Kredi Haber
Kredili Mevduat Hesabı Nedir
0

Aslında bu ürün ismi kadar korkutucu ya da kafa karıştırıcı bir ürün değil. Peki kredili mevduat hesabı nedir? Kısa vadeli ya da düşük tutarlı ihtiyaçlar için, kolayca erişilebilen, vadesi hesaplara tanımlı üründür. Vadesiz hesaplara tanımlı olmasından dolayı ATM’lerden ya da internet bankacılığından kolayca erişilebilmektedir. Kullanılmadığı süreç içerisinde faiz ya da herhangi masraf ödenmez.

Diyelim ki bankanız 500 TL’lik kredili mevduat hesabı limiti tanımladı. Siz de daha önce nakit ihtiyacınız olmadığı için bu limiti kullanmadınız. Bunun için de herhangi bir faiz ya da ücret ödemezsiniz. Ama şimdi önümüz yaz… Tatil harcamaları, otel rezervasyonları vs derken harcamalar artacak. Ayın 25’ine geldiğimizde maaşı tükettik. Kabaca hesap yaptığımızda da market harcamaları için 100 TL nakit harcama gözüküyor. Ve sizin de kredili mevduat hesabınız var. Hemen bir ATM’ye gidip 100 TL çekebilir ve nakit ihtiyacını kolayca karşılayabilirsiniz. Maaşınız yattığınızda da bu 100 TL’yi geri ödeyebilir ve borcunuzu kolayca kapatabilirsiniz. 100 TL’yi de yaklaşık 5 gün kullandığınız için 0,45 kuruş civarı faiz ödeyeceksiniz.

Aslında çok avantajlı bir ürün gibi gözükse de kafanız karışır, ben bu ürünü kullanmaktan korkuyorum diyorsanız en önemli seçenek bu ürünle ilgili limitinizi düşürmeniz ya da banka ile görüşüp limiti tamamen iptal etmeniz. Her zaman kenarda paramız olmayabilir ve nakit ihtiyacı çekebilirsiniz. Böyle durumlarda kredili mevduat hesabı aslında bir güvence olabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ