Kredi Haber
Temaşehir Konya
0

Konya Meram ilçesinde hayata geçirilecek olan Temaşehir Konya projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

740 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2018’de yapılması planlanan Temaşehir Konya projesi daire fiyatları 385 Bin TL’den başlıyor.

Her geçen gün gelişen ve büyüyen Meram’da hayata geçecek olan Temaşehir Konya, yanı başındaki Konya metrosuna ve hızlı trene olan yakınlığıyla da herkesin kolayca ulaşabileceği mükemmel bir konumda yer almaktadır. Temaşehir Konya, 700 milyon liralık yatırım değeriyle bölge ekonomisine ve sektöre önemli bir katkı sağlayacak. Meram’da dünya markalarının yer alacağı 42.Cadde ile birlikte Konya’nın yeni merkezinin inşa edilmesi planlanıyor.

Temaşehir Konya, mimari ve peyzajın birlikte var olmaya dayalı konsepti ve ölçeğiyle benzerlerinden tamamen farklı bir vizyona sahip. Bu bağlamda kentin geleceğinde söz sahibi olma potansiyelini bünyesinde barındırıyor. Çocuk oyun alanları, göletleri, koşu ve bisiklet yollarıyla Konya yeni bir yaşam alanı konseptiyle tanışmış olacak. Proje alanı 60.000 metrekare, toplam inşaat 262.000 metrekare, toplam konut 157.000 metrekare, toplam ticari ünite 10.400 metrekare, toplam daire sayısı 740, 42.Cadde mağaza adeti 165 olan Emlak Konut Temaşehir Konya projesinde satılık daire konut fiyatları 385 bin türk lirasından başlıyor.

Ülkemizde sektörün en büyük yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO tarafından Konya ilinin önemli ilçelerinden Meram’da hayata geçirilecek olan Temaşehir Konya, 20 bin metrekare büyüklüğe sahip meydanı ve meydan etrafında kurgulanmış 42.Cadde ismi verilen cadde, mağaza, dükkan, kafe ve restoranları, gelişmiş mimariye sahip camisi, oyun parkı, gençlik ve kültür merkeziyle birlikte gelişmiş şehircilik seçeneklerini bir araya getirecek.

120 metrekare ile 386 metre büyüklüklere sahip 2+1’den 6+1’e konut tipleri ile Konya şehrinin yeni çekim merkezi olması düşünülen Temaşehir’de, herkesin hayali gerçek olacak.

Konya Meram’da eşsiz konumu ile farkını ortaya koyan Temaşehir Konya’da herkesin düşleri gerçek olacak. Çünkü Anadolu’nun yeni çekim merkezi olacak Temaşehir, yüksek marka değeriyle birlikte, modern yaşam konseptini yeniden yorumluyor. Konya’nın dokusuna ve tarihine uygun olarak Selçuklu mimarisinden izler taşıyan benzersiz mimarisi ile Konya’da sıra dışı bir şehir hayata geçiriyor. Proje alanına girişin iki ayrı noktadan özel tasarlanmış kemerli giriş taklarıyla farklılaştırılacak olması projenin şehir kimliğine de gönderme yapıyor.

Temaşehir Konya

Temaşehir Konya Fiyatlar

Temaşehir Konya projesi 127 ile 387 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 385 Bin TL ile 1 Milyon 400 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 127 m² 385 Bin TL
3+1 Daireler 173 m² – 211 m² 530 Bin TL – 600 Bin TL
4+1 Daireler 205 m² – 225 m² 630 Bin TL –870 Bin TL
5+1 Daireler 260 m² 930 Bin TL – 1 Milyon TL
6+1 Daireler 320 m² – 387 m² 1 Milyon 200 Bin TL – 1 Milyon 400 Bin TL

Temaşehir Konya ne zaman teslim – Torkam İnşaat kalitesi ve Emlak Konut güvencesi ile Konya Meram ilçesinde inşa edilecek olan projede konut teslimlerinin 2018 yılı Aralık ayında yapılması hedefleniyor.

Temaşehir Konya İletişim

  • Adres: Yenice Mahallesi Çeçenistan Caddesi Altgeçit Yanı Meram Konya
  • Telefon Numarası: 0332 322 75 75
  • Mail Adresi: info@torkam.com.tr
  • İnternet Adresi: temasehir.com.tr

Temaşehir Konya Nerede

Temaşehir Konya, Konya’nın hızla değerlenen ve yatırımcıların en gözde ilçelerinden biri olan Meram’de bulunuyor. Konya’nın merkez ilçelerinden biri olma özelliğine sahip Meram konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Konya’nın güneybatı bölümünde yer alan Meram ilçesi Ankara, Isparta, Antalya, Mersin ve Adana yollarının geçtiği bir konumda bulunmaktadır.

Temaşehir Konya

TEMASI MUTLULUK OLAN ŞEHİR

120 m²’den 386 m²’ye kadar değişen büyüklükteki ve 2+1’den 6+1’e kadar uzanan seçenekleri ile Temaşehir Konya herkes için mutlu olacakları bir alternatif sunuyor. Daire içi tasarımlarda ödüllü iç mimarların görev aldığı Temaşehir Konya’da bazı daire tiplerinde Türk Hamamı gibi detaylara da yer veriliyor ve evlerden otoparka asansörle inilebiliyor. Çünkü Temaşehir Konya’da mükemmel bir yaşam ve konfor için her şey eksiksiz sunuluyor.

Meram Konut Piyasası

Konya konut piyasasında Meram ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,62 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 1.590 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak öngörülüyor.

Konya’nın Meram ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 120 Bin TL ile 200 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Meram’de metrekare birim fiyatları 950 TL iken, günümüzde ortalama 1.509 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 530 TL ile 880 TL arasında olduğu ve Temaşehir Konya projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %67 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %52 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Yeşilin ve doğanın en güzel tonları Temaşehir Konya’da hayat buluyor. Temaşehir Konya; özel olarak tasarlanmış su göletleri, anti-stres yansıma havuzları ile adeta bir vaha atmosferi sunuyor. Su göleti üzerinde ahşap localarla oturma ve sohbet alanları oluşturulan peyzaj alanında ayrıca doğal çim tepecikleri, anti-stres çakıl taşı bahçeleri, maket tekne havuzu gibi özel detaylara yer veriliyor.

Peyzaj alanı engellilerin de rahatlıkla hareket edebileceği şekilde tasarlanan Temaşehir Konya’da engelli oyun parkı gibi fark yaratan detaylar da projeye dahil ediliyor. İskeleler, özel tasarım çocuk oyun alanları, 1,5 km. bisiklet ve yürüyüş parkuru ve daha bir çok ayrıcalık ile Temaşehir Konya gerçek anlamda fark yaratan peyzajı ile de tüm özleri üstünde topluyor.

Kreş ve bakım evi, tik ağacı terasıyla TemaTİK kafe, playstation odası, vitamin barın bulunduğu sosyal tesis binası içerisinde Temaşehir Konya sakinlerine keyif dolu anlar vaad ediyor. Eşsiz sohbetlerin ve unutulmaz anların ev sahibi olacak TemaTİK kafede her an hayat dolu yaşanıyor.

Doğum günü, nişan, kına veya taziye gibi özel gün ve etkinlikler için kullanılacak kullanılabilecek TemaVİP salonu, yaşamdaki en özel anlarınızda sizelere ev sahipliği yapacak. Böylece siz ve sevdikleriniz TemaVİP salonunda bir araya gelerek hayatı yaşayacaksınız. Üstelik TemaVİP tüm Temaşehir Konya sakinlerine ücretsiz olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ