Kredi Haber

Toki Bankasız, Kredisiz ve Faizsiz Konut Projeleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki’den dar gelirli vatandaşlar için kurasız projeler ile satış duyurusu geldi. Kampanya kapsamında Toki evlerine başvuracak olan vatandaşlar uygun fiyat ve taksitle ev sahibi olabilecek. İşte Toki’nin başvuruları ve şartları hakkında bilinmesi gerekenler… Peki konut kredisi çekmeden ve yüksek banka kredisi faiz oranları ödemeden ev sahibi nasıl olunur? İşte TOKİ sosyal konut projeleri başvuruları ile ilgili bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlar… TOKİ bildiğiniz gibi faiz yerine yapılan zam oranlarını kullanmaktadır.

Toki Başvuruları

 

Kiracılara güzel haber yine Toki’den geldi. Türkiye’nin birçok ilinde sosyal konut projelerine imza atan Toki, yeni kampanyası kapsamında yine ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerine yardımcı olacak. Toki ev sahibi olmak için başvuru detayları. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yurt geneli hayata geçirilecek olan konut projeleri ile ilgili listeyi açıkladı. Yeni liste kapsamında uygun taksitle ev sahibi olunabilecek.

Düzce Gümüşova Toki Evleri

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki tarafından satışa çıkarılan evlere 2 şekilde sahip olunabiliyor. Dar ve orta gelirli vatandaşların başvurularını gerçekleştirebildiği Toki evlerinde alt gelir grubuna dahil olan projeler kura çekilişi ile sahiplerini buluyor. Orta ve üst gelir grubuna dahil olan projeler ise başvuru önceliğine göre sahiplendiriliyor. Alt gelir grubuna dahil elde kalan Toki evleri ise zaman zaman açık satış yöntemi ve kurasız olarak da satışa çıkarılabiliyor.

Toki Evleri Başvuruları

 

Toki evlerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası veya Halkbank şubelerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir. Türkiye genelinde yapılan sosyal konut projeleri başvuruları tamamlandı. Hak kazanacak vatandaşları sevinç, kurada adı çıkmayan vatandaşlar ise başvuru sırasında gerçekleştirdikleri ödemeleri iade almak için gerekli müracatları gerçekleştirmeye başlayacaklar. Toplu Konut İdaresi Toki tarafından gerçekleştirilen kurada ismi çıkmayan vatandaşlar, kurum tarafından belirlenecek takvim doğrultusunda bankalara yatırdıkları ücretleri iade alabilecek.

 

Toki çekilişlerinde ismi çıkmayan vatandaşlar yatırdıkları bedelleri kurum tarafından açıklanan tarihlerde iade alabilecek. Ancak burada önemli olan nokta kurada isminizin çıkmaması. Eğer başvuru yaptıktan sonra çekilişten ayrılmak istediyseniz bu ücreti iade alamıyorsunuz. Diğer yandan projenin gerçekleştirilmemesinden kaynaklı sebepler için de yine Toki tarafından açıklanacak olan tarih doğrultusunda başvuru ücretleri iade edilecek.