oturyorum bende toki evlerinden istiyorum nasıl nereye başvurmak geliyor

 • Yıldız

  Ekim 11, 2018 - 2:21 pm

  TOKİ Ankara’dan almak istiyor ne yapmam lazım

 • Hasip

  Ekim 12, 2018 - 8:37 pm

  Ben mersinde toki evlerinden faydalanmak istiyorum acaba nasil bilgi alabilirim

 • Deniz

  Ekim 21, 2018 - 11:07 pm

  Bursadan tepkiye başvurmak istiyorum

 • Bilal oti

  Ekim 22, 2018 - 12:13 pm

  Ben adana da toki sahibi olmak isdiyorum

 • MESUT

  Ekim 22, 2018 - 3:02 pm

  Iyi gunler tokatta kalıyorum kendi evim varbabamdan kalma daire tokkatta ama şu an istanbuldayım tam olarak yapılmış düşük gelirli için beylik düzü avcilar gibi semtlerdeki dairelere nasil ulaşılır nasil yararlanabilirim yardımcı olup yonlendirirseniz sevininirim cvp kutfen

 • emine necili

  Ekim 23, 2018 - 10:52 am

  toki ev sahibi olmak istiyorum

 • Ayşe

  Ekim 27, 2018 - 8:09 pm

  Nereye ve nasıl başvurulur hiçbir bilgiye sahip değilim kaymakamlığa gittim kuralı sistemi asmışlar bu yok Ankara ikamet

 • Rahim

  Ekim 30, 2018 - 1:15 am

  Tokiden ev sahibi olmak istiyorum bakmakla yükümlü olduğum annem ablam eşim ve kızım var 34 yasindayim dar gelirli bir eve çok ihtiyacı olan biriyim sesime ses olun lütfen selametle

 • barış arık

  Ekim 31, 2018 - 12:50 pm

  merabalar toki binalarin dan yaralanmak istiyorum

 • Kumru can

  Kasım 1, 2018 - 10:14 pm

  Mrb toki evlerinden bende yarslanmak istiyorum

 • Ezgi

  Kasım 6, 2018 - 9:50 am

  Toki ev sahibi olmak istiyorm dönüş yapn lutfen

 • Ramazan emir

  Kasım 16, 2018 - 5:54 pm

  Konya dan nasıl başvurabilirim

 • Elif Tüfekçioğlu

  Aralık 2, 2018 - 2:36 pm

  Engeli amcam var TOKİ’den ev almak istiyorum bize dönüş yapabilirsiniz katllm sartlarl nelerdir bilgi almak istiyorum dar gelirliyim

 • Mert sevinç

  Aralık 2, 2018 - 11:16 pm

  Ben Batman’da yaşıyorum Batman da dar gelirli ailelere TOKİ yapılmasını istiyoruz şuan itibariyle TOKİ adı altında bir proje varmı lütfen bilgilendirin teşekkürler

 • Ömer

  Aralık 6, 2018 - 11:37 am

  Toki evlerine kaydımı yaptırdım. Umarım bana çıkar.

 • Meryem Kader

  Şubat 15, 2019 - 1:52 am

  Tokiden ev almak istiyorum nasıl basvurabılırım yardımcı olur musunuz?

 • Nuri

  Mart 7, 2019 - 10:12 am

  Izmır de oturuyorum başvuruları nereye yapılıyor bilgi alabilirmiyiz

 • Gökhan Gültekin

  Mart 9, 2019 - 3:32 pm

  Selam aleyküm başvuru nasıl yapabilirim

 • Bayram akar

  Nisan 21, 2019 - 9:14 pm

  Kocaelı gebze de oturuyorum 18 yıldır yardımcı olursanız toki evlerine kayıt yaptırmak istiyorum.. Dar gelirliler için… Acil ..kiradan kurtulmak istiyorum herkes gibi lütfen..

 • Veysel KAYA

  Haziran 28, 2019 - 3:50 pm

  Benim evim yok kiradayım %96 engelli kızım var diğeri başka bir hastalıktan tedavi görüyor tokiden evsahibi olmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 • Sercan

  Ağustos 4, 2019 - 5:25 pm

  Merhaba vanda oturuyorum tokiden faydalanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 • Emine Vural

  Haziran 16, 2020 - 9:37 pm

  Ben ve eşim engeliliyiz ama ben 5 defa yazıldı bana çıkmadı ne varki çıkmadı oturduğum evin heryerinden sular akıyor

En Çok Okunanlar