Kredi Haber
Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

Kredi kartı günlük yaşamda artık bir zarurettir. Kredi kartı olmayan kişi sayısı çok az olmasına karşın, kart hamillerinin birden çok kredi kartı olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Kredi kartı başvurusu 4 şekilde yapılmaktadır. Akbank kredi kartı başvurusu, Halkbank kredi kartı başvurusu, Yapı Kredi kredi kartı başvurusu gibi farklı bankalara ait başvurular aslına bakılırsa aynı yöntemler ile yapılmaktadır. Değişen tek şey banka şubesi, bankanın başvuru için belirlediği sms numarası ve bankanın müşteri hizmetleri numaraları olmaktadır.

1.    SMS ile başvuru

SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilmek için bankaların sms numaralarını bilmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden ya da banka müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Yine bankanın müşterisiyseniz zaman zaman zaten kredi kartı tekliflerini içeren kısa mesajlar sizlere gönderilecektir.

SMS ile başvuru yaptığınızda banka sizden kullanmak istediğiniz kredi kartı ürününün ismi ve kayıt için T.C. kimlik numaranızı isteyecektir. Bu bilgileri göndermenizin ardından bankacılık bilgileriniz sorgulanacak ve şayet kredi kartı almanıza engel teşkil edecek bir durum yok ise, kartınızın onayı hakkında yine sms kanalı ile banka tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

2.    Şube aracılığı ile başvuru

Kredi kartı başvurusu için pek çok kişi tarafından tercih edilen yöntem şubelerdir. Şubede bulunan gişe görevlisinden kredi kartları hakkında detaylı bilgi de alabilirsiniz. Kredi notunuz yüksekse, bankaya düzenli gelir sunabiliyorsanız kredi kartı başvurunuz kabul edilir. Kabul edilen başvurulara ait kartlar kısa süre içerisinde basılır. Bu durumda talebiniz üzerine kartınızı yine şubeden alabileceğiniz gibi, adresinize gelmesini de isteyebilirsiniz.

3.    İnternet bankacılığı üzerinden başvuru

Kredi kartı almak için başvurularınızı müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığına T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

4.    Mobil bankacılık üzerinden başvuru

Bilindiği gibi her bankanın bir mobil uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaları indirerek, yine T.C. kimlik numarası ve belirleyeceğiniz şifre ile giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu onaylandıysa, yine banka tarafından gerekli bilgilendirmenin tarafınıza yapılmasının ardından kart sizlere teslim edilecektir. Şifre belirlemenizin ardından kartınız ile alışveriş yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ