Kredi Haber
Numaradan İsim Sorgulama
0

Elinizde bir numara var ve bu numaranın kime ait olduğunu bilmiyorsunuz. Bu işlemi farklı yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz. En kolay ve basit yöntem internet arama motorlarına bu numarayı yazmak olacaktır. Saçma sapan bilgiler çıkabileceği gibi şansınıza belki numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Üçüncü parti numara bulma hizmetini veren firmaları arayabilir, telefon operatörleri tarafından oluşturulan veri tabanı içerisinde sorgulama yaparak numaranın kime ait olduğunu sizlere söylemektedir. Bu hizmetlerin karşılığı olarak atmış olduğunuz mesaj ve arama karşılığında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Özel bir hizmet veren firmalar dakika başında 2,97 TL ücret almaktadır.

Vodafone, Turkcell ve Avea üzerinden hizmet veren numaralar olan müşterilerinden 1,25 TL dakika başına ücret almaktadır.

Sorgulama Servislerini Kullanarak İsim Bulma

Türk Telefon için 118 11, Vodafone için 118 42, Avea için 118 55 ve Türkcell için 118 32 numarasını arayarak sorgulama işleminizi yaptırabilirsiniz. 60 saniyelik konuşma için bu servislere 1,25 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Tabi bu servislerin yanında ücreti daha yüksek olan ancak özel olarak hizmet veren arama servisleri de bulunmaktadır.

Bu hizmeti veren firmalar arasında 118 ile başlayan çok sayıda numara bulunmaktadır. Bu numaralardan arama yaptıranların unutmaması gereken en önemli detay eğer aranan numara özel olarak kapatılmışsa bilgi verilmeyeceğidir. Bu detayı unutmadan arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Numara Sorgulama Servisleri Nelerdir?

Ülkemizde bu hizmet sadece Türk Telekom tarafından 118 numarası ile veriliyordu. Bu numarayı arayarak istediğiniz numaranın kime ait olduğunu rahatlıkla öğrenmek mümkündür.

Ancak günümüzde bu hizmet için çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Tabi bu işin özel sektöre verilmesiyle birlikte dakika başına belirli bir ücret alınmaktadır. Bu ücret firmalar arasında değişmekle birlikte genellikle dakika başına 2,97 TL alınmaktadır.

Bu hizmeti veren firmalar arasında 118 80, 118 18, 118 60 gibi numaralar ne çok bilinenlerdir. Bunda ki en önemli etki en çok reklamı bunların vermesinden kaynaklanmaktadır. Bilinmeyen numara sorgulama servisleri hakkında bilgi almak için satilikdairekonut.com/blog/bilinmeyen-numara-sorgulama.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ