Kredi Haber
Optimist Residence Projesi
0

Optimist Residence, Mist İnşaat güvencesi ile Fikirtepe’de inşa ediliyor. Aralık 2019’da teslimlerin başlanması planlanan Optimist Residence konut projesinde 550 satılık daire konut bulunuyor.

On bin yıllık tarihiyle medeniyetlere ev sahipliği, imparatorluklara başkentlik yapmış, her adımı tarih kokan, Yeditepeli şehir İstanbul. Tarih boyunca sayısız sanatçıya ilham vermiş, yeni fikirlerin aydınlanmasına ev sahipliği yapmış, İstanbul Anadolu Yakası’nın ilk yerleşim merkezi, Fikirtepe.

Tarihinde yeni fikirlerin ortaya konulduğu merkez olan Fikirtepe, mimaride de yeni fikirlerin yeni yaşam çözümlerinin ortaya konulduğu merkez oluyor. Ve şimdi değişimin Fikirtepe’de Türkiye’nin mimari anlayışına yeni bir basamak atlatacak İstanbul’un göz bebeği olacak yepyeni bir yaşam merkezi yükseliyor, Optimist Residence

Mist İnşaat’tan dönüşümün ve değişimin merkezi Kadıköy Fikirtepe’de sosyal hayatın kalbinin attığı yerde, ulaşım, eğitim ve sağlık olanaklarının içinde İstanbul’un göz bebeği olacak bir proje Optimist Residence. Yüzlerce yıllık inşaat geçmişine sahip Ekşioğlu Ailesi’nin yenilikçi temsilcileri İmdat Ekşi ve oğulları Muhammed Ali – Hüseyin Salih Ekşi tarafından kurulan Mist İnşaat genlerine işleyen yaşam alanı üretme tutkusunu yenilikçi vizyonuyla harmanlayarak İstanbul’da dönüşüme yeni bir bakış açısı getiriyor.  Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya kadar dünyanın birçok ülkesinde değişime öncelik eden projelerin altına imzasını atan ve dünyanın en iyi mimarlık firmaları arasında gösterilen “RMJM” tarafından tasarlanan Optimist Residence ile Türkiye’nin yapılaşma yolculuğu bir üst basamağa çıkıyor.

Optimist Residence, Türkiye’nin en iddialı ve kapsamlı kentsel dönüşüm noktası Fikirtepe’nin en hareketli lokasyonunda, İstanbul’un gerçek güzelliğini en iyi gören noktada hayata geçiyor. Kara ulaşımından hava ulaşımına, deniz ulaşımından yaya ulaşımına kadar tüm olanaklardan maksimum yararlanabilen bir konumda yükselen Optimist Residence, sadece ulaşımın değil sosyal ve kültürel hayatın, eğitim ve sağlık olanaklarının da merkezinde bulunuyor. Optimist Residence resmi olarak sahip olduğu “Residence” ünvanıyla daha konforlu bir yaşam sunuyor. Ayrıcalıklı ve ulaşılabilir residence hizmetlerini huzurlu ev yaşamına adapte ediyor. Her ihtiyaca cevap veren sosyal olanaklar, Optimist Residence ile hayalleri gerçeğe dönüştürüyor.

Dikey bahçe konsepti Optimist Residence’nin yenilikçi mimarisiyle bir yaşam projesine doğrudan entegre ediliyor. Yaşayan dikey bahçeleriyle nefes alan yeşil bina konsepti birleştiriliyor, doğa tekrar yaşam alanlarımızla buluşuyor. Geleneksel Osmanlı mimarisinin en önemli öğelerinden biri olan cumbalar, Optimist Residence’ta modern mimari bakış açısıyla yeniden yorumlanıyor. Geleneksel Osmanlı mimarisi Optimist Residence ile geleceğe taşınıyor. Optimist Residence’nin iç avlusu Fikirtepe’nin yeni merkezi oluyor. Projenin ortasından geçen yürüyüş yolları, çevresini saran ticari ve sosyal alanlar Optimist Residence’nin 24 saat boyunca yaşayan bir buluşma noktası olmasını sağlıyor. Kullanışsız ve gereksiz hollerin minimuma indirerek, yaşam alanlarına daha fazla yer açan yenilikçi mimari tasarımla kullanılabilir alanlarda maksimum verim sunan Optimist Residence, yaklaşık 3.40 metre brüt, 3,20 metre net tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam sunuyor ve beklentileri yüksek olanlara tam anlamıyla cevap veriyor.

Optimist Residence’de sadece metrekare değil daha yüksek tavan hacmi ile standart daireden daha fazlasına sahip olacaksınız. Eski Osmanlı mimarisinden cumba uygulaması dış cephede yüksek tavan kullanımıyla daha ferah ve geniş daireler iç mekan çözümlerinde hayat buluyor. Optimist Residence 43 adeti 1+0, 322 adeti 1+1, 113 adeti 2+1, 72 adeti 3+1 ve 4 adeti ise 4+1 olmak üzere toplam 554 satılık daire konutlu bir proje olarak inşa ediliyor. Ayrıca 56 adet de ticari ünite ile günlük yaşamı keyifle buluşturuyor. Sosyal alanlar, basık ve kapalı alanlarda değil ara katlarda, ferah ve manzaralı mekanlarda çözümlenerek insan odaklı bir proje olarak hayata geçiriliyor. Türkiye’de mimari anlayış bir basamak daha yükseliyor.

Optimist Residence Fiyatlar

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+0 Daireler 65 m² – 190 m² 504 Bin TL – 1 Milyon 590 Bin TL
1+1 Daireler 58 m² – 72 m² 462 Bin TL – 948 Bin TL
2+1 Daireler 97 m² – 132 m² 774 Bin 500 TL – 1 Milyon 800 Bin TL
3+1 Teraslı Daireler 141 m² – 198 m² 1 Milyon 203 Bin TL – 2 Milyon 600 Bin TL
4+1 Daireler 184 m² 1 Milyon 580 Bin TL

Optimist Residence İletişim

  • Adres: Fikirtepe Mahallesi Yıldırım Sokak No: 40 Fikirtepe Kadıköy – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 30 67
  • Mail Adresi: info@mist.com.tr
  • İnternet Adresi: http://www.optimistresidence.com.tr

Optimist Residence Galeri

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Optimist Residence

Fikirtepe Bölge Konut Piyasası

Optimist Residence satılık daire konut projesinin yükseldiği Kadıköy Fikirtepe bölgesinde büyüklükleri ortalama olarak 100 metrekare olan dairelerin satış fiyatları 600 Bin TL ile 1 Milyon TL seviyelerinde seyrediyor. Fikirtepe ilçesi daire kira fiyatları ise 1.160 TL ile 1.930 TL tutarları arasında konumu ve fiziksel özellikleri gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Fikirtepe ilçesinde kiraya verilen dairelerin geri dönüş süresi ise 43 yıl. Konut kira fiyatları 2012 yılından bu yana bölgede %101 oranında artarken, satılık daire konut fiyatları %190 seviyelerinde artış gösterdi. Optimist Residence projesinin inşa edildiği bölgedeki konutların metrekare fiyatları 5 yıl öncesinde 2.210 TL seviyelerindeyken günümüzde 7.840 TL rakamlarına gelmiş durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ