Kredi Haber
Nivo Ataköy
0

İstanbul Avrupa Yakası Bakırköy ilçesinde hayata geçirilecek olan Nivo Ataköy projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

314 konutun bulunduğu ve teslimlerin Aralık 2018’de yapılması planlanan Nivo Ataköy projesi daire fiyatları 711 Bin TL’den başlıyor.

İstanbul’un en modern ve huzurlu semtlerinden biri Ataköy’de her gün güzel, her gün özel bir hayatın simgesi Nivo Ataköy yükseliyor. Proje Ataköy’ün ayrıcalıklı yaşam kültürüne sizi davet ediyor. Ataköy’ün tüm güzellikleri, özenli tasarımlar ve konforlu yaşam alanlarıyla birleşiyor.

Mimaride uluslararası standartları temsil ediyor. Geçmişi ile öne çıkan Ataköy’de geleceğin beklentilerine cevap veren bir hayat başlıyor. Nivo Ataköy, İstanbul’un eğitim, hizmet ve ticaret sektörünün en yoğun olduğu hatta Bahçelievler ve Bakırköy’ün kesişim noktasında yükseliyor. E-5’in hemen yanında İstanbul’un en çok kullanılan metro ve metrobüs hatlarına yürüme mesafesinde yer alıyor.

Leed Gold sertifikası adayı Nivo Ataköy göz alıcı peyzajı ve yeşil alanlarıyla bölgede bir çekim merkezi oluyor. Şehir mimarisine doğanın renklerini taşıyor. Nivo Ataköy’un kalbi Meydan Avlu kamuya açık yapısıyla sosyal hayatı zenginleştiriyor, alışverişi ayağınıza getiriyor. Nivo Ataköy’lüler Ataköy’e yukarıdan bakmanın keyfini yaşıyor.

Nivo Ataköy

Fiyatlar

Nivo Ataköy projesi 50 ile 120 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 711 Bin TL ile 2 Milyon 390 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+1 Daireler 52 m² – 141 m² 711 Bin TL – 2 Milyon 72 Bin TL
2+1 Daireler 103 m² – 153 m² 1 Milyon 291 Bin TL – 2 Milyon 390 Bin TL

Nivo Ataköy ne zaman teslim – Cathay Gayrimenkul güvencesi ile İstanbul’un Bakırköy ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Aralık 2018’de yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Londra Asfaltı Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri Bakırköy – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 244 45 45
  • Mail Adresi: info@nivo.net
  • İnternet Adresi: nivoatakoy.net

Nivo Ataköy Nerede

Nivo Ataköy, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Bakırköy ilçesinde hayata geçiriliyor. Bakırköy konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 221 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 39. İlçenin yüzde 47’sini erkek yüzde 53’ünü bayan nüfus oluştururken yüzde 30’lık kısım üniversite mezunu.

Atatürk Havalimanı’na 3 dakika, İdo Bakırköy İskelesi’ne 7 dakika, Ticaret Merkezi ve CNR Expo Fuarı’na 500 metre Bakırköy Adliyesi’ne ise sadece 2.5 kilometre mesafede konumlanıyor. Nivo Ataköy hem İstanbul’un önde gelen alışveriş merkezlerine hemde anaokulundan üniversiteye birçok seçkin eğitim kurumuna yakınlığıyla ailelerin tercihi oluyor. Bölgedeki büyük hastaneler ve tıp merkezleri, çok çeşitli sağlık hizmetleriyle tüm beklentilerinizi karşılıyor.

Nivo Ataköy

Bakırköy Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Bakırköy ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %1,59 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 9.244 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 31 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Bakırköy ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 700 Bin TL ile 1 Milyon 160 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Bakırköy’de metrekare birim fiyatları 4.363 TL iken, günümüzde ortalama 9.244 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.900 TL ile 3.150 TL arasında olduğu ve Nivo Ataköy projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %120 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %76 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Yaklaşık 13 dönümlük arsa üzerinde kurulacak olan projenin toplam inşaat alanı 55 bin metrekare. Ve hemen yanı başında projenin mimarisi ile bütünlük içinde kamunun kullanımına açık yaklaşık 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde park alanı oluşturulacak. 2 blok halinde 320 konut ve 40 adet giriş seviyesinde mağazadan oluşan yüksek standartlı bir yaşam alanı oluşturulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ