Kredi Haber
Norm İstanbul
0

Anadolu yakasının en dikkat çeken bölgelerinden birisi olan Pendik’te MSY Yapı tarafından çok önemli bir proje yükseliyor. Proje toplamda 15 bin metrekare alanda yükseliyor. Toplam 5 adet bloktan oluşacak olan projede bloklar 12 kattan meydana gelecek. İçerisinde 401 adet dairenin bulunduğunu ekleyelim. Daireler tip olarak birbirinden farklılar. 1+0 ile başlayıp 3+1 daireler bulunuyor. Bunlar 76 metrekare ile 118 metrekare arasında değişim gösteriyor. Bunların tamamı insanların istekleri doğrultusunda hazırlanarak sunuluyor. En modern tarzların tercih edildiği proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve bu projeye dahil olmak için yapılması gerekenler hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Pendik’te yapımı devam eden en önemli projeler arasında Norm İstanbul gelmektedir. Son dönemde bölgenin en gözde yatırım alanlarından birisi olan bu bölgede hayata geçirilen projenin altında MSY Yapı’nın imzası bulunuyor. Toplam 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen proje içerisinde toplam 5 bloktan oluşan 12 katlı apartmanlar bulunuyor. İçerisinde toplam 401 konutun bulunduğu projede farklı konut tipleri dikkat çekiyor. 1+0 yani stüdyo daireden başlayan 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri sizlere sunuluyor. Bu konutlarda brüt alan ise 76 metrekare ile 118 metrekare arasında değişiyor. Tabi bu da ortaya çıkacak olan fiyat aralığını çok yakından etkileyecektir.

2017 yılının Ağustos ayında inşaatına başlanan projenin tamamlanma tarihi olarak 2018 yılının Aralık ayı gösteriliyor. Yani bu yıl sonunda eğer buradan ev alırsanız size teslim edileceğinin altını çizelim. Çok hızlı bir şekilde tamamlanmasında inşaat firmasının çok büyük bir etkisi olduğunu da belirtelim. Çünkü uzun yıllardır sektörde olmaları inşaat konusunda onlara derin tecrübeler kazandırdı. İnsanlara modern yapılar sunmalarının yanına kullanışlı iç tasarımları ile dikkat çeken dairelere ulaşabileceksiniz. Geniş yatak odası ve misafir odası ile hem banyo hem de mutfak tasarımının dikkat çekici olduğu belirtmekte fayda var. Metre kare düşük olan dairelerde dahi gelişmiş tasarım tekniklerinin kullanılması bunu avantajlı bir hale getiriyor.

Norm İstanbul inşaat edilirken “Yaşamla Uyum” konseptinin üzerinde yükselmeye imkan tanımıştır. Bu proje sadece size bir ev kazandırmayacak aynı zamanda yaşam kalitenizi büyük oranda değiştirecektir. Projede alacağınız bir dairenin aidatı aylık 150 TL olarak sabitlenmiş durumda olması bir avantajdır. Sosyal alanlar içerisinde bir adet ana okulunun da olması projenin kalitesinin en büyük işaretidir. Proje içerisinde hem yetişkinler hem de çocuklar için farklı etkinlik noktaları bulunuyor. Açık yüzme havuzu ile başlayan bu özellikler, müzik odası, kapalı havuz, karaoke odası, basketbol sahası, yürüyüş alanı, kamelya, kapalı ve açık otopark gibi alanlarında birleşmesi ile bulunmaz bir fırsat sunuyor. Projede toplam alan 47500 metrekare olarak tamamlanacaktır.

Norm İstanbul tüm işlemlerinin bitip teslim edilme tarihi firma tarafından 2018 yılının Aralık ayını gösteriyor. Bu projeden ev almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Çünkü burası da “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası içerisine dahil edilmiş durumdadır. Bu da talebin daha yüksek olması anlamına geliyor. 2+1 bir dairenin fiyatı kampanya kapsamında 354 bin TL’den 319 bin TL’ye çekilmiş durumda. Bu sadece peşin alımlarda kullanabileceğiniz bir avantaj. 10 yıl vadeli olarak almak istediğinizde ise %0,98 kredi faiz oranı sizleri bekliyor. Pendik gibi bir noktada bu kalitede bir konut projesi içerisinde size uygun olan evi almak bundan daha uygun bir şekilde pek de mümkün olmayacaktır.

Norm İstanbul içerisinde çok sayıda farklı özellik bulunduran bir projedir. Günümüzde ki en önemli sorunlardan birisi olan otopark için ev sahiplerine ücretsiz kapalı otopark hizmeti veriliyor. Özel güvenlik tarafından korunan site içerisinde bahçe alanları, çocuk park alanı, kafe ve parti alanları bulunuyor. Site dışına çıkmadan spor yapmak isteyenler için tam donanıma sahip spor salonu, sauna ve açık yüzme havuzu bulunuyor. Buradan ev sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken ödeme miktarı 300 bin TL ile 550 bin TL arasında değişiyor. Ancak bu ödemeleri daha uygun hale getirmek için 31 Ekim 2018 tarihine kadar süren “Türkiye İçin Kazanç Vakti” isimli kampanyaya dahil olmalısınız.

MSY Yapı inşaat sektöründe yıllardır göstermiş olduğu kalite anlayışını bu projesine de taşıyarak insanların aynı kalitede evlerde yaşamalarına yardımcı oluyor. Şirket politikası gereği müşteri memnuniyetini ilk sırada tutmasının en önemli işareti budur. Yapı güvenlik sistemleri ile de müşterileri memnun ediyor. Daire güvenliği için kapalı devre video sistemi ve çelik kapı bulunuyor. Güvenlik kameraları sayesinde en ufak bir kaçak noktanın bulunmadığı projede 24 saat güvenlik hizmeti de veriliyor. Sosyal imkanlar bakımından ise restoran ve cafelerin projede yer alması da bir avantajdır.

Norm İstanbul gibi projelerinde dahil olduğu kampanya ile 10 yıl vadeli konut alımlarında konut kredi faizi %0,98 oranına çekildi. Bu oran ile daha rahat bir ödeme yapılacaktır. Ayrıca ilk alım fiyatı üzerinden de %10 indirim yapılacaktır. Uzmanlar bölgenin en önemli projelerinden olan bu yapı kompleksinde gelecek için umutlu olduklarını söylüyorlar. Tamamlandıktan sonra %40 oranında değer artışı beklenen projelerden birisidir. Burada bulunan daireler için aylık olarak sadece 150 TL aidat ödemeniz yeterli olacaktır. Bu da uzun yıllar boyunca süreceğiniz konfor için ödenmesi gereken cüzi bir ödeme olacaktır.

NORM İSTANBUL FİYAT LİSTESİ

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
2+1 Daireler 76-92 m² 287 Bin TL – 470 Bin TL
3+1 Daireler 110-118 m² 436 Bin TL – 576 Bin TL
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ