Kredi Haber
Taksitle Ev Sahibi Nasıl Olunur? Kira Öder Gibi Ev Almak
1

Taksitle ve kira öder gibi ev sahibi olmak gerçekleşebilecek bir hayal ve düşünüldüğü kadar karlı bir seçenek mi? Kiracılıktan kurtulup kendi evinde yaşamak isteyen kişilerin sürekli karşısına çıkan bu soru öncesinde detaylı bir araştırma ve hesaplama yapmak gerekiyor.

Konut sahibi olma arzusunda olan kişilere taksitle, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz şeklinde yapılan açıklamalar ile satılmaya çalışılan konutların kredi ödeme tutarları, çoğu zaman kişilerin ödediği kira rakamlarının 2 katını bulabiliyor. Kredi faiz oranlarının çok yüksek olduğu şu dönemlerde nasıl ev sahibi olabilirsiniz bu sorunun yanıtını vermeye çalışacağız.

Taksitle Ev Sahibi Nasıl Olunur? Kira Öder Gibi Ev Almak

Konut Kredisi ile Ev Sahibi Olmak

Yapılan bir araştırmaya göre ülkemizde orta dereceli bir apartman dairesine sahip olmak için ödemeniz gereken ücret, satın alacağınız konutun 214 aylık kira ücretine denk gelmekte. Bu da demek oluyor ki 18 yıl boyunca ödeyeceğiniz kira ücreti ile bu dairenin sahibi olabiliyorsunuz. Konut kredisi çekip, 18 yıl boyunca kira yerine taksit ödediğinizde konut sahibi olmanız mümkün. Ancak burada ufak bir pürüz çıkabilir. Kredi notu öğrenmeden başvuru yaparsanız olumsuz bir yanıt alarak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Kredisiz, Faizsiz, Peşinatsız Ev Sahibi Yapan Sistemler

Yüksek kredi faiz oranlarından dolayı çoğu kişi için ev sahibi olmak bir hayal… Konut fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı kiracı olarak hayatlarını devam ettirmek zorunda kalan kişiler için günümüzde kredisiz, faizsiz, peşinatsız ve taksitle ev sahibi yapan birçok firma bulunmakta. Sektöre ilk giriş yapan Eminevim’in ardından Fuzulev, Birevim, Finansevim ve Hedefevim kura usulü diyebileceğimiz ve noter huzurunda gerçekleşen çekişiler ile çok sayıda kişiyi ev sahibi yapmaya devam ediyor. Ayrıca Toki evleri dar gelirlilerin kura yöntemi ile ev sahibi olabileceği alternatiflerden biri. Toki ile ilgili gelişmeleri ve kampanyaları https://www.satilikdairekonut.com/category/toki adresinden takip edebilirsiniz.

Eminevim – Peşinatsız Ev Sahibi Olma

Eminevim – Peşinatsız Ev Sahibi Olma

Yaklaşık 25 yıldır hizmet vermekte olan Eminevim, özünde dayanışmanın yer aldığı Elbirliği Sistemi ile faizsiz bir şekilde ev sahibi olmanın kapılarını aralıyor. Eminevim sistemi ile peşinatsız ve kredisiz konut sahibi olma şansına sahipsiniz. Ülkemizde ve dünyada bir ilki gerçekleştiren Eminevim, faizsiz bir şekilde kişilerin ödeme gücüne göre, arzu ettiği evi almasına olanak tanıyor.

Eminevim sunmuş olduğu Çekilişli, Peşinatlı, Vade Ortası, Kısaltılmış Vadeli, Değer Artışlı ve Sabit Yardımlı Çekiliş Sistemleri ile ev sahibi olmanıza yardımcı oluyor.

Fuzulev – Faizsiz, Peşinatsız ve Kredisiz Ev Alma Sistemi

Fuzulev – Faizsiz, Peşinatsız ve Kredisiz Ev Alma Sistemi

Eminevim’in ardından sektörde hizmet vermeye başlayan Fuzulev ile Türkiye’nin her yerinden faizsiz, 0 peşinat ve kredi çekmeden uygun bütçeler ile ev sahibi olabilirsiniz. Bu sistemde taksit tutarlarınızı ve katılmak istediğiniz grupları bütçenize göre belirleme şansına sahip olursunuz. Vade farkı olmadan faizsiz bir şekilde konut ya da araç sahibi olabilirsiniz. Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişler ile ev sahibi olunabilen Fuzulev sistemine dilerseniz peşinat vermeden katılabilirsiniz. Ayrıca ödeme zorluğu çektiğiniz dönemlerde taksit ödemelerinizi dondurabilir ya da erteleyebilirsiniz.

Birevim – Faizsiz ve Tasarrufa Dayalı Ev Sahibi Olma

Birevim – Faizsiz ve Tasarrufa Dayalı Ev Sahibi Olma

Bir Evin Olsun İstiyorsan sloganı ile sektöre hızlı bir giriş yapan Birevim, faizsiz bir şekilde konut ve araç sahibi olma yöntemine yeni bir soluk getirdi. Ev sahibi olmak isteyen ancak ödeme güçlüğünden dolayı kiracı olarak hayatını sürdürmek zorunda kalan kişiler başta olmak üzere her gelir grubuna hitap eden Birevim, milyonlarca ailenin hayalini gerçekleştirmeye olanak sağlıyor. Sıra tespitli, Serbest Planlı ve Konut Değer Endeksli yöntemler ile ev ve araba sahibi olmanın kapılarını aralayan Birevim’de 10 yıldan daha fazla taksit imkanı bulunuyor.

Günümüz ekonomik şartlarında ev sahibi olmak ve satılık daire fiyatları hakkında yorum ve görüşleriniz için aşağıda yer alan yorum bölümünü kullanabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Betül basdogan dedi ki:

    Eğer böyle ev sahibi olan bir varsa onunla konuşmak isterim, ne kadar güvenilir veya mantıklı bir iş olduğu hakkında!

BİR YORUM YAZ