Kredi Haber
Tekfen Topkapı
0

İstanbul Avrupa Yakası Topkapı ilçesinde hayata geçirilecek olan Tekfen Topkapı projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

350 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2020’da yapılması planlanan Tekfen Topkapı projesi daire fiyatları henüz açıklanmadı.

Tekfen Gayrimenkul, gerçekleştirdiği başarılı projelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Fatih ilçesine bağlı Topkapı’da hayata geçirilecek olan yeni proje 4 blok üzerinde inşa edilecek. 350 adet konutun yer alacağı proje 2 yatay ve 2 dikey olmak üzere 4 bloktan meydana geliyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin yer alacağı Tekfen Topkapı’da satışların Nisan 2018 döneminde başlaması planlanıyor.

Fiyatlar

Tekfen Topkapı projesinde daire büyüklüklerinin ve fiyatlarının satışlar ile birlikte açıklanması bekleniyor.

Tekfen Topkapı ne zaman teslimTekfen Gayrimenkul güvencesi ile İstanbul’un Fatih Topkapı ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2020’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Topkapı Fatih – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 359 37 00
  • Mail Adresi: info@tekfengayrimenkul.com
  • İnternet Adresi: tekfengayrimenkul.com

Tekfen Topkapı Nerede

Tekfen Topkapı, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Fatih ilçesi Topkapı semtinde hayata geçiriliyor. Topkapı konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 400 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 34. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 12’lik kısım üniversite mezunu.

D-100 karayolu ve metro hattına yakın lokasyonda inşa edilecek olan projede konut ve dairelerin yanı sıra ticari alanlar da yer alacak.

Tekfen Topkapı

Topkapı Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Topkapı ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,10 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 4.106 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 18 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Topkapı ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 300 Bin TL ile 510 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Topkapı’da metrekare birim fiyatları 1.874 TL iken, günümüzde ortalama 4.106 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.400 TL ile 2.300 TL arasında olduğu ve Tekfen Topkapı projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %14 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %9 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ