Kredi Haber
Konut Fiyatları En Çok İzmir’de Arttı
0

Geçtiğimiz 1 yıl içerisinde konut fiyatlarının en yüksek artış gösterdiği şehir İzmir oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri arasında gerçekleştirilen araştırmaya göre İzmir’deki satılık konut fiyatlarında ki artış İstanbul ve Ankara’nın üzerinde gerçekleşti. İzmir’in Karşıyaka ilçesi 1 yıl içerisinde %60 artış gerçekleşirken, Gaziemir %48,5, Çeşme ise %31 artış gösterdi. İstanbul ilinde en yüksek artışı %30 ile Zeytinburnu gerçekleştirirken, Ankara’da Yenimahalle %19 ile ilk sırayı aldı.

Konut projelerinin merkezi olarak İstanbul şehri gösterilmiş olmasına rağmen daire fiyatlarında ki artış farklı gerçekleşti. Çok sayıda markalı konut projelerin ve kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmeye başlandığı İzmir, fiyat artışında İstanbul’u geride bıraktı. İstanbul – İzmir Otoyolu projesinin şehre olan ilginin artmasına neden olduğu bilinmekte. Ulaşım sektöründe gerçekleştirilen projelerin en belirleyici faktör olduğu düşünülürken, Karşıyaka Tramvay Hattı’nın geçtiğimiz yıl hizmete açılmasından sonra bölgenin değerinin hızla arttığı ve son 1 yıl içerisinde konut fiyatları %60 oranında artarken ilk sırada yer aldı.

İstanbul konut projeleri arasında ise fiyat artışının en yüksek olduğu bölge Zeytinburnu ilçesi oldu. Son dönemlerde bölgede gerçekleştirilen konut projeleri ve ulaşım olanaklarının artması ilçenin değerinin hızla artmasına neden oldu. İstanbul’da konut fiyatlarında ki artışın düşük seyrettiği bölgelerin başında ise Anadolu Yakası’ndan Ataşehir ilçesi yer alıyor. Bunun en önemli sebebinin ise ilçeye komşu lokasyonda yer alan Üsküdar ve Ümraniye gibi ilçelerde ki konut projelerinin sayısı gösteriliyor. Peki satılık daire fiyatlarının en düşük olduğu ilçeler hangileri?

Konut Fiyatları En Çok İzmir’de Arttı

Anadolu Yakası Ucuz Evler Hangi İlçelerde?

Kentsel dönüşüm ve markalı konut projelerin ağırlıklı olarak bulunduğu Anadolu Yakası’nda genel itibari ile son dönemlerde daire fiyatları artış gösteriyor. Peki Anadolu Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde var?

  • Sancaktepe

Konut projelerinin en gözde ilçelerinden biri olarak gösterilen Sancaktepe’de satılık daire ortalama metrekare birim fiyatları 2.459 TL seviyelerinde. Fiyat olarak uygun olarak nitelendirilebilecek olan bölge özellikle ailelerin ilgi gösterdiği ilçe konumunda.

  • Sultanbeyli

Kartal, Pendik ve Sancaktepe ilçelerine komşu lokasyonda yer alan Sultanbeyli, Anadolu Yakası konut projeleri arasında Sancaktepe’den sonra konut fiyatlarının en düşük olduğu ikinci bölge durumunda. Geçmişi çok eski zamanlara dayanan ilçede satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatları 2.779 TL seviyelerinde.

Anadolu Yakası konut projeleri hakkında daha detaylı bilgilere https://www.satilikdairekonut.com/category/anadolu-yakasi-konut-projeleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası Ucuz Evler Hangi İlçelerde?

25 ilçesi bulunan Avrupa Yakası’nda en az Anadolu Yakası’nda olduğu kadar son dönemlerde hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm yaşanmakta. Birbirinden büyük inşaat firmalarının hayata geçirdiği markalı konut projelerine sahip olan bölge, iş dünyasının ana merkezi olarak gösteriliyor. Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde bulunmakta, yazımızın devamında aktarıyoruz.

  • Esenyurt

Çok farklı kültürlere ait insanların yer aldığı Esenyurt ilçesi, Avrupa yakası konut projelerinin en düşük fiyatlarla satıldığı bölgelerin başında yer alıyor. Satılık ev fiyatları araştıran vatandaşların öncelikli ilçelerinden olan Esenyurt’ta ortalama metrekare birim fiyatları 2.095 TL seviyelerinde seyrediyor.

  • Arnavutköy

Karadeniz’e kıyısı bulunan Arnavutköy ilçesi Esenyurt’tan sonra Avrupa Yakası’nın en ucuz konut fiyatlarına sahip olan bölge özelliğini taşıyor. Durusu Gölü, Küçükçekmece Gölü ve Büyükçekmece Gölü kıyıları sınırlarında bulunan ilçede ortalama metrekare birim fiyatları 2.265 TL bandında.

Avrupa Yakası’nda hayata geçirilen konut projeleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgilere https://www.satilikdairekonut.com/category/avrupa-yakasi-konut-projeleri adresinden ulaşabilirsiniz.

0.98 KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından gerçekleştirilen konut kredisi kampanyasından faydalanarak anlaşmalı firmalardan konut sahibi olabilirsiniz. 0.98 konut kredisi anlaşmalı firmalara https://www.satilikdairekonut.com/konut-projeleri/0-98-konut-kredisi-hangi-firmalarda-gecerli-anlasmali-firmalar.html adresinden ulaşarak 120 ay vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ