Kredi Haber
SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Sorgulama ve Borç Ödeme
0

SGK hakkında gelen sorularınızın bütün cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan kişilerin sık sık karşı karşıya kaldığı sorular olan Sorgulama, Hizmet Dökümü, Borç Sorgulama ve Ödeme gibi sorularınızın cevaplarına buradan tek tek cevap vermek istiyoruz.

SGK Sorgulama nasıl yapılır?

Bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışıyorsanız ve sigortanızın yatıp yatmadığı konusunda endişeleriniz varsa doğal olarak sizlerde sigorta sorgulamasını yapabilirsiniz. Son yıllarda internetin gelişme göstermesiyle birlikte SGK sorgulaması yapmanın daha da kolay olduğunu belirtmek istiyoruz. bunun için E-devlet sistemi üzerinde yer alan SGK sayfasına giriş yapmanız ve buradan da SGK sorgulama bölümüne giriş yaparak sistemden bilgi alma şansınız bulunmaktadır. Ancak bunun için E-devlet şifrenizin bulunması gerektiğini belirtmek istiyoruz. E-devlet dışında SGK resmi sayfası üzerinden de kullanıcı adınız ve şifreniz varsa sorgulama ekranına ulaşarak bu konuda merak ettiğiniz soruların cevaplarını alabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Sorgulama ve Borç Ödeme

SGK Hizmet Dökümü nasıl alınır?

Yine E-devlet üzerinden veya SGK resmi sayfası turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresi üzerinden sistemlere giriş yaparak SGK hizmet döküm hareketlerini alabilirsiniz. Bunun dışında en yakın SGK merkezine de giderek SGK hakkında merak ettiğiniz bu dokümanları alabilirsiniz. Ancak son yıllarda bu hizmet döküm belgesini almak isteyen kullanıcıların bu konuda en çok tercih ettiği yöntemin internet üzerinden almak olduğunu belirtmek istiyoruz. Herhangi bir sıra beklemeden sadece birkaç dakika içerisinde alma şansınızın bulunduğu bu döküm belgesini E-devlet şifrenizi kullanarak veya SGK sistemi üzerinden SGK numaranız ile T.C kimlik numaranızı girerek kolayca alabilirsiniz.

SGK Borç Sorgulama ve Ödeme

SGK’ya olan borcunuzu sorgulamak ve olan borçlarınızı ödemek için SGK şubelerini tercih edebilirsiniz. Ancak kolay yoldan bu işlemleri yapmak istediğiniz zaman ise yine E-devlet sistemini veya SGK borç sorgulama sayfasını kullanarak sorgulama işlemi ile birlikte olan borçlarınızı kolay yoldan ödeme şansınız bulunmaktadır. Eğer sadece SGK sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız E-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak buradan 4A veya 4B sisteminde yer alan borç sorgulama ekranını görebilirsiniz. Ödeme konusunda ise SGK prim borcu ödeme sayfasına giriş yapmanız durumunda karşınıza çıkan menü içerisinde SGK borç ödeme sayfasını seçerek kredi kartınız ile birlikte olan borçlarınızı ödeme fırsatınız bulunmaktadır. Bunun için SGK resmi web sitesinin sizlere gece 02:00’ye kadar hizmet verdiğini belirtelim. 02:00 ile 07:00 arasında SGK borç ödemesi yapma şansınız bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ