Konut Projeleri

Hedefevim

HedefEvim

Türkiye’de gerek para ve sermaye piyasalarının gelişmesi gerekse bankalara alternatif finansman yöntemlerine olan talebin artması ile çeşitli finansman yöntemleri devreye girmeye başladı. Bu bazen satıcı nezdinde finansman olurken bazen de alıcıların birbirlerini ortaklaşa finanse etmesi olmaktadır.

HedefEvim Nedir?

Hedef Evim, başta ev olmak üzere çeşitli gayrimenkuller ve taşıtlar almak için kullanılabilen faizsiz bir finansman türüdür. Ev almak isteyen tüketiciler belli bir sistem dahilinde birbirlerinin alımlarını finanse ederek faiz ödemeden diledikleri evi alabilirler.

Neler Alınabilir?

Hedef Evim sadece ev alımlarını finanse etmiyor. Eve ilave olarak arsa, arazi, iş yeri, otomobil ve diğer araçların alımlarını da Hedef Evim ile yapmanız mümkün.

Nasıl Alınabilir?

Hedef Evimde 3 farklı yöntemle sisteme dahil olabilir dilediğiniz evi faiz ödemeden alabilirsiniz.

  • Çekilişli Sıralama Yöntemi: Bu yöntemde önce ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar verirsiniz. Daha sonra peşinat ödemek isteyip istemediğinize göre peşinatlı veya peşinatsız ödeme yöntemini seçer ve aylık taksitlerinizi belirlersiniz. Bundan sonra 60-80-100-120-240 kişilik gruplardan hangisine karar vermeniz istenir. Sonrasında sizinle sözleşme imzalanır ve noter huzurunda sıra belirlenmesi için çekiliş yapılır. Çekilişte belirlenen tarihte istediğiniz evinizi alırsınız. Evinizi aldıktan sonra taksitlerinizi yeniden düzenlenir ve bundan sonra kendi evinizde otururken kalan taksitleri ödemeye devam edersiniz.
  • Peşinatlı Serbest Ödeme: Bu yöntem daha çok belirli bir miktar peşinat ödeyip evine daha erken kavuşmak isteyenler için idealdir. Öncelikle almak istediğiniz evin, ödemek istediğiniz peşinata ve ne kadarlık taksit ödemek istediğinize karar verirsiniz. Sonrasında size en uygun fon grubuna dahil olur ve ev alma sıranızı beklersiniz. Daha sonra sıranız gelince evinizi alır taksitleri ödemeye devam edersiniz. Taksitlerin sabit olduğu bu sistemde ev alma sıranız gelmeden almak istediğiniz ev tutarını artırabilir, ara ödemelerle veya erken ödeme ile borcunuzu erkenden bitirebilirsiniz.
  • Peşinatsız Serbest Ödeme: Bu yöntem sisteme giriş aşamasında peşinatı olmayanlar için idealdir. Ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar verdikten sonra taksit tutarınızı ve vadenizi belirlersiniz. Sözleşme aşamasında evinizi alma sıranız belli olur. Bu tarih geldiğinde istediğiniz evinizi alır sabit olan taksitlerinizi ödemeye devam edersiniz. Sözleşme öncesinde belirtmek kaydıyla ara ödeme yapıp taksitlerinizi yenileyebileceğiniz bu sistemde dilerseniz borcunuzu erkenden de kapatabilirsiniz. Faizsiz finansman yöntemi uygulayan Hedef Evim’de yalnızca almak istediğiniz evin yaklaşık %9’u kadar çalışma ücreti alınır. Bunun haricinde herhangi bir ücret ( ipotek vs. gibi üçüncü taraflara ödenen ücretler haricinde) alınmaz.

 

Hedef Evim dışında ev sahibi olabileceğiniz hangi yöntemler var?

Yorumlar

  • Karaman ilinde 200 TL değerinde bir eve taksitlendirme yöntemi ile almak için kackiralik taksit ödemem ve kaç ay ödemem gerekiyor. Ön ödeme kacliradır. Genel şartlarınız hakkında bilgilendirme yaparsanız sevinirim!

    • Size ayrıntılı bilgi verilmesi için şubeye gidip bir çay içip bilgi almanızı tavsiye ederim haftaiçi haftasonu sabah 8 buçuk ile akşam 6 6 buçuğa kadar açıklar diye biliyorum

  • merhabalar, ben araç almak istiyorum.sıfır araç almak ne mümkün ancak 2. el sorabiliyorum. kredi çekmeyi düşünüyorum fakat faiz oranları tavan yapmış durumda fazla nakitim yok . Araçsız çok sıkıntı yaşıyoruz. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Olabilir misiniz?

Yorum Yap