Kredi Haber
Serenity Pendik
0

İstanbul Anadolu Yakası Pendik ilçesinde hayata geçirilecek olan Serenity Pendik projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

130 konutun bulunduğu ve teslimlerin Mayıs 2019’da yapılması planlanan Serenity Pendik projesi daire fiyatları 285 Bin TL’den başlıyor.

İlk Bakışta Serenity Pendik

20 bin m² alan üzerinde yükselen ve toplamda 130 adet daireye yer veren proje, ağırlıklı olarak ailelere hitap edecek şekilde tasarlanmış ve bu nedenle daire seçenekleri yalnızca 2+1 ve 3+1 ile sınırlı tutulmuş. Daire büyüklükleri de net 76 m² ile 135 m² arasında değişiyor.

Her Katta Deniz Manzarası

Serenity Pendik’in kendine has konumu ve mimari tasarımı sayesinde 1. kattan itibaren her katta deniz manzarasını bulmak mümkün. Bununla da yetinilmemiş ve sakinlerinin deniz manzarasından doya doya faydalanabilmesi için Serenity Pendik’te çatılar seyir terası olarak ayrılmış. Her dairenin 10 m²’lik seyir terası kullanım hakkı bulunuyor.

Mimari tasarıma bir de Seren Serengil’in eli değmiş ve özel zevki ile seçkin estetik anlayışı projeye yansımış.

Sosyal Olanaklar

2 bin m² alanın yeşil alan olarak ayrıldığı proje şehrin içinde evinize denizi ve yeşili bir arada getiriyor ve sizlere huzur içinde evinizin keyfini çıkarmak kalıyor. Deniz havası eşliğinde koşmak için sahile gitmek her ne kadar 5 dakikanızı alacak olsa da Serenity Pendik’te evden çok da uzaklaşmak istemeyen fakat formunu da korumak isteyenler düşünülmüş ve bir asansör ile inebileceğiniz tam donanımlı fitness salonuna projede yer verilmiş. Ayrıca çocuklarınız güven içince dört mevsim kullanabilecekleri oyun alanlarında eğlenip yeni arkadaşlar edinirken siz de saunada stres atarak günün yorgunluğundan kurtulabilirsiniz.

Serenity Pendik

Fiyatlar

Serenity Pendik projesi 76 ile 135 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 285 Bin TL ile 650 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 76 m² 285 Bin TL
3+1 Daireler 112 m² – 135 m² 430 Bin TL – 650 Bin TL

Serenity Pendik ne zaman teslimCNV Yapı güvencesi ile İstanbul’un Pendik ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Mayıs 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Çınardere Mahallesi Ayar Sokak No:6 Pendik – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 19 48
  • Mail Adresi: info@serenitypendik.com
  • İnternet Adresi: serenitypendik.com

Serenity Pendik Nerede

Serenity Pendik, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Pendik ilçesinde hayata geçiriliyor. Pendik konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 645 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 30. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 9’luk kısım üniversite mezunu.

Konum

Pendik Çınardere’de yükselen Serenity Pendik, bölgenin en avantajlı konumlarından birine sahip. Pendik Metro istasyonu ve E-5 karayoluna 2 dakikalık mesafede yer alan projeden Pendik sahile de 5 dakikada ulaşmak mümkün. Ayrıca Pendik Bölge Hastanesi, Medical Park Pendik, Marmara Üniversitesi Hastanesi gibi sağlık kuruluşları ile İdo Pendik İskelesi, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Yüksek Hızlı Tren istasyonu gibi ulaşım noktaları da proje çevresinde yer alan önemli noktalar arasında.

Gerek metro hattı gerekse 2019 sonuna kadar devreye girmesi beklenen banliyö tren hattı ile de Kartal’dan Kadıköy’e, Yenikapı’dan Atatürk Havalimanı’na pek çok yere ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.

Serenity Pendik

Pendik Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Pendik ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,37 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.021 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Pendik ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 225 Bin TL ile 375 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Pendik’te metrekare birim fiyatları 1.309 TL iken, günümüzde ortalama 3.021 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 925 TL ile 1.500 TL arasında olduğu ve Serenity Pendik projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %124 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %102 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ