Kredi Haber

Toki Başvuruları Nasıl Yapılır? TOKİ Evleri 100 Bin Konut

TOKİ 100 bin sosyal konut satışları ile ilgili başvurular başladı ve şartlar açıklandı.TOKİ resmi web sayfası üzerinden yaptığı açıklamada en uygun konut başvuru şartlarını duyurdu. İlk 3 gün içerisinde yoğun talebe ulaşan TOKİ sosyal konut başvuru şartları vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte TOKİ evleri sosyal konut projesi başvuru şartları!

 

Kiradan kurtulup ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ tarafından duyurulan 50 bin sosyal konut projesine büyük ilgi gösteriyor. Ülkenin farklı şehirlerinnde toplamda 100.000 konut projesini hayata geçirecek olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ, 100 bin yeni sosyal konut TOKİ evleri için talep toplamaya başladı. Yatay mimari konseptinden meydana gelecek olan ve 2+1 ile 3+1 daire tiplerinden oluşacak olan konut projelerine toki resmi sitesi aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

 

TOKİ sosyal konutlarına sahip olmak isteyen vatandaşların projelerin yer aldığı bölgede ki Ziraat Bankası ya da Halkbank şubesine başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuruda bulunurken belirli bir başvuru ücreti ödenmesi gerekiyor. Farklı kategoride alınacak olan TOKİ başvurularında, şehit aileleri, başta olmak üzere belirli bir önem sırasına göre kura çekimi yapılacaktır.

 

Emekli vatandaşlar da sosyal konutlara başvuru yapabilecek. TOKİ evlerine başvuru yapmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu bulunuyor. 2+1 daire tiplerinde başvuru yapacak olan vatandaşlar ise sosyal konut projesinin hayata geçirileceği bölgede en az 1 yıldır ikamet etmesi gerekiyor. Başvuru yapacak olan vatandaşların daha önce TOKİ projelerinden ev sahibi olmaması ve TOKİ konut kredisi çekmemiş olma şartı aranıyor. Diğer yandan başvuru sahibinin kendisi, eşi ya da çocukları adına tapu kayıtlarında müstakil bir konut kaydı bulunması halinde başvuru yapamayacak.

Toki Evleri Başvuruları

 

Alt gelir grubuna başvuru yapacak olan vatandaşlar için hane halkının en fazla 4 bin 500 lira gelirinin olma şartı aranıyor. İstanbul şehri için ise bu rakam 4 bin 800 lira olarak belirlendi. 2+1 daire tiplerine başvuru yapacak olan vatandaşların ve 3+1 daire tiplerine başvuruda bulunacak olan vatandaşların ise yaş sınırını geçmeleri gerekmektedir. Bir hane halkından sadece bir kişinin başvuru yapabileceği TOKİ evleri sosyal konut projelerinde düşük taksitler ve uzun vade seçenekleri ile ev sahibi olabilirsiniz.

Düzce Gümüşova Toki Evleri

 

2+1 konutlar ve 3+1 konutlar ağırlıklı olarak inşa edilecek olan TOKİ evlerine yoğun başvuru yapılmaktadır.

Toki Başvuruları