Kredi Haber
Müstakil Ev
0

Geçmişten günümüze değişmeyen değerler arasında yer alan ev sahibi olmak, her kesimden bireyin hayalini kurduğu unsurlardan belki de en önemlisini oluşturmaktadır. Bu noktada her ne kadar gelişen teknoloji ve şehirleşme trendi ile birlikte apartmanlar, daireler, rezidanslar yeni modern yerleşim yerleri olarak rağbet görse de müstakil ev olgusu ise halen birçok kişinin sahip olmak, ulamak istediği hedefleri arasında yer almaktadır.

Özellikle kalabalık aileler, sakin ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyenlerin ilk tercihi olarak ortaya çıkan istek doğrultusunda genellikle şehrin gürültüsünden uzak, doğa ile iç içe yerleşim alanlarında yer alan ya da kendi doğal alanını oluşturmuş yerleşim yerleri olarak bilinmektedir.

Satılık Müstakil Ev Fiyatları

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte özellikle emlak sektöründe de ev arayanlar ve ev sahipleri kolaylıkla bir ataya gelmekte ve hemen hemen herkes aradığı eve kolaylıkla ve istediği fiyata satın alma şansına sahip olmaktadır.

Fiyatlar açısından örnek olması bakımından 100 metrekare, 4+1 oda sayısına sahip 2 yıllık bir müstakil evin fiyatı 165.000 ₺ ile 8.400,000 ₺ arasında değişmekle birlikte fiyata aşağıda sayılan unsurların etkisi büyüktür. Bu noktada müstakil ev arayan bireyler de aradıkları evi aracı uygulamalar ile kolaylıkla bulabilmekte ve uygun fiyat avantajı ile sahip olabilmektedir. Müstakil evlerin fiyatları da genellikle:

  • Yerleşim alanının metrekaresi, dönümü ve ölçümüne göre değişmektedir.
  • Şehirden uzak, konumu ve şehre göre fiyat farklılığı gösterebilmektedir.
  • Havuz, teras, bahçe, veranda ve benzeri birçok faktörün eve dahil olmasına göre fiyat değişmektedir.
  • İmarlı olup olmamasına, arsa veya bina tapusunun bulunmasına göre farklılık arz etmektedir.
  • Manzarasına, denize ya da şehre yakınlığına göre oldukça farklı fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.
  • Özellikle binanın ikinci el ya da sıfır olması, kullanılan yapı malzemesi, görsel ve estetik unsurlar da fiyatı etkileyen unsurlar olarak yer almaktadır.

Sahibinden Müstakil Ev Almak

Günümüz teknolojisi ile ev aramak ve bulmak da çeşitli uygulamalar yolu ile oldukça kolaylaşmış olmakla birlikte özellikle ev arayanlar ile ev sahiplerini bir ayara getiren sitelerden biri de “sahibinden” markasıdır. Basit ara yüzü ile hemen hemen herkes kolaylıkla istediği evi arayabilen bu sitede müstakil ev arayan bireyler de site içerisinde yer alan arama çubuğunu kullanarak, aradıkları evi Türkiye’nin 81 ilinde aratabilmektedir.

Arama yaparken ilgili ilanları oda sayısı, il, fiyat ve metrekare gibi çeşitli ölçütler ile sınırlamak ve istenilen özelliklere uygun bir ev bulmak da oldukça kolaylaşmaktadır. İstenilen ev için ise ilanı veren kişiyle irtibata geçerek, alım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ