Kredi Haber
Peşinatsız Ev Almak, Konut Sahibi Olmak Mümkün Mü?
0

Düzenli geliri evi olan hemen herkesin ilk hedefi gerekli peşinatı biriktirip en uygun konut kredisini çekerek bir ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmaktır. Peki peşinatsız ev almak mümkün mü? Uzmanlar konut kredilerinin vadeleri oldukça uzun olduğundan ve insanların hayatlarında, gelir durumlarında yaşanabilecek sürprizlere karşı hazırlıklı olmaları için mümkün olan en yüksek birikimi yaptıktan sonra konut kredisi kullanmalarını tavsiye ederler. Ancak Birevim’in sunduğu peşinatsız ev seçeneğinde konut kredisi kullanmanıza gerek olmadığı için söz konusu risklerden bir nebze olsun korunmuş olursunuz.

Sistem Nasıl İşliyor?

Ev almanın yeni yolu sloganı ile faizsiz ev alma imkanı sunan Birevim’in ev alma yöntemleri arasında peşinatsız ev alma seçeneği de bulunuyor.

Peşinatsız ev alma seçeneğinde 10 ay ila 160 ay arasında kendinize en uygun vadeyi ve ödeme planını Birevim uzmanları ile belirleyerek sisteme dahi olursunuz. Sahip olmak istediğiniz evin değerine göre taksit tutarlarınız belirlenir ve faiz ödemeden sadece taksitlerinizi ödersiniz. Noter huzurunda yapılacak çekiliş ile evinizi ne zaman alacağınız belirlenir. Bu çekilişte ilk sırada çıkmanız halinde neredeyse hiç peşinatınız olmadan 1 ay gibi kısa bir sürede ev sahibi olursunuz. Üstelik evinizi aldıktan sonra yapılacak düzenleme ile 120 ay olan vadeniz 81 aya kadar düşürülebilir. Böylelikle hem evinizi hemen almış olursunuz hem de ödemeleriniz daha erken bitmiş olur.

Birevim aracılığıyla ev aldığınız taktirde sözleşme süresince gelir düzeyinde değişiklik, giderlerde aşırı artma vs. gibi sürprizler karşısında ister ödeme planını değiştirir isterseniz taksit atlatma imkanı ile bütçenizi toparlama imkanı bulabilirsiniz. Üstelik bu imkanlardan yararlanırken herhangi bir faiz ya da ceza ödeme durumunda kalmazsınız. Ayrıca ne kadar ödeme yapmış olursanız olun ev alma sırası size gelmemiş ise almayı planladığınız evin azami fiyatını artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Hiç peşinatsız, tamamen sizin belirleyeceğiniz ödeme planı doğrultusunda sizin istediğiniz evi almanıza imkan tanıyan Birevim’in zaman zaman düzenlediği kampanyalar ile çok cazip çalışma bedelleri ile ev sahibi olabilmek mümkün.

Peşinatsız ev sahibi olabileceğiniz diğer seçenekler;

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ