Kredi Haber
Kredi Veren Bankalar – En Uygun Kredi Veren Banka Hangisi?
0

Başlığımızı oluşturan bu cümleyi daha doğru bir biçimde tamamlayabiliriz. Bütün bankalar kredi verebilir. Günlük hayatta şubelerini her yerde gördüğümüz, reklamlarına her zaman rastladığımız bankaların hepsi kredi vermek, yani parayı belli bir süre için kullanıcılara kiralayarak üzerinden para kazanmak sistemine göre çalışırlar. Çağrışımı daha kapsamlı olan ve devlet yatırımlarını finanse etmek için kurulan Kalkınma Bankası bile aynı sistemle çalışır.

En Uygun Krediyi Hangi Banka Verir?

Bireysel ve kurumsal bankacılık işlemleri uluslar arası çapta bile geçerlidir ki her yerdeki iş hayatının en büyük maddi destekçisi bu sektördür. Kısacası kredi veren bankalar hangileridir sorusunun yanıtı size bütün bankalar şeklinde verilecektir.

Fakat konu işte tam bu noktada çeşitlenir. Kredi koşulları nelerdir, banka size kredi verecek mi, alınırsa en uygun kredi nasıl bulunur gibi soruları ikinci adım olarak artık düşünebilirsiniz. Ekonomik hayatta kredi kartı kullanımı ve kredi verme işini pazarlayan bankalar (bu durum normaldir, çünkü sistem budur) hakkında herkes bir şeyler bilir.

Toplumumuzda şimdi kredi alma işiyle ilgili olarak başka sorular da soruluyor;

  • Sicilim bozuk, hangi banka kredi verir,
  • Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar,
  • Kefilsiz kredi veren bankalar,
  • Gelir belgesiz kredi veren bankalar,
  • Kredi notuna bakmayan bankalar,
  • Kolay kredi veren bankalar gibi başlıklar altında yapılan aramalar aslında Türk toplumunun bankacılık sistemini iyi tanıdığını ve bir adım öteye geçerek kendine uygun çözümler bulmaya çalıştığını göstermektedir. Fakat unutmayın; banka kredi piyasası içinde her zaman için kendisini koruyan kurumdur. Anında kredi veren banka sözüyle ortaya çıkanlar bile size verileni faiziyle geri alacaktır.

Bankaların batık kredi yani geri ödenemeyecek kredi riski vardır ve vatandaşların kredi kartı borçları bu riskin içindedir. Türkiye’de bu miktar her yıl katlanarak büyüyor. 2017 yılı rakamlarına göre 70 milyar lirayı geçti. Bu miktara varlık yönetim şirketi denilen aracı finans kurumlarına devredilen tutar eklendiğinde sayı 89.5 milyara ulaşıyor. Rakam büyüdükçe varlık şirketlerinin sayılarının artması ise doğal bir sonuç.

Kısacası bütün bankalar kredi verir ama faizi ile birlikte geri alır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ