Kredi Haber
Sofa Loca
1

Ankara Etimesgut ilçesinde hayata geçirilecek olan Sofa Loca projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

150 konutun bulunduğu ve teslimlerine Aralık 2017 tarihinden itibaren başlanan Sofa Loca projesi daire fiyatları 897 Bin TL’den başlıyor.

Sofa Loca projesi ile Ankara’da yeni bir yaşam başlıyor. Bugüne kadar onlarca başarılı projeye imza atan Emlak Konut GYO şimdi ilk kez Ankara’da.

Selçuklu mimarisinden izler taşıyan tasarımıyla Ankara’ya yeni bir ahenk getirecek olan Sofa Loca’da sınırsız ayrıcalık için sınırlı sayıda daire inşa ediliyor. Geniş ailelerin tüm ayrıcalıkları keyifle yaşaması için proje içerisinde 3+1, 4+1 ve 5+1 daireler yer alıyor. Üstelik her katta sadece 2 daire yer alıyor.

Yöresel ve eski türk mimarisi çizgileri taşıyan, konak formunda inşa edilen dairelerde o hep düşlediğiniz ferah ve geniş alanlarda yaşayacaksınız. Akıllı daire otomasyonuna da sahip olan Sofa Loca geleceğin teknolojisine de ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda kök ayrıştırma sistemiyle de ekolojik yaklaşımını tüm yaşam alanlarına yayıyor. Projenin yüzde 75’i yeşil alanlara ve sosyal alanlara ayrıldı.

Açılır kapanır yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, süs havuzları, fitness center, sauna, türk hamamı gibi pek çok ayrıcalık ve elektrikli şarj üniteleriyle entegre olan her daire için kapalı otopark alanı yeni evinizde sizi bekliyor olacak. Evinizde hem yüksek kaliteyi hem de düşlediğiniz konforu yaşamanız için fonksiyonel mimari üslupla tasarlanan daireler birinci sınıf malzemeler ile donatıldı. Islak zeminler, vitrifiyeler, armatürler, oda kapıları, ankastre eşyalar. Hepsi kalitenin ışıltısıyla parlıyor. Ayrıca yerden ısıtma sistemiyle de yuvanız daima sıcacık.

Sofa Loca

Fiyatlar

Sofa Loca projesi 181 ile 291 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 897 Bin TL ile 1 Milyon 646 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
3+1 Daireler 181 m² – 221 m² Satışlar Tamamlandı
4+1 Daireler 205 m² – 258 m² 897 Bin TL – 1 Milyon 113 Bin TL
5+1 Daireler 275 m² – 291 m² 1 Milyon 471 Bin TL – 1 Milyon 646 Bin TL

Sofa Loca ne zaman teslimBaş Yapı ve Solar Yapı ortaklığı ile Ankara’nın Etimesgut ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2017 tarihinden itibaren yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Dumlupınar Bulvarı (Eskişehir Yolu) Konutkent Sapağı No:386 Etimesgut Ankara
  • Telefon Numarası: 444 65 17
  • Mail Adresi: info@sofaloca.com
  • İnternet Adresi: sofaloca.com

Sofa Loca Nerede

Sofa Loca, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde hayata geçiriliyor. Etimesgut konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 455 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 31. İlçenin yüzde 50’sini erkek yüzde 50’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 20’lik kısım üniversite mezunu.

Ankara’nın hızla gelişen bölgesi Eskişehir Yolu üzerinde batı kapısına 100 metre mesafede Başkent Üniversitesi kampüsünün yanı başında inşa edilen Sofa Loca sizi Ankara’nın en değerli aksına davet ediyor. Yeni yaşam merkezinizde hem şehrin canlı temposunu hem de doğal hayatın huzurunu komşularınızla birlikte aynı çatı altında yaşayacaksınız. Üniversiteler, alışveriş merkezleri, hastaneler, kamu kurumları hepsi yanı başınızda. Çünkü Ankara’nın merkezinde artık siz varsınız. Üst düzey yaşam için elbette güvenlik üst düzeyde.

Sofa Loca

Etimesgut Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir Ankara’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. Ankara konut piyasasında Etimesgut ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,08 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 1.967 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 21 yıl olarak öngörülüyor.

Ankara bulunan Etimesgut ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 150 Bin TL ile 250 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Etimesgut’ta metrekare birim fiyatları 967 TL iken, günümüzde ortalama 1.967 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 600 TL ile 1.000 TL arasında olduğu ve Sofa Loca projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %88 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %77 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ankara genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Baş Yapı İnşaat, Solar Yapı ortaklığı ve Emlak Konut güvencesi ile hayata geçirilen Sofa Loca geçmişin izlerini, bugünün konfor anlayışını ve geleceğin teknolojisini aynı çatı altında buluşturuyor. Yaklaşık 19 bin metrekare alan üzerinde toplam 6 blokta sadece 150 adet daire yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Saniye dedi ki:

    Sofa loca projesi fiyatları ankara satılık daire konut piyasasına göre sanki biraz yüksek gibi geldi.

BİR YORUM YAZ