Kredi Haber
Mahall Bomonti İzmir
0

İzmir Konak ilçesinde hayata geçirilecek olan Mahall Bomonti projesinde fiyatlar daire tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor.

467 konutun bulunduğu ve teslimlerin Haziran 2019’da yapılması planlanan Mahall Bomonti projesi daire fiyatları 406 Bin TL’den başlıyor.

İzmir’in Merkezinde

Merkezi konumu ile öne çıkan proje Ege Üniversitesi Hastanesi, Kent Polikliniği, Gazi Hastanesi, Alsancak Devlet Hastanesi, Şifa Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi gibi sağlık kurumlarının hemen yanı başında iken Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi gibi eğitim kurumlarına birkaç dakika mesafede yer alıyor.

Diğer taraftan Halkalı Metro İstasyonu, Alsancak Limanı, Otogar Basmane Gar ve Adnan Menderes Havalimanına yakınlığı ile tüm noktalara rahatça ulaşım mümkün.

Üstelik Mahall Bomonti İzmir’den Manisa 30 dakika, Urla 40 dakika, Çeşme 50 dakika ve Kuşadası 1 saat uzaklıkta yer alıyor.

Mahall Bomonti İzmir

Tarih ve Deniz, İş ve Yaşam Bir Arada!

Şehrin içinde ve en güzel manzarasına sahip olacak şekilde konumlanan Mahall Bomonti İzmir projesinde hem iş hem de yaşam alanlarına yer verilmiş. İzmir rakı fabrikasının toplam 45 bin m2’lik alanı üzerinde 3 blok olarak yükselen proje kapsamında bölgenin sosyal ve tarihi dokusunda kendisine yer edinmiş 9 tarihi bina da restore ediliyor.

Projede daire seçenekleri 1+0 ile 3+1 arasında değişirken Loft sınıfında 1+1 ve 3+1 daire seçenekleri de dahil olmak üzere toplam 466 konut mevcut. Ayrıca Loft ofis, Kule ofis ve Teraslı Baza ofis olmak üzere 3 farklı tipte ofis seçenekleri de bulunan projede 590 ofis ve 90 adet ticari birim bulunuyor.

Spor için yok yok.

Proje kapsamında restore edilen İzmir Rakı Fabrikası binaları Mahall Bomonti İzmir’de tekrar hayat buluyor. Bu binalar yıl boyunca sanat aktivitelerinin yer alacağı, resim ve heykel workshoplarının düzenleneceği Sanat Evi ve bin kişi kapasiteli Gösteri alanına dönüşüyor.

Ayrıca 58. katta yer alacak olan Seyir Terası deniz manzarasının tadını çıkarmanıza ya da teniz kortları, koşu parkuru, bisiklet yolu ile kaykay ve paten pistleri, açık ve kapalı yüzme havuzları gibi spor imkanları da projenin hayatınıza katacağı artılar arasında.

Fiyatlar

Mahall Bomonti projesi 56 ile 278 metrekare büyüklüğe sahip dairelerden oluşuyor. Büyüklük ve özelliklerine göre fiyatlar 406 Bin TL ile 2 Milyon 90 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Daire Tipi Büyüklük Fiyatlar
1+0 Daireler 56 m² – 89 m² 406 Bin TL – 600 Bin TL
1+1 Daireler 88 m² – 136 m² 552 Bin TL – 1 Milyon TL
2+1 Daireler 108 m² – 238 m² 748 Bin TL – 1 Milyon 793 Bin TL
3+1 Daireler 187 m² – 278 m² 1 Milyon 204 Bin TL – 2 Milyon 90 Bin TL
4+1 Daireler 200 m² Satışlar Tamamlandı

Mahall Bomonti ne zaman teslimTürkerler İnşaat güvencesi ile İzmir’in Konak ilçesinde inşa edilecek olan projede teslimlerin Haziran 2019’da yapılması hedefleniyor.

İletişim

  • Adres: Halkapınar Mahallesi Şehitler Caddesi 1558 Sokak No:2 Konak – İzmir
  • Telefon Numarası: 444 18 99
  • Mail Adresi: info@mahallbomontiizmir.com
  • İnternet Adresi: mahallbomontiizmir.com

Mahall Bomonti İzmir

Mahall Bomonti Nerede

Mahall Bomonti, İzmir’in Konak ilçesinde hayata geçiriliyor. Konak konut bölgesi sosyo-ekonomik durumu “A” olan bireylerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçe konumunda. Yaklaşık 385 bin nüfusa sahip olan ilçenin yaş ortalaması 37. İlçenin yüzde 51’ini bayan yüzde 49’unu erkek nüfus oluştururken yüzde 13’lük kısım üniversite mezunu.

Mahall Bomonti İzmir, Konak/ İzmir’de Halkapınar Metro istasyonunun hemen yanı başında, Üçkuyular, Aliağa, Torbalı, Selçuk yönlerindeki ulaşımın aktarma noktası olan İzban aktarma bölgesinde yer alıyor.

Konak Konut Piyasası

5 yıl aradan sonra konut değer artışlarının enflasyon rakamlarının altında olduğu Türkiye’de 2017 yılında konut fiyatları ortalamada %9,9 oranında artış sağladı. Kentsel dönüşümün en yoğun olarak yaşandığı şehir İzmir’da ise konut fiyatlarında %6,1 oranında düşüş meydana geldi. Başkent Ankara ise %4,5 ile en çok değer kaybeden ikinci şehir oldu. İzmir konut piyasasında Konak ilçesi son bir yılda satılık konut fiyatlarında %0,52 artış göstererek yatırımcıların ilgi gösterdiği bölgelerden biri oldu. Bölgedeki konutların metrekare birim fiyatları 2.566 TL olurken, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 16 yıl olarak öngörülüyor.

İzmir Avrupa Yakası’nda bulunan Konak ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip olan konut fiyatları konumu, özellikleri, sosyal olanakları gibi özelliklere bağlı olarak 190 Bin TL ile 320 Bin TL arasında değer buluyor. 5 yıl önce Konak’ta metrekare birim fiyatları 1.270 TL iken, günümüzde ortalama 2.566 TL seviyelerinde seyrediyor. Konut kira fiyatlarının 1.000 TL ile 1.600 TL arasında olduğu ve Mahall Bomonti projesinin hayata geçirildiği bölgedeki konut projelerinde daire fiyatları son 5 yıl içinde %87 oranında artış gösterirken, konut kira fiyatları ise %72 artarak yatırımcıların yüzünü güldürdü. İzmir genelinde ise konutların ortalama metrekare birim fiyatları 5 yıl içerisinde %113 artış gösterdi ve 3.832 TL oldu. Ülke genelinde ise artış oranı %82,5 oldu.

1+0 dairelerin full eşyalı ve otel konseptinde teslim edileceği Mahall Bomonti İzmir projesinde kat hizmetleri ve otel yönetimi Divan Residence tarafından verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ