Kredi Haber
Mina Towers
0

İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy ilçesinde hayata geçirilecek olan Mina Towers projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

1500 konutun bulunduğu ve teslimlerin Nisan 2019’da yapılması planlanan Mina Towers projesi daire fiyatları 600 Bin TL’den başlıyor.

Mimari

Geniş ve ferah alanlarının ön plana çıkarıldığı proje Türkiye’nin tanınmış mimarlarından Yüksek Mimar Eren Talu imzalı. Projede modern ve yalın tasarımlara yer verilirken sade ve fonksiyonel yaklaşım sergilenerek ideal yaşam alanları oluşturulmaya çalışılmış.

Sosyal Olanaklar

Mina Towers’ta ihtiyacınız olan hemen her şeyi bulmak mümkün. Gerek projenin bulunduğu adalara paralel uzanan ve bölgenin cazibe merkezi haline gele Mandıra Caddesinde gerekse Mina Towers bünyesinde yer alan çarşıdaki mağazalar sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı evinizden uzaklaşmadan giderebileceksiniz. Her daireye tahsis edilen otopark ve 7/24 lobi concierge hizmetleri ile huzurunuzu en üst seviyeye çıkarabileceksiniz.

Bünyesinde bulunan 6 kuleden her birinin çatısına konumlandırılan açık yüzme havuzları ve güneşlenme terasları sizlere evinizden ayrılmadan tatil keyfi yaşatma iddiasında.

Bunlara ilave olarak sizler yürüyüş alanları, spor salonları ve kapalı yüzme havuzları ile her mevsim spor yaparak zinde ve fit kalabilecek, çocuklarınız da oyun parklarında güven içinde arkadaşları ile eğlenmenin tadını çıkarabilecek.

Mina Towers

Fiyatlar

Mina Towers projesi 55 ile 300 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 600 Bin TL ile 2 Milyon 850 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+0 Daireler 55 m² – 61 m² 690 Bin TL
1+1 Daireler 62 m² – 91 m² 600 Bin TL – 900 Bin TL
2+1 Daireler 110 m² – 133 m² 950 Bin TL – 1 Milyon 250 Bin TL
3+1 Daireler 137 m² – 210 m² 1 Milyon 240 Bin TL – 2 Milyon 50 Bin TL
4+1 Daireler 257 m² 2 Milyon 600 Bin TL
5,5+1 Daireler 299 m² 2 Milyon 850 Bin TL

Mina Towers ne zaman teslimBaşaran Gayrimenkul güvencesi ile İstanbul’un Kadıköy ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Nisan 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Fikirtepe Mahallesi Mandıra Caddesi Mina Towers Satış Ofisi No:105 Kadıköy – İstanbul
  • Telefon Numarası: 444 62 61
  • Mail Adresi: info@minatowers.com
  • İnternet Adresi: minatowers.com

Mina Towers Nerede

Mina Towers, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Kadıköy ilçesinde hayata geçiriliyor. Kadıköy konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A+” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 460 nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 41. İlçenin yüzde 45’ini erkek yüzde 55’ini bayan nüfus oluştururken yüzde 36’lık kısım üniversite mezunu.

Lokasyon

Mina Towers Anadolu Yakasında kentsel dönüşüm çerçevesinde yenilendikçe gelişen, geliştikçe değer kazanan bölgesi Fikirtepe’de yükseliyor. E-5, ve köprü bağlantı yollarının hemen yanında bulunan projeden Köprüler ya da Avrasya Tüneli vasıtasıyla Avrupa yakasına gitmek sorun olmaktan çıkıyor. Ayrıca metrobüs hattı sayesinde Avrupa yakasında metro hattı sayesinde ise Anadolu yakasında pek çok yere ulaşım oldukça rahat.

Anadolu Yakasının önemli merkezlerinden Kadıköy’e ve Bağdat Caddesine komşu olan projenin yakın çevresinde Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, Medical Park Hastanesi, Kalamış Marina, Akasya AVM gibi noktalara ilave olarak Marmara Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi gibi eğitim kurumları ve pek çok kamusal alan yer alıyor.

Mina Towers

Kadıköy Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İstanbul konut piyasasında Kadıköy ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,05 düşüş göstererek yatırımcıların beklentilerinin altında kalan bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 7.916 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 28 yıl olarak öngörülüyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Kadıköy ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 600 Bin TL ile 1 Milyon TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Kadıköy’de metrekare birim fiyatları 3.637 TL iken, günümüzde ortalama 7.916 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.800 TL ile 3.000 TL arasında olduğu ve Mina Towers projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %87 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %66 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İstanbul genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

Genel Olarak

Toplamda 24 katlı 6 kuleden oluşan Mina Towers projesi 26 bin m²’lik alan üzerinde yükseliyor. Proje kapsamında minimal yaşam severler ile home office çalışanlar için 1+0 daire seçenekleri olduğu gibi   geniş aileler için 4+1’den 5,5+1’e değişen daire seçenekleri de mevcut. Projede yer alan en küçük dairelerin net alanları 33 m² iken en geniş daireler 299 m²’yi buluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ