Kredi Haber
SGK Evrak Takip
0

Sosyal Güvenlik Kurumu gelişen teknolojiye ayak uydurarak bünyesinde dahil etmiş olduğu DYS sistemi sayesinde tüm evrakların online olarak takip edilmesine imkan tanımaktadır. Geçmişte kuruma verilen evraklar yırtıldığı, harap gördüğü veya zarar gördüğü için bazen kayıp olabiliyordu.

Bu sistem sayesinde evrak takip etmek ve evrakın kaybolma riski tamamıyla ortadan kalkmış oluyor. DYS yani Dosya yönetim sistemi sayesinde farklı yolları takip ederek kendinize ait evrakların nerede olduğunu ve nasıl ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Bu yöntem ile dijital ortamda muhafaza edilen evraklarınızı kolayca bulmanız mümkün olacaktır.

SGK Evrak Takip ve Kayıt Sorgulama Dilekçe Sorgulama Sayfası

SGK Evrak Takip işlemi e-devlet üzerinden rahatlıkla yapılmaktadır. Yazının altındaki linke tıklayarak Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Karşınıza açılacak ekranda “Uygulamaya Git” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu sekmeye tıkladıktan sonra açılacak olan ekranda kimlik doğrulması ve ad-soyad kısımlarınızı doldurmanız gerekiyor. Onayla butonuna basarak devam etmelisiniz.

Açılacak ekranda aramayı hangi yılda yapmanız gerektiğine karar vermelisiniz. 2010 ile 2019 yılları arasında arama yapmanız mümkün olmaktadır. Yılı tercih ettikten sonra sorgulama yaparak size ait olan evrakı hemen bulabilirsiniz. Bu sayede işlemin ne zaman yapıldığını ve evrakın nerede olduğunu hemen bulmuş oluyorsunuz.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip

E-Devlet TC Kimlik ile SGK Evrak Takip

E-Devlet sistemi sayesinde bu işlemi kısa bir sürede yapmanız mümkün olmaktadır. Eğer bu sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifreniz yoksa yapmanız gereken işlem PTT’ye giderek şifrenizi almak olacaktır. Bu sayede evrak takip uygulamanızı kolayca kullanabileceksiniz.

E-devlet sistemi dışında SGK Evrak Takip işlemini kullanabileceğiniz bir başka yol da bulunmaktadır. Yazının altında ki linke tıklayarak SGK’ya ait web sitesi üzerinden kimlik numaranızı girip, tarihi belirleyerek arama yapmanız mümkündür.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ