Kredi Haber
Resim İstanbul
0

İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe ilçesinde hayata geçirilen Resim İstanbul projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1394 konutun bulunduğu ve teslimlerine Temmuz 2017’dan itibaren başlanan Resim İstanbul projesi daire fiyatları 431 Bin TL’den başlıyor.

81 bin 433 metrekare arazi üzerinde inşa edilen proje 28 blok ve bin 394 daireden oluşuyor. Göz alabildiğine açık, her nefesi alınmaya değer bir yaşam projesi. %81.3’ü açık ve yeşil alandan oluşan Resim İstanbul Nefes projesinde, muhteşem gölet peyzajıyla dört mevsim ayrı keyif.

Resim İstanbul

Mimari özellikleri ile ön plana çıkan projedeki tüm dairelerde kaydırılabilir gölgelik panelleri bulunuyor. Aynı zamanda mutfaklarda kahvaltı locaları ile salon arasında ekstra geçiş alanları bulunuyor.  Antreler gün ışığından maksimum derece yararlanacak şekilde konumlandırıldı. Resim İstanbul şehir genelinde elektrik kesintisi yaşanması durumunda bile %100 enerji ile beslenen bir proje olma özelliği ile Anadolu Yakası satılık daire konutları arasında bir adım öne çıkıyor.

Her dairenin bir depo alanının bulunduğu Resim İstanbul projesi bahçe kullanımları bahçe katı dairelere ait olacak şekilde planlandı. Bu özelliğinden ötürü bahçe katı dairelerde son derece keyifli bir yaşam sizleri bekliyor olacak. Tavan yüksekliği 5.90 metreyi bulan dairelere sahip projenin yaklaşık yüzde 81’i açık ve yeşil alana sahip. Dolayısı ile blokların oturum alanı yaklaşık yüzde 18.7 orana sahip. Açık alanlar içerisinde birçok sosyal donatı bulunuyor. Özellikle kiraz ağaçlarından meydana gelen peyzaj alanları baharın gelmesi ile birlikte tüm yaz boyunca keyifli vakitler geçirmenize olanak tanıyacak. İçerisinde göletin bulunduğu Resim İstanbul projesinde çocuk oyun alanları, su oyun alanları, yüzme havuzu ve yazlık sinema ile konut sahiplerinin nostaljik dakikalar yaşaması düşünülmüş.

Fiyatlar

Resim İstanbul projesi 66 ile 230 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 431 Bin TL ile 1 Milyon 385 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 78 m² 431 Bin TL
2+1 Daireler 107 m² – 113 m² 590 Bin TL – 595 Bin TL
3+1 Daireler 164 m² – 188 m² 847 Bin TL
4+1 Daireler 230 m² 1 Milyon 385 Bin TL

Resim İstanbul ne zaman teslimOrtadoğu İnşaat güvencesi ile İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde inşa edilen projenin teslimlerine Temmuz 2017 itibari ile başlandı.

İletişim

  • Adres: Fatih Mahallesi Selahaddin Eyyubi Caddesi No:8 Sancaktepe – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 53 18
  • Mail Adresi: info@resimistanbul.com
  • İnternet Adresi: resimistanbul.com

Resim İstanbul Nerede

Resim İstanbul, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Sancaktepe ilçesinde hayata geçiriliyor. Sancaktepe konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “C-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 305 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 28. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 5’lik kısım üniversite mezunu.

Resim İstanbul, Anadolu Yakası’nda 7 ilçeye komşu tek ilçe Sancaktepe’de, Kartal-Samandıra bağlantı yolu üzerinde Aydos Ormanı’na komşu lokasyonda bulunuyor.

Resim İstanbul

Sancaktepe Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Sancaktepe ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,47 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.440 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Sancaktepe ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 180 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Sancaktepe’de metrekare birim fiyatları 1.246 TL iken, günümüzde ortalama 2.440 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 950 TL ile 1.600 TL arasında olduğu ve Resim İstanbul projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %68 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %96 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri bulunan Resim İstanbul projesi 3 etaptan oluşuyor. 11 blok ve 546 daireden oluşan 1.etap  Aralık 2015 itibari ile teslim edilmeye başlandı. 6 blok 218 daireden oluşan 2.etap 6 ay sonrasında ve 11 blok 546 daireden oluşan son etap ise Aralık 2016’da teslim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ