Kredi Haber
Senetle Kredi Veren Yerler ve Firmalar
0

Bankalardan kredi çekmek her zaman kolay olmayabilir. Ancak kredi yerine firma ya da kurumlardan senet alınabilmekte. Nakite en çabuk ulaşmak için elbette ilk yapılacak şey bir banka şubesine gidip kredi başvurusu yapmaktır. Başvurunun olumlu sonuç alabilmesi her zaman mümkün değil. Kredi notunuzun düşük olması, bankanın kredi talebinizi reddetmesinde en büyük etkendir. Kredi notunuz düşükse, bankalardan kredi almanız oldukça zor olacaktır. Kredi talebi reddedilen, ya da hesapları ekside olup kredi talebi reddedilmesi muhtemel ihtiyaç sahipleri, senetle kredi almak için, uygun firma ve kuruluşları araştırıyor.

Türkiye’nin büyük şehirlerinde, bahsettiğimiz senetle kredi veren firma ve kuruluşlara ulaşmak oldukça kolay. İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız şehrinizde bu tarz yerleri bulabilirsiniz. Araştırmanızı derinleştirirseniz, farklı şehirlerde size senetle kredi verecek bir firma bulmanız olasıdır. Hatırlatmak da fayda var: Bu işe karar vermeden önce, şansınızı yine banka kredisinden denemeniz sizin için daha doğru olacaktır.

Çalışma karşılığındaki kazancın düşük olması ve yetersiz istihdam olanaklarından dolayı, ihtiyaçların devamlı değişimi söz konusu. Genellikle ihtiyaç durumlarında nakit elde etmek için başvurulan yollardan olumlu yanıt alınamıyor. Bankaya yapılan başvuru sonucunda talepleri onaylanmayan ihtiyaç sahipleri de, bulunduğu durum yüzünden ihtiyacını karşılamak için diğer kurum ve firmalardan yardım istiyor. Burada imdatlarına yetişen, senet karşılığında kredi veren kuruluşların imkânları oldukça uygun. İstediğiniz meblağa ulaşmak için firmayla anlaşıp senet imzalıyorsunuz. Ancak geri ödemenizi, size krediyi veren firmanın, taksitlere uyguladığı fark ücretlerle yapacaksınız. Bu yüzden firmayla şartları konuşurken iyice düşünmenizi öneriyoruz. Çünkü ödemelerinizi yaparken, senet gününü bir gün bile geçirmeniz durumunda firma, senedi avukata teslim edip hakkınızda işlem başlatacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ