Kredi Haber
Mint Çağlayan
0

İstanbul Avrupa Yakası Kağıthane ilçesinde hayata geçirilecek olan Mint Çağlayan projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

140 konutun bulunduğu ve teslimlerin Eylül 2018’da yapılması planlanan Mint Çağlayan projesi daire fiyatları 384 Bin TL’den başlıyor.

Mint Çağlayan projesinde toplam 140 konut bulunuyor. 14 kat yüksekliğe sahip tek bloktan meydana gelen projede daire büyüklükleri 35 ile 111 metrekare arasında değişkenlik gösteriyor. Sadece stüdyo ve 1+1 daire tiplerinin bulunduğu Mint Çağlayan projesinde dairelerin birleştirilmesi ile 111 metrekare büyüklüğe sahip 2+1 dairelerde oluşturulabilecek.

Enerji verimliliği olmazsa olmazımız! Dış cephede gün ışığını kırarak binanın ısınmasını engelleyip soğutma maliyetini düşürecek özel panjur sistemleri kullanıyoruz. Güneş kollektörlerimiz sayesinde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı karşılayarak aidatları %30 düşürüyoruz! Kullandığımız malzemeleri dayanıklı ve toksik olmayan, karbon ayak izinin mümkün olabildiğince azaltacak ürünlerden seçiyoruz.

Mint Çağlayan

AZ ENERJİ ÇOK TASARRUF

B Sınıfı Enerji Kimlik Belgesi alarak Türkiye’de çok az sayıda konutta bulunan yüksek enerji verimliliği performansına sahip MİNT Çağlayan ve MİNT E-5, yalıtımda %40, ısıtmada %20, aydınlatmada ise %70 enerji tasarrufu sağlıyor.

MİNT kalitesi ve güvencesi ile İstanbul hayatına yenilik katması hedeflenen proje MİNT Çağlayan, günümüze kadar alıştığınız apartman hayatına farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor. Yeni nesil ev yaşantısı ve yeni nesil apartman hayatı MİNT Çağlayan ile tekrar kurgulanıyor. Şehrin en değerli bölgelerinden birinde, yepyeni fikirlerle dolu, çevreye duyarlı yeni nesil şehir apartmanlarıyla bambaşka bir hayat start alıyor. MİNT Çağlayan’da; 7 gün 24 saat güvenlik hizmetinin yanı sıra, istediğiniz zaman evinize ekleyebileceğiniz ve komşuluk ilişkilerini geliştirebileceğiniz sosyal alanlar bulunuyor. Spor salonundan konuklarınızı ağırlayabileceğiniz misafir odalarına , lounge alanından çamaşırhaneye kadar çok sayıda sosyal olanağa sahip olan proje, alışılagelmiş olan ev yaşantısının dışında yepyeni fikir ve düşüncelerle iç içe bir yaşam vaad ediyor.

Fiyatlar

Mint Çağlayan projesi 35 ile 111 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 384 Bin TL ile 871 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+0 Daireler 35 m² 384 Bin TL
1+1 Daireler 65 m² – 68 m² 510 Bin TL – 589 Bin TL
2+1 Daireler 109 m² 871 Bin TL

Mint Çağlayan ne zaman teslimMint güvencesi ile İstanbul’un Kağıthane ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Eylül 2018’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Çağlayan Mahallesi İpek Sokak Kağıthane – İstanbul
  • Telefon Numarası: 0212 288 00 00
  • Mail Adresi: info@mint.ist
  • İnternet Adresi: mint.ist

Mint Çağlayan Nerede

Mint Çağlayan, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Kağıthane ilçesinde hayata geçiriliyor. Kağıthane konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “B-” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 430 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 31. İlçenin yüzde 51’ini erkek yüzde 49’unu bayan nüfus oluştururken yüzde 8’lik kısım üniversite mezunu.

Özellikle lokasyonu ile İstanbul’un önemli noktalarından birinde inşa edilecek olan Mint Çağlayan projesinin Eylül 2018’de teslim edilmesi planlanıyor. İstanbul Çağlayan’da bulunan Mint Çağlayan projesi, Çağlayan Adliyesi’ne 2 dakika yürüme mesafesinde, metro ve büyük hastaneler ise hemen yanı başında bulunuyor. Projenin tesliminin ardından 18 ay değerinin binde 5’i oranında kira getirisinin bulunması beklenen proje içerisinde sinema odası, pilates odaları, fitness center, yüzme havuzu, sauna, çocuk oyun alanları ve otopark bulunuyor.

Kağıthane Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Kağıthane ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,75 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 3.655 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Kağıthane ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 275 Bin TL ile 450 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Kağıthane’de metrekare birim fiyatları 1.727 TL iken, günümüzde ortalama 3.655 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.200 TL ile 2.000 TL arasında olduğu ve Mint Çağlayan projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %77 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %63 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

MİNT ile evinizi teslim aldıktan sonra da kazanacaksınız! Daire bedelinin %6’sını 1 yılda geri kazandıracak kira garantisi tüm MİNT projelerinde sizleri bekliyor!

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ