Kredi Haber
Relax Plus
0

Ankara Çankaya ilçesinde hayata geçirilen Relax Plus projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1.500 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2016’da başladığı Relax Plus projesi daire fiyatları 180 Bin TL’den başlıyor.

Relax Plus’ta Yaşam Başladı

Projede güvenlik ve sağlamlık ön planda tutulmuş ve radye temel sistemi üzerine tünel kalıp sistemi ile 17 katlı 7 blok inşa edilmiş. Daire seçenekleri 1+1 ve 2+1 olarak düşünülüne Relax Plus’ta 1+1 dairelerde balkonlu ve balkonsuz seçenekleri mevcut. Proje tamamlanmış daha önce daire alanlar Relax Plus’un artılarını yaşamaya başlamış bile.

Projede daireleri ısıtmaktan ziyade binaları ısıtıp daire kapısını açtığınız zaman dahi evinizin sıcaklığını hissedebilmeniz için merkezi ısıtma sistemi ve bu ısıtma giderlerinin adilce paylaşılabilmesi için kalorimetre kullanılmış.

Relax Plus’da her daim sıcak suya erişimi de mümkün kılmak için Substation Sıcak Su Sistemini, evinizde otururken can sıkıntısını gidermek için 32 kanallı merkezi tv sistemini ve elektirikler kesilse bile asansörde kalmanızı ya da ortak alanlarda karanlıkta kalmanızı önlemek için ortak alan jeneratörünü olmazsa olmazlardan kabul edilmiş.

Sosyal ve Sportif İmkanlar

Relax Plus’ın ulaşım noktalarına yakın ancak şehrin gürültüsünden uzak konumunu daha da huzurlu hale getirip her daim tatil konforunda yaşamanız için her şey düşünülmüş.

Komşularınızla hoşça vakitler geçirip çay veya kahvenizi yudumlayabileceğiniz sosyal tesis ve oyun odası ile hep birlikte sinema keyfi yaşamanız için cep sineması, bahçede açık havada yürürken stres atmanız için yürüyüş yolları, süs havuzları ve kamelyalar düşünülmüş.

Projenin imkanları adeta sizi spor yapmaya teşvik etmek için planlanmış. İster yarı olimpik yüzme havuzunda yüzerek ister fitnes salonunda pilates ya da jimnastik yaparak isterseniz de açık alanlardaki spor alanları ile formunuzu koruyabilirsiniz. Ya da 4 adet buhar odası, bay-bayan ayrı buhar odaları ve Türk hamamları ile zindelik kazanabilir ya da masaj ve kese odalarında rahatlayabilirsiniz.

Bunlara ilave olarak çocuklar da projede unutulmamış ve onların yaz kış demeden birlikte vakit geçirebilmeleri için çocuk oyun odası ayrılmış.

Relax Plus

Fiyatlar

Relax Plus projesi 58 ile 80 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 180 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 58 m² – 80 m² 180 Bin TL – 285 Bin TL
2+1 Daireler 70 m² 249 Bin TL – 300 Bin TL

Relax Plus ne zaman teslimFırat Life Style, Dimaş İnşaat, Mikro İnşaat ve Evon İnşaat ortaklığı ile Ankara’nın Çankaya ilçesinde inşa edilen projede teslimlere Aralık 2016’da başlandı.

İletişim

  • Adres: Alacaatlı Mahallesi 5088. Cadde 222. Sokak No : 67 Yaşamkent Çankaya – ANKARA
  • Telefon Numarası: 444 37 57
  • Mail Adresi: info@relaxplus.com.tr
  • İnternet Adresi: relaxplus.com.tr

Relax Plus Nerede

Relax Plus, Ankara yer alan Çankaya ilçesinde hayata geçiriliyor. Çankaya konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 800 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 36. İlçenin yüzde 48’ini erkek yüzde 52’sini bayan nüfus oluştururken yüzde 36’lık kısım üniversite mezunu.

Konum

Relax Plus projesi Ankara’nın yeni yıldızlarından Yaşamkent  Çankaya’da yer alıyor. Proje ana arterlere ve Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi vb. eğitim kurumlarına ve Arcadium AVM gibi noktalara yakın bir konumda yer alıyor.

Relax Plus

Çankaya Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir Ankara’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. Ankara konut piyasasında Çankaya ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,68 düşüş göstererek yatırımcıların beklentilerinin altında kalan bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.499 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak öngörülüyor.

Ankara Avrupa Yakası’nda bulunan Çankaya ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 190 Bin TL ile 315 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Çankaya’da metrekare birim fiyatları 1.541 TL iken, günümüzde ortalama 2.499 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 780 TL ile 1.300 TL arasında olduğu ve Relax Plus projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %16 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %18 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ankara genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ