RSS Feed

Emlak Konut


Bir hayalle başlar bazen herşey. Tıpkı Türkiye’ye değer katma, insanlara mutlu bir yaşam sunma hayalleriyle yola çıkan Emlak Konut gibi. 1953’te bu hayallerle çıktığı yolda bugün Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı oldu. 250’den fazla sektöre katkı sağlayan Emlak Konut, ülke ekonomisinin can damarı inşaat sektöründeki bu önemli görev ve sorumluluk bilinciyle son 14 yılda 129 bin bağımsız bölüme ulaştı. 500 bin kişiye istihdam sağladı. Umut ışığı oldu.

Şehirlerin yarınları için kentsel dönüşüm projeleriyle yeni hayatlar sunan ve insanların hayallerini gerçekleştirmek için çalışan Emlak Konut, global hedefleriyle İstanbul, Ankara gibi dünyaya açılan kapılarımızda ve Anadolu’muzun pek çok ilinde de şehrin sembolü haline gelen projelere imza attı. Emlak Konut, gerçekleştirmiş olduğu 2 ayrı halka arz sonucu 3,8 milyar TL kayıtlı sermayesiyle gayrimenkul sektörünün ilklere imza atan markası oldu. Ülkemizin geleceğine olan inancını hiç yitirmeyen, gelecek nesillere ışık olma amacıyla çalışan Emlak Konut, dev bölge parkları ve modern okullar inşa etmeye devam ediyor.

Gece gündüz demeden hayallerini gerçekleştirmek için çalışan Emlak Konut, 65 yılın verdiği tecrübe ile 2023 yılında 250 bin konut hayalini gerçekleştirmek için çalışmaya tüm gücüyle devam ediyor.

Bilinen adıyla Emlak Konut ya da resmi unvanıyla Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Türkiye’de konut, sosyal yapı ve altyapı yatırımları yapmak gibi amaçlar ile kurulmuştur. Kuruluş tarihçesi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar giden Emlak Konut’un Ankara Saraçoğlu Mahallesi ve Yenimahalle, İstanbul’da Levent ve Ataköy gibi projeleri geçmişe dair en bilinen projelerindendir.

Emlak Konut

Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının iştiraki olan Emlak Konut 2003 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı haline dönüşmüş ve bu sayede özel sektör firmaları ile ortak proje yapma imkânı elde etmiştir.

Böylelikle özel sektör ile hem sürekli artan şehirleşme içinde konut ihtiyacının giderilmesine katkı sağlayıp hem de elde ettiği gelir ile TOKİ için kaynak oluşturabilmektedir.

TOKİ’nin iştiraki olan Emlak Konut 2010 ve 2013 yıllarında iki kez halka arz edilmiş olup günümüzde yaklaşık %50’si halka açıktır.

Günümüzde Emlak Konut’un satışı devam eden İstanbul’da 27, Ankara’da 3 ve Denizli, Niğde, Konya, Kocaeli ve Nevşehir’de 1’er projesi bulunmaktadır.

Söz konusu projelerden bazıları şunlardır:

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Konut Projeleri