Kredi Haber
SBM – Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi
0

SBM, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ilk olarak 2003 yılında yapılan yönetmenlikle faaliyete başladı. 2011 yılında yapılan değişikle birlikte bu adı alarak trafik anlamında hizmet vermeye başladı. Bu sistem sayesinde poliçe sorgulama hizmetini online olarak yapmak mümkün hale gelmiş oldu.

Araç sigortasının son bir ayına girdiği anda bu sisteme ait bölüme giriş yaparak fiyat teklifleri almanız mümkün hale geliyor. Son bir aya girmiş araç sigortanız varsa aşağıda paylaşacağımız linke tıklayarak teklif almanız mümkün oluyor.

Araç sigortanız bir araya girmemişse poliçe teklif isteğiniz olumsuz olarak karşılanacaktır. Bu sisteme dahil olan tüm sigorta firmaları fiyat tekliflerini müşterilerime sunacaktır. Kapsama alanları, sürücünün geçmişi, aracın yaşı gibi detaylara göre fiyatlarda büyük değişiklikler görülebilmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyenler günümüzde sigorta detaylarının değişmesiyle birlikte ekstrem fiyatlar ile karşılaşabiliyor. 5-6 bin TL değere sahip bir araç için 2000 TL zorunlu sigorta çıkabiliyor. Bu fiyatların çıkmasında sigorta hesaplama parametrelerinin değişmesinin etkili olduğu bilinmelidir.

Teklif almak için araç bilgileri ve sürücü bilgileri girildikten sonra poliçe yapmaya yetkisi olan sigorta firmalarından teklifler sıra ile gelecektir. Gelecek teklifler için başlıca bakılacak noktalar aracın yaşı, modeli, aracın markası, sürücünün yapmış olduğu kazalar ve aracın bulunduğu şehir önemli faktörler olacaktır.

Kısacası bu noktalar da ne kadar iyi olursanız size sunulacak olan teklif o kadar net bir şekilde yapılacaktır. Düşük teklif bekleyenlerin bu detayları göz ardı etmemesi gerekiyor.

Online Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Online olarak sigorta teklifi yapan çok sayıda nokta bulunmaktadır. Bazı firmalar sınırlı olarak bunu sunarken yukarı da paylaşmış olduğumuz linkte gerekli alanları doldurmanız halinde çok sayıda firmadan teklif almanız mümkündür.

Öncelikle kimlik tipinizi seçmeniz gerekiyor. Kimlik numaranızı girdikten sonra, araç plakasını yazıp “Bilgilendirme formunu okudum, kabul ediyorum” kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra teklif al diyerek sigorta firmalarından aracınız için sigorta poliçe tekliflerinizi alabilirsiniz. Ak Sigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Ergo Sigorta, Zurich Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta ve Unico Sigorta gibi  sayabileceğimiz çok sayıda firmadan teklif almak mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ