Kredi Haber
Polat Tower Basın Ekspres
0

İstanbul Avrupa Yakası Bağcılar ilçesinde hayata geçirilecek olan Polat Tower Basın Ekspres projesinde ön talep toplanıyor.

Projede kaç konutun bulunduğu ve teslimlerin ne zaman yapılacak Polat Tower Basın Ekspres projesi lansmanından sonra açıklanması bekleniyor.

Genel Olarak

Polat Tower Basın Ekspres 10 bin m2’lik alanda tek blok üzerinde 27 kat olarak yükseliyor. 1+1’den 3+1’e değişen daire seçeneklerinde büyüklükler net 51 m2 ile 130 m2 arasında. Toplamda 230 adet daire ve 21 adet ticari birimin bulunduğu projenin mimari özellikleri ve teknolojik altyapısı ile zamanın gereklerini yerine getiriyor. Projede yaşamın 2019 sonuna kadar başlaması bekleniyor.

Mimari

Bulunduğu çevrenin en yüksek noktasında yer almasının avantajını 360 derece İstanbul manzarası sunacak bir tasarım ile birleştiren projede evinizi 4 duvar değil manzaralar oluşturuyor. Ayrıca konum itibari ile manzaranızın kapanma ihtimali de yok. Tüm bu manzarayı sonuna kadar değerlendirebilmek amacıyla recidence projelerinde pek yapılmayan bir şey yapılmış ve dairelerin tamamı balkonlu olarak tasarlanmış.

Sosyal

Bir residence projesi olan Polat Tower Basın Ekspres İstanbul’un yeni iş merkezinde yer alan konumuyla iş hayatına gerek sosyal ve sportif imkanları gerekse mimari tasarımı ile huzurlu bir ev yaşamına hitap ediyor.

Polat Tower Basın Ekspres

Fiyatlar

Polat İnşaat güvencesi ile inşa edilecek projede yer alan daire tipleri, metrekare büyüklükleri ve fiyatları proje lansmanında açıklanacak.

İletişim

  • Adres: Mahmutbey Mahallesi Taşocağı Caddesi No:1 Polat Tower Basın Ekspres Satış Ofisi Bağcılar – İSTANBUL
  • Telefon Numarası: 0212 272 00 00
  • Mail Adresi: info@pilotinsaat.com
  • İnternet Adresi: polatbasinekspres.com

Polat Tower Basın Ekspres Nerede

Polat Tower Basın Ekspres, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Bağcılar ilçesinde hayata geçiriliyor. Bağcılar konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 750 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 28. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 5’lik kısım üniversite mezunu.

Konum

Polat Tower Basın Ekspres İstanbul iş yaşamının yeni merkezi olmaya aday Merkezi İş Alanı ilan edilen noktalarından Bağcılar – Basın Ekspres yolunda yer alıyor. E-5 ile TEM arasındaki bağlantıyı sağlayan Basın Ekspres yolu Atatürk Havalimanı ile inşaatı devam eden 3. Havalimanı arasındaki bağlantı yolu niteliğine de sahip. Atatürk Havalimanına 7 Km. mesafede yer alan Polat Tower Basın Ekspres 3. Havalimanına da yakın sayılabilecek bir konumda.  Projenin yakın çevresinde 212 AVM, Kemerburgaz Üniversitesi, Medipol ve Acıbadem hastaneleri ile çeşitli ilk ve orta öğrenim kurumları yer alıyor.

Bağcılar Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Bağcılar ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,22 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.103 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 17 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Bağcılar ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 230 Bin TL ile 390 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Bağcılar’da metrekare birim fiyatları 1.402 TL iken, günümüzde ortalama 3.103 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.100 TL ile 1.850 TL arasında olduğu ve Polat Tower Basın Ekspres projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %30 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %16 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ