Kredi Haber
Renovia İstanbul
0

İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy ilçesinde hayata geçirilecek olan Renovia İstanbul projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1.100 konutun bulunduğu ve teslimlerin Eylül 2018’da yapılması planlanan Renovia İstanbul projesi daire metrekare birim fiyatları 5 Bin TL’den başlıyor.

İstanbul denince akla gelen ne varsa Renovia İstanbul’un ruhunda var. Birbirinden renkli mekanlarla dolu ışıl ışıl caddeler. Pencerenizde Marmara’nın eşsiz manzarası.. Evinizde düşlediğiniz hayatın bire bir yansıması. İstanbul’un kalbinde İstanbul’u yaşamak isteyenler için Kadıköy’ün artık yeni bir simgesi var. Tabanlıoğlu Mimarlık imzası ile hayata geçirilen Renovia İstanbul ne kadar sıra dışı bir proje olduğu daha ilk bakışta gözler önüne seriyor. Dışarıdan bakıldığında adeta bir tabloyu andırıyor. Hareketli cephe tasarımı ve caddeye açılan mağazaları projenin karakterini ustalıkla yansıtıyor. İçeri girdiğinizde ise şehrin canlı temposundan uzak huzur verici peyzajı ile şehir parkı ölçeğinde yemyeşil bir dünya sizi bekliyor. Parktan da öte vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacağınız saklı bir dünya.

Renovia İstanbul

İstanbul’un incisi Kadıköy’de yaşamanın en güzel taraflarından biri de elbette pencerenizi süsleyen deniz manzarası. Artık sabah kahvaltınız, akşam kahveniz hepsi denize karşı. Renovia İstanbul‘da lüksün ötesini inşa ediliyor. Fonksiyonel mimari ferahlığıyla tasarlanan dairenizde dokunduğunuz her yer, baktığınız her şey lider markaların imzasını taşıyor. Yeni evinizde yaşadığınız her anın çok özel olması için evinizin her köşesi özenle tasarlanıyor. Burada herkesin hayal ettiği ama sadece sizin sahip olacağınız bir hayat olacak. Lüks artık sizin için çok sıradan. Eğer Renovia İstanbul’da yaşıyorsanız iş gününüz huzurla biter. Yüzme havuzu, fitness center, sauna, squash ve daha bir çok ayrıcalık sizi bekliyor olacak.

Şimdiye kadar hep doğru yerde, doğru zamanda doğru projelere imza atan Vartaş sizi Kadıköy’ün en özel projesine davet ediyor. Renovia İstanbul’da bugün yerini alanlar, yarının en çok kazananları olacak.

Fiyatlar

Renovia İstanbul projesi 52 ile 231 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre dairelerin metrekare fiyatları 5 Bin TL ile 8 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük
1+1 Daireler 52 m² – 126 m²
2+1 Daireler 112 m² – 196 m²
3+1 Daireler 139 m² – 229 m²
4+1 Daireler 231 m²

Renovia İstanbul ne zaman teslimVartaş Yapı ve Stern İmmobilien ortaklığı ile İstanbul’un Kadıköy ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Eylül 2018’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Kadıköy – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 99 02
  • Mail Adresi: info@renoviaistanbul.com.tr
  • İnternet Adresi: renoviaistanbul.com.tr

Renovia İstanbul Nerede

Renovia İstanbul, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy ilçesinde hayata geçiriliyor. Kadıköy konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 460 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 41. İlçenin yüzde 45’ini erkek yüzde 55’ini bayan nüfus oluştururken yüzde 36’lık kısım üniversite mezunu.

Kadıköy Dönüşüm Projesi kapsamında yaklaşık 1,5 milyon metrekare alan tüm detaylarıyla tamamen baştan inşa edilecek. 40 bin konut yapılması planlanan bölge alışveriş caddeleri, yeşil alanları, yürüyüş yolları ve bulvarlarıyla gece gündüz hareketli, renkli yaşayan bir şehir olarak tasarlandı. Bölge içerisinde tramvay ve fünikülerle ulaşımın sağlanacağı Kadıköy Dönüşüm Projesi E-5 ve 2016’da hizmete açılması planlanan Avrasya Karayolu Tüneli’nin yanı başında yer alıyor. Proje sakinleri ayrıca metro, metrobüs, marmaray gibi birçok farklı toplu ulaşım araçlarıyla İstanbul’un her yerinden evlerine rahatlıkla ulaşmanın kolaylığını yaşayacaklar.

Renovia İstanbul

Kadıköy Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Kadıköy ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,42 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 7.949 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 28 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Kadıköy ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 600 Bin TL ile 1 Milyon TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Kadıköy’de metrekare birim fiyatları 3.637 TL iken, günümüzde ortalama 7.949 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.800 TL ile 3.000 TL arasında olduğu ve Renovia İstanbul projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %87 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %66 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerine 2003 yılında başlayan Vartaş ailesi 2011’de tüm şirket iştiraklerini tek bir çatı altında toplayarak bugünkü kurumsal yapısını oluşturmuştur. Bugüne kadar inşa ettiği her projede müşterilerine karlı bir yatırım, mutlu bir hayat ve kaliteli zaman geçirebilecekleri mekanlar sunan Vartaş, bu vizyonla güçlü projelere imza atarak sektörde adından sıkça söz ettirmiştir.

Vartaş şimdiye kadar yoğunluklu olarak Ataşehir bölgesinde adına yakışır projeleri hayata geçirmiştir. Güven Konakları, Nezih Konakları, Sarissa ve Nezih Towers Vartaş imzasıyla parlayan projeler arasında yer almaktadır. Müşterilerine karlı bir yatırım sunmayı temel ilke edinen Vartaş, Kadıköy Satılık Daire Konut Dönüşüm Projesi’nin en gözde yaşam merkezi Renovia İstanbul’a imza atmak için Almanya’nın büyük gayrimenkul yatırım şirketlerinden Stern Immobilien ile bir araya gelmiştir. Bugüne kadar 1 milyar avroluk gayrimenkul portföyünü başarıyla yönetmiş olan Stern Immobilien, İstanbul’daki ilk projesi için Kadıköy’ü seçti.

Bu güç birliği ile hayata geçirilen Renovia İstanbul, hem Kadıköy’ün ne kadar doğru bir lokasyon olduğunu hem de Vartaş’ın sektördeki tartışmasız ağırlığını bir kez daha tescil etmiş oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ