Kredi Haber
Sıfır Faiz Kosgeb Kredi Başvuru
0

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni kurulması veya geliştirilmesi amacıyla KOSGEB tarafından hibe, sıfır faizli ve düşük faizle geç başlayan geri ödemeli gibi farklı alternatiflerle işletme kredisi temin edilmeye 2018 yılında da devam edilmektedir.

Sıfır faizli ve ileri tarihli başlayan ödeme planı ile Kosgeb KOBİ kredi başvurusu yapmak, online olarak form doldurma aşaması ile başlamaktadır. Kurumun resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olan online başvurunun şartlarına da ilgili sayfada yer verilmiştir.

Yılın ilk aylarında açılan başvurular değerlendirildikten sonra birkaç içerisinde belirlenmekte ve işletme geliştirme kredisi olarak verilen sıfır faizli krediler kısa sürede ödenmeye başlanmaktadır. 2018 yılı için, henüz ödeme takvimi açıklanmış olmamakla birlikte, başvurular devam etmektedir.

Sıfır Faiz Kosgeb Kredi Başvuru

Sıfır Faizli Kredi Desteği 2018 Yılı Başvuruları

İşletmelerin öncelikli olarak bilmesi gereken, bu kredinin hem sıfır faizli olması hem de ilk 12 ay geri ödemenin başlamıyor olmasıdır. Küçük ve orta ölçekli işletme olan Kobi’lerin kredi başvuru zamanında kurumun resmi internet sayfasındaki formu eksiksiz olarak doldurması ve online olarak göndermesi yeterli olmaktadır.

Önceki yıl bu krediye başvurmuş, gerekli şartları sağlamış ancak kredi alamamış olan işletmeler, yeni bir başvuru talebi göndermeden yeni yılın listesine otomatik olarak eklenecek ve başvuran işletmelerin öncelikli sıralamasında yer almaları durumunda sıfır faiz Kosgeb 2018 kredi desteğinden yararlanabileceklerdir.

Yeni başvurularda öncelikli olarak mikro işletmelere ve çalışan sayısı 10’dan az olanlara kredi desteği sağlanacaktır. Kredinin asıl amacı olan işletmenin geliştirilmesi ve büyümesi olduğundan, mikro işletmeler, kredi değerlendirme liste sıralamasının başında yer alacaklardır.

Kosgeb Kredisinin Kullanımı ve Ödeme Şartları

Sıfır faizli Kosgeb kredisini almaya hak kazanmış olan işletmeler, ödeme zamanlarının açıklanmasının ardından, anlaşmalı bankalardan herhangi birine giderek kredilerini nakit olarak çekebileceklerdir. Kosgeb, kefil tarafında yer alarak işletmenin krediyi almasını destekleyecektir.

Kosgeb kredi şartları içinde en belirgin olanı, işletmenin hali hazırda ödemesi olan bir Kosgeb kredisinin bulunmaması yer almaktadır. 50.000 TL üst limiti olan işletme kredisi için ilk 12 ay geri ödeme talep edilmeyecek olup, 13. aydan itibaren üçer aylık eşit taksitler halinde, toplam 36 aylık geri ödeme planı başlayacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ