Konut Projeleri

FinansevimFinansevim


Finansevim Nedir?

Finansevim’i kısaca tasarrufa dayalı finans sistemi olarak anlatmak mümkün. Bu sistem ile ev ya da araba almak isteyenlerin Bankalardan kredi çekmeden bu isteklerini gerçekleştirebilecekleri ve bunu yaparken de Fon Katılım Bedeli dışında ekstra ücret, komisyon vs. ödemek zorunda kalmadıkları bir sistemdir.

Finansevim

Nasıl Çalışır?

Sistemin 3 farklı fonlama modeli vardır. Bunlar: Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu ve Relax Fonudur.

Çekiliş Fonu: Bu modelde ne kadarlık bir fon tutarına ihtiyacınız olduğuna, ne kadarlık taksit ödemek istediğinize, herhangi bir peşinat ödeyip ödemeyeceğinize siz karar verirsiniz. Daha sonra noter huzurunda yapılacak çekiliş ile fonu teslim alma tarihiniz belirlenir. Söz konusu tarihte belirlediğiniz fonu alır dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Vade Ortası Fonu: Vade ortası fonunda yine ihtiyacınız olan tutarı, peşinat ödeyip ödemeyeceğinizi ve aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi belirler ve taksitleri ödemeye başlarsınız. Taksit ödeme öncesi belirlenen tarihte anlaşılmış olan fonunuzu alıp kullanır taksitlerinizi ödemeye devam edersiniz.

Relax Ödeme Fonu: Bu fonlama tipi ev-araba almada uygulanan en farklı yöntemdir denebilir. Şöyle çalışır: öncelikle ihtiyacınız olan fon tutarına karar verirsiniz. Bu doğrultuda sözleşme yapılır ve siz dilediğiniz zaman dilediğiniz miktarda ödeme yapmaya başlarsınız. Yaptığınız ödemeler başlangıçta belirlenen fon tutarının %50’si seviyesine ulaştığında fon kullanımına hak kazanırsınız. Teslimattan sonra ödemeleriniz sabitlenir ve taksitlerinizi düzenli ödemeye başlarsınız. Relax modelde dilediğiniz zaman taksit ödemeye ara verebilirsiniz.

Dövizle Birikim Yapabilir Miyim?

Finans evim TL’nin yanı sıra Türk halkının tasarruf alışkanlıkları ile doğru orantılı olarak Türk Lirasının yanı sıra altın ve döviz ile de katılıma imkân sağlar.

Sadece ev ve araba almak için mi kullanılabilir?

Türkiye’deki benzer kuruluşların aksine Finansevim sadece ev yada araba alımlarınızı finanse etmez. Bunlara ilave olarak Umre’den eğitime, arsadan düğüne her türlü ihtiyaçlarınızın finansmanında yanınızda.

Şubeleri Nerelerde?

Finansevim’in İstanbul’da genel merkeze ilave olarak 2 adet ve Konya’da 1 adet şubesi bulunmakta. Bununla birlikte Kütahya’dan Burdur’a, Düzce’den Mersin’ e 21 ilde pazartesiden cumartesiye hizmet veren gezici Tasarruf Araçları bulunmakta. 0850 346 9332 numaralı telefondan, finansevim.com.tr internet adresinden ya da bilgi@finansevim.com.tr den detaylı bilgi / randevu alabilirsiniz.

Finansevim’e alternatif olarak peşinatsız, faizsiz ve taksitle ev ve araba sahibi olabileceğiniz Eminevim, Fuzulev ve Birevim başlıklarını da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  • Finansevim , Eminevim, Birevim gibi firmaların güvenliği ile ilgili bugüne kadar olumsuz birşey olmuş değil sonuçta gidip bankalara o kadar faiz ödeğene kadar bu tür firmalarda ihtiyaçları elde etmek daha kolay

  • Herkese selamlar Fuzul ev ve emin evim gibi deģil faizsiz hille hurda yok bizzat fatih kalender hocanın caiz olduğuna dair fetvası var. Ben yazıldım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Finans evim için detaylı bilgi için şu numarayı arayın size yardımcı olacaklar beni söyleyin size kolaylık sağlarlar ben ramazan demirel vereceğim numara finans evim deki görevli benim arkadaşımdır.

  • Arkadaşlar gönül rahatlığıyla finanseve güvenebilirsiniz çünkü herşey banka ve noter yoluyla oluyor bende yazıldım hayırlı ile inşallah

  • Bende bugün gittim yüz yüze görüşme sağladım herşey çok güzel. Emin evim gibi hileli hurdalı değil. Lakin ülkemizde çiftlik bank gibi onun bunun çocukları yüzünden güvenilir firmalarda güvenemiyorum ne yazık ki. Ama bugün yarın bende yazilacam ev için nasipse.

  • Benim anladığım parayı biriktiriyoruz evin yarı fiyata ulaşınca evi almaya yardım ediyorlar..eve ipotek koyulacak borç bitene kadar..devlet gıvencesinde firmalar ve devlet teminatı olmadık sürece bende açıkcası korkuyorum.bu işe girmeye .bide ben evin yarısını biriktirene kadar bekleyeceksem ne anlamı var..

Yorum Yap - Soru Sor