RSS Feed

Emlak Konut


Bilinen adıyla Emlak Konut ya da resmi unvanıyla Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Türkiye’de konut, sosyal yapı ve altyapı yatırımları yapmak gibi amaçlar ile kurulmuştur. Kuruluş tarihçesi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar giden Emlak Konut’un Ankara Saraçoğlu Mahallesi ve Yenimahalle, İstanbul’da Levent ve Ataköy gibi projeleri geçmişe dair en bilinen projelerindendir.

Emlak Konut

Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının iştiraki olan Emlak Konut 2003 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı haline dönüşmüş ve bu sayede özel sektör firmaları ile ortak proje yapma imkânı elde etmiştir.

Böylelikle özel sektör ile hem sürekli artan şehirleşme içinde konut ihtiyacının giderilmesine katkı sağlayıp hem de elde ettiği gelir ile TOKİ için kaynak oluşturabilmektedir.

TOKİ’nin iştiraki olan Emlak Konut 2010 ve 2013 yıllarında iki kez halka arz edilmiş olup günümüzde yaklaşık %50’si halka açıktır.

Günümüzde Emlak Konut’un satışı devam eden İstanbul’da 27, Ankara’da 3 ve Denizli, Niğde, Konya, Kocaeli ve Nevşehir’de 1’er projesi bulunmaktadır.

Söz konusu projelerden bazıları şunlardır:

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Konut Projeleri